Išplėstinė paieška
 
 
 

Dėmesys (4)

  
 
 
123456789101112
Aprašymas

Įvadas. Žmogaus nervų sistema. Dėmesio funkcijos. Dėmesio rūšys. Dėmesio ypatybės. Dėmesio skirtumai. Išvados.

Ištrauka

Toks žmogaus psichikos veiklos kryptingumas ir sutelktumas tam tikru momentu į kokį nors realų ar idealų objektą (daiktą, įvykį, veiksmą, vaizdą, samprotavimą, mintį) vadinamas dėmesiu
Dėmesys visada kėlė didelį susidomėjimą mokslininkams šia tema. Daugiau nei prieš šimtą metų vienas iš labiausiai žinomų ir pripažintų eksperimentinės psichologijos atstovų William’as James (1890) rašė: visi žino, kad dėmesys egzistuoja. Tai yra proto užvaldymas, aiškiai ir suprantamai kai susitelkiamą į vieną iš kelių iš pažiūros vienalaikių objektų. Jo esmė yra sąmonės fokusavimas. Tai susiję su atsiribojimu nuo vienų daiktų siekiant efektyviai susitelkti į kitus.
Šiame referate aprašysiu dėmesį, jo rūšys, funkcijas, ypatybes ir t.t.
Žmogaus nervų sistema reguliuoja ir koordinuoja visų kūno organų ir sistemų veiklą, jutimo organų funkcijas, judesius, palaiko organizmo vidinę pusiausvyrą, parengia ir vykdo veikimo programas. Autonominė nervų sistemos dalis (dar vadinama vegetacine, arba visceraline), palaikanti gyvybines kūno funkcijas, veikia automatiškai, be perstojo. Centrinė nervų sistemos dalis susijusi su galvos smegenų didžiųjų pusrutulių veikla, reguliuoja organizmo santykius su nuolat kintančia aplinka, priima poveikius iš aplinkos ir vidaus organų, analizuoja gaunamą informaciją.
Miegant, centrinių nervų aktyvumas yra mažiausias. Budi tik vegetatyvines funkcija nervuojantys centrai. Didėjant nervų centrų aktyvumui pasireiškia difuziškas budrumas. Tai būdinga žmogui snaudžiant arba, prabundant.Tada kažką juntame, girdime, tačiau aplinką suvokiame neaiškiai.
Toliau didėdamas nervų sistemos aktyvumas pasiekia lygį, vadinamą aktyviu budrumu, kuris leidžia tiksliai priimti informaciją, ją analizuoti, suvokti vykstančių reiškinių prasmę, priimti sprendimus ir juos įgyvendinti. Šis nervų aktyvumo lygis lemia sąmonės sutelkimą į vieną ar kitą kuriuo nors požiūriu mums reikšmingą reiškinį. Tuo metu žmogaus veikla būna tikslinga, kryptinga, sutelkta tik į su ta veikla susijusius reiškinius, kartu atitrūkstant nuo bet kokios kitos veiklos, bei su pagrindine veikla nesusijusiais objektais. ...

Rašto darbo duomenys
DalykasKognityvinės psichologijos referatas
KategorijaPsichologija >  Kognityvinė psichologija
TipasReferatai
Apimtis9 puslapiai 
Literatūros šaltiniai3
Dydis184.18 KB
Autoriusindre
Viso autoriaus darbų1 darbas
Metai2006 m
Klasė/kursas1
Švietimo institucijaPanevėžio kolegija
Failo pavadinimasMicrosoft Word Demesys [speros.lt].doc
 

Panašūs darbai

Komentarai

Komentuoti

 

 
[El. paštas nebus skelbiamas]

 
 
  • Referatai
  • 9 puslapiai 
  • Panevėžio kolegija / 1 Klasė/kursas
  • 2006 m
Ar šis darbas buvo naudingas?
Taip
Ne
0
0
Pasidalink su draugais
Pranešk apie klaidą