Išplėstinė paieška
 
 
 

Biurokratija (5)

  
 
 
1234567891011121314151617181920
Aprašymas

Įvadas. Biurokratija. Biurokratijos samprata. M. Weberio biurokratijos modelis. Biurokratijos pranašumai. Biurokratijos ištekliai. Biurokratinis personalas ir jo atranka. Biurokratai ir jų asmeniniai interesai. Biurokratinis politikos formavimas. Biurokratija ir biurokratai: neigiamas požiūris. Išvados.

Ištrauka

Biurokratija kaip valstybės valdžios organizavimo būdas yra pastaruoju metu labiausiai paplitusi pasaulyje - ir demokratinėse, ir totalitarinėse valstybėse. Biurokratijos principus ir pageidaujamas valdininkų - biurokratų - savybes dar šio amžiaus pradžioje aptarė vokiečių sociologas M. Weberis. Tačiau panašu, kad jo minėti principai liko nevisiškai ar ne visur įgyvendinti arba neužtikrina objektyviai priimtino valdymo. Todėl biurokratijos tyrinėjimai dabar apima ne tiek idealų biurokratijos modelį, kiek - pripažįstant biurokratinės valdymo organizavimo formos pranašumus - jos trūkumus ir apskritai įvairias biurokratijos formas bei biurokratų kaip ypatingos valdininkų grupės interesus. Taigi pats terminas "biurokratija" gali reikšti ir teigiamą, bene vienintelį priimtiną šiuolaikinės valstybės valdymo organizavimo būdą, ir neigiamą, dažniau vartojamą buitine prasme, biurokratijos kaip niekam neatsakingų valdininkų valdžios apibūdinimą.
Darbo objektas: Biurokratija, kaip šiuolaikinis valdžios organizavimo būdas.
Darbo problema: Biurokratijos pranašumai ir trūkumai.
Darbo tikslas: Atskleisti biurokratijos vaidmenį bei dominavimą šiuolaikinėje valstybėje.
Darbo aktualumas: Be biurokratinio aparato šiandien neįsivaizduojamas nė vienos pasaulio valstybės funkcionavimas. Kasdien milijonai žmonių visame pasaulyje, tvarkydami savo reikalus ar spręsdami problemas, susiduria su įvairių lygių valdininkais ir valstybės įstaigų tarnautojais. Biurokratija domisi daugybė pasaulio mokslininkų. Taigi svarbu apžvelgti su kuo mes susiduriame šiandien.
Darbo uždaviniai: Parodyti ir išnagrinėti biurokratijos pranašumus ir trūkumus, bei pagrindinius veikimo aspektus, kaip formuojama politika biurokratiniu atžvilgiu.

Terminas "biurokratija" yra apibrėžiamas įvairiai. Labai paplitusi yra nesuvaldomos biurokratinės mašinos samprata. Daugeliui mokesčių mokėtojų "biurokratai yra mieguisti, nekompetentingi, dirbantys nuobodų darbą...darantys viską, kad išvengtų darbo, kuriam atlikti jie buvo pasamdyti. Jų agentūros dažniausiai eikvoja, sukčiauja, piktnaudžiauja ir prastai vadovauja. Vyriausybinės biurokratijos ilgą laiką visame pasaulyje turėjo blogą reputaciją: prancūziškam terminui paperasserie "popierizmas" – yra mažiausiai šimtas metų, o kinų istorijos apie neatsakingus biurokratus siekia tūkstantmečius. Nors tik keletas žmonių iš tikrųjų galėtų apibrėžti biurokratizmo (ang. red – tape) sąvoką, beveik kiekvienas žino jos papildomą reikšmę – delsimas arba neveiklumas, atsiradęs dėl perdėto dėmesio procedūroms. Modernioje visuomenėje sprendimus įgyvendina įvairios administracinės institucijos ar jų sistemos. Taigi biurokratija šiuo požiūriu ir yra "kompleksinė administracinių struktūrų ir administravimo personalo sistema" . Biurokratija yra idėja, daranti didžiausią poveikį viešųjų organizacijų struktūrai ir funkcionavimui šiuo metu . Biurokratija laikoma valstybės išlaidų ir valdžios apskritai augimo priežastimi . Biurokratija – vėlyvasis modernios politinės struktūros žiedas. Ji tyliai ir nenumaldomai augo šešėlyje – retai pastebima, mažai tyrinėta. Jos gyvybės syvai – ne ideologija ar teisėtumas, o patogumas ir būtinybė: jos nemyli ir negerbia, tačiau ją toleruoja ir nuo jos priklauso . Dar būtų galima surasti daug ir įvairiapusiškų "biurokratijos" termino apibrėžimų, bet visuotinai priimto biurokratijos sampratos apibrėžimo nėra. Šiuolaikinis "biurokratijos" sąvokos variantas, atrodo, atėjęs iš XVIII a. Prancūzijos. Organizacijų teorijos srityje dirbantys mokslininkai išskiria keletą šios sąvokos reikšmių: ...

Rašto darbo duomenys
DalykasViešojo administravimo referatas
KategorijaViešasis administravimas
TipasReferatai
Apimtis18 puslapių 
Literatūros šaltiniai9
Dydis30.94 KB
Autoriusmonolake
Viso autoriaus darbų8 darbai
Metai2006 m
Klasė/kursas2
Failo pavadinimasMicrosoft Word Biurokratija (5) [speros.lt].doc
 

Panašūs darbai

Komentarai

Komentuoti

 

 
[El. paštas nebus skelbiamas]

 
 
  • Referatai
  • 18 puslapių 
  • 2 Klasė/kursas
  • 2006 m
Ar šis darbas buvo naudingas?
Taip
Ne
0
0
Pasidalink su draugais
Pranešk apie klaidą