Išplėstinė paieška
 
 
 
Pradžia>Psichologija>Asmenybės psichologija>Vaizduotė ir jausmai: pyktis ir jo valdymas

Vaizduotė ir jausmai: pyktis ir jo valdymas

  
 
 
12345678910111213141516
Aprašymas

Įvadas. Vaizduotės ir jausmų apibrėžtis: Vaizduotės samprata ir pagrindiniai aspektai. Jausmų samprata ir pagrindiniai aspektai. Pykčio apibrėžtis. Pykčio samprata. Atsakomybė už savo pyktį bei teigiami pykčio aspektai. Pykčio valdymo problematika: Neteisingi pykčio išreiškimo būdai. Patarimai konsultantui ir konsultanto pasiūlymai. Teisingo pykčio valdymo klausimu. Išvados.

Ištrauka

Kiekvienas žmogus yra ko nors ilgėjęsis. Ilgėdamasis to, kurio yra netekęs, asmuo jaučia skausmą ir liūdesį, jam gali pradėti riedėti ašaros. Arba gali jausti kartėlį dėl skausmo, kurį jis ar ji suteikė. Tada galima pastebėti, kaip padažnėja pulsas, staigiai užsiplieskiama arba supykstama. Tai rodo, kad vien mintys apie kokį nors asmenį ar situaciją gali sužadinti jausmus ir kūno reakcijas, susijusias su tuo žmogumi ar situacija. Tai rodo, kad vaizduotė ir jausmai neabejotinai glaudžiai susiję.
Šiandien labiausiai pastebimas jausmas – pyktis. Pyktis suprantamas labai įvairiai: kaip natūralus dalykas, kaip nuodėmė, kaip jėgos ženklas ar sąžinės priekaištų priežastis. Žmonės kalba apie pyktį kaip apie paslaptingą jėgą, laikas nuo laiko apsigyvenančią juose: "Aš buvau apimtas pykčio priepuolio", "Aš nežinau, kas buvo atsitikę su manimi".
Dabar vis daugiau galima sutikti piktų žmonių, todėl kyla poreikis pažvelgti į pačią pykčio sampratą, jo pasireiškimą ir kontrolę, jo valdymo problemą.

Darbo tikslas: pristatyti pyktį ir jo valdymo būdus, atsižvelgiant į vaizduotės ir jausmų sąsają.

Uždaviniai:
1) Pristatyti vaizduotės ir jausmų sąvokas bei pagrindinius aspektus.
2) Aprašyti pykčio sampratą, teigiamus pykčio aspektus bei parodyti atsakomybę už savo pyktį.
3) Apžvelgti neteisingus pykčio išreiškimo būdus bei pasiūlymus teisingam pykčio valdymui.

Vaizduotė yra naujų vaizdinių sudarymas, pertvarkant atmintyje turimą vaizdinę patirtį.
Vaizduotė panaudoja pojūčių ir suvokinių, kaip tikrovės atspindžių, medžiagą, įtvirtintą atmintyje, tačiau nekopijuoja tikrovės kaip jutimas ir suvokimas. Vaizduotėje modeliuojami tie tikrovės elementai, apie kuriuos nėra geros pažintinės informacijos. Šia prasme į vaizduotę galima žvelgti kaip į žmogaus pasirengimą tolesnei informacijai gauti. Šis reiškinys psichologijoje vadinamas anticipavimu (užbėgimu į priekį), arba išankstiniu atspindėjimu .
Yra du pagrindiniai vaizduotės tipai: atviroji receptyvi (priimanti) ir aktyvioji tikslinga .
Atviroji receptyvi vaizduotė yra ta, kai paprasčiausiai atsiveriama ir leidžiamam kilti tam, kas iškyla. Nusiteikiama atvirumui, tikintis, jog tai, kas svarbu, atsiskleis.
Aktyviosios tikslingos vaizduotės atveju išeities taškas yra aiški problema, kurią norima išspręsti, tai, kas susikaupę širdyje, apie ką norima su kuo nors pasikalbėti, į ką norima įdėmiau pažvelgti, ar koks kitas dalykas, kurį vaizduotė gali padėti išspręsti.
Visi žmonės įsivaizduoja. Tačiau atrodo, kad tik labai nedaugelis naudojasi savo vaizduote. Vaizdavimasis ir vaizduotės panaudojimas labai skiriasi. Sąmoningas ir tikslingas vaizduotės panaudojimas gali būti "geras kolega".
Vaizduotė – tai durys į vidinį pasaulį ir taip pat durys į išorinio pasaulio išgyvenimą. Svarbūs šie vaizduotės sąvokos aspektai :
1. Laiko ir erdvės ribų išnykimas. Tai leidžia: a) "keliauti" į tolimas ir artimas vietas, į praeitį, dabartį ir ateitį; b) "susitikti" ir "kalbėtis" su norimais žmonėmis, nepriklausomai nuo to, kur jie yra geografiškai ir istoriškai. Šie vaizduotės ypatumai suteikia plačių galimybių ir ugdymo, ir konsultavimo situacijose.
2. Vaizduotė leidžia visapusiškai išgyventi situaciją ir susitikimą su žmogumi. Tai reiškia, kad intelektualiai stebima situacija ir išgyvenami tuo metu apimantys jausmai. Taip situacija ir žmonės, su kuriais susitinkama, tampa gyvi. Tai nebėra kažkas, apie ką skaitoma ar girdima, bet kažkas, kas išgyvenama.
3. Naudojantis vaizduote, galima geriau pažinti save, tai, kaip reaguojama esant skirtingoms situacijoms. Vaizduotėje galima įsigilinti į tam tikrus situacijos aspektus ir pamiršti tuos dalykus, į kuriuos kitu atveju būtų atkreipiamas dėmesys. ...

Rašto darbo duomenys
Tinklalapyje paskelbta2007-04-05
DalykasAsmenybės psichologijos referatas
KategorijaPsichologija >  Asmenybės psichologija
TipasReferatai
Apimtis14 puslapių 
Literatūros šaltiniai7
Dydis19.86 KB
Autoriusgintare
Viso autoriaus darbų3 darbai
Metai2004 m
Klasė/kursas2
Failo pavadinimasMicrosoft Word Vaizduote ir jausmai pyktis ir jo valdymas [speros.lt].doc
 

Panašūs darbai

Komentarai

Komentuoti

 

 
[El. paštas nebus skelbiamas]

 
 
  • Referatai
  • 14 puslapių 
  • 2 Klasė/kursas
  • 2004 m
Ar šis darbas buvo naudingas?
Taip
Ne
0
0
Pasidalink su draugais
Pranešk apie klaidą