Išplėstinė paieška
 
 
 
Pradžia>Viešasis administravimas>Biurokratijos gyvybingumo viešajame sektoriuje analizė

Biurokratijos gyvybingumo viešajame sektoriuje analizė

  
 
 
123456789101112
Aprašymas

Įvadas. Biurokratizmas- kaip iškreipta viešojo administravimo forma. Biurokratijos demokratinė kontrolė. Sprendimų priėmimo procesas viešajame administravime. Kontrolė - viena iš teisėtumo užtikrinimo garantijų. Valstybės ir biurokratijos vaidmuo kuriant viešojo administravimo modelį Išvados.

Ištrauka

Įvadas
Viešojo administravimo sektorius visame pasaulyje yra kritikos taikinys. Priežastis visur ta pati- mokesščių mokėtojai reikalauja geresnės bei pigesnės vygdomosios valdžios, kad būtų užtikrinti visi jų gyvenimiški poreikiai. Lietuvoje šis piliečių noras yra dar ryškesnis, kadangi iš buvusios Sovietų Sąjungos paveldėta biurokratija ir darbo stilius dar labai gajus.
Geresnę aptarnavimo kokybę ir kultūrą žmonės jau mato visur-bankuose, draudimo kompanijose, net prekybos centruose. Tačiau tai vis dar nepasiekiama vykdomosios valdžios institucijoms. Dažnai išgirstame žmones klausiant-kodėl biurokratas negali išspręsti mano problemos? Kodėl turiu kreiptis į kitą valdymo instituciją? Kodėl turiu tiek daug skambinti? Dideles abejones žmonėms kelia valdymo institucijų darbo našumas. Neaiškios, perkrautos, pilnos nesuprantamų skaičių darbo apskaitos nepadeda kelti valstybės institucijų patikimumo piliečių akyse. Todėl tik labai nedidelis nuošimtis žmonių pasitiki valstybinio valdymo institucijomis.
Siekdama spręsti šias problemas, Vyriausybėje įsteigta "Saulėlydžio komisija", kuri numatė valstybės valdymo reformos vykdymo gaires, nustatė kai kurias viešojo administravimo kanonus, taip pat patvirtinti "vieno langelio" nuostatai, kas sudarytų piliečiams visiškai naujas galimybes bendrauti ir dirbti su valstybinio valdymo institucijomis sau patogiu laiku, bet kurioje vietoje ir įvairiais būdais.
Visi šie klausimai ir bus aptariami šiame darbe. Kuriant viešojo administravimo modelį svarbia ašimi galėtų būti verslo modelio pritaikymas valstybiniam valdymui, kas atvertų didžiules galimybes piliečiu bendradarbiavimui su vykdomosios valdžios institucijomis, skaidresniam valdymui, tinkamam atsiskaitymui. Darant priešingai, mes susiduriame su piliečių negatyviomis reakcijomis į valdymo institucijų veiklą, todėl biurokratizmas ir tampa kaip iškreipta viešojo administravimo forma. Apie tai bus kalbama pirmajame šio darbo skirsnyje.
Antrajame skirsnyje bus pateikta demokratinės kontrolės pagrindiniai bruožai, stabdant biurokratizmo įsigalėjimą kuriamame viešojo administravimo modelyje. Tam didelę reikšmę turi valdymo sprendimų priėmimo procesas valstybiniame valdyme. Kaip minėjau, jog pertvarkius viešojo administravimo modelį pagal verslo administravimo modelį, keistųsi ir valdymo sprendimų inicijavimas, jų priėmimas bei vykdymas ir svarbiausia, pasikeistų piliečių bendravimas su Vyriausybe bei kitomis viešojo administravimo institucijomis.
Trečiajame skirsnyje bus aptartas valstybės vaidmuo kuriant viešojo administravimo modelį, nes būtent valstybė ir jų vykdomųjų institucijų veikla tampa labiau dominuojanti. Pagrindiniai tikslai, kuriant viešojo administravimo modelį, būtų: įdiegimas efektyvių priemonių, įgalinančių valstybinį valdymą pritaikyti šiuolaikiniams poreikiams; išanalizavimas ir pertvarkymas valdymo sprendimų priėmimo modelius taip, kad valstybės valdymas atitiktų šiuolaikinės vadybos žinias; pagerinimas valstybinio valdymo institucijų paslaugų teikimo kokybės, pritaikant informacines technologijas informacijos apdorojimui ir valdymui.
1.Biurokratizmas- kaip iškreipta viešojo administravimo forma
Kaip bekritikuotumėme biurokratiją, dar niekas neišgalvojo valstybės, kuri egzistuotų be politikos ir be civilinės biurokratijos. Nuo pat nepriklausomybės atkūrimo pradžios didžiausias dėmesys skiriamas valstybinio valdymo sistemos tobulinimui, jos reorganizavimui bei struktūrinių padalinių mažinimui . Žmonės nuolat skundžiasi, kad yra nepatenkinti vykdomosios valdžios įstaigų darbu, nes jose jie nėra laukiami, kad siuntinėjami iš vienos įstaigos į kitą, jiems atsirašinėjama, nepagrįstai reikalaujama vis daugiau įvairių popierių, išgalvojamos vis naujesnės biurokratinės kliūtys, kas iš esmės visą valdymo procesą paverčia antikonstituciniu. O juk, kaip žinome, Lietuvos Respublikos Konstitucija deklaruoja, kad valdžios įstaigos tarnauja žmonėms.
Kalbant apie biurokratizmą kaip iškreiptą viešojo administravimo formą, norėčiau sugrįžti prie kai kurių dabar galiojančių įstatymų, apie kuriuos buvau šiek tiek užsiminęs antrajame savo darbo skyriuje, detalesnės analizės. Manoma, kad prieš tai pateiktą konstitucinę nuostatą turi realizuoti galiojantis Viešojo administravimo įstatymas, kuris priimtas 1999m. birželio 18d. Šiame įstatyme numatyta, kad piliečių prašymai ir skundai viešojo valdymo ir administravimo institucijose būtų nagrinėjami ir sprendžiami iš esmės ir būtent tose institucijose, kurios apskundžiamais klausimais turi teisę priimti sprendimus. Tai reiškia, kad prašymą ar skundą nagrinėjanti institucija, naudodamasi duomenų bankais, kompiuterinė paieškos sistemomis, pati turi susirinkti reikalingus dokumentus ir prašantys pareiškėjai nebūtų siuntinėjami iš vienos valstybinės įstaigos į kitą. ...

Rašto darbo duomenys
DalykasViešojo administravimo referatas
KategorijaViešasis administravimas
TipasReferatai
Apimtis12 puslapių 
Literatūros šaltiniai22
Dydis28.97 KB
Autoriusvita
Viso autoriaus darbų160 darbų
Metai2001 m
Klasė/kursas5
Švietimo institucijaMykolo Romerio Universitetas
Failo pavadinimasMicrosoft Word Biurokratijos gyvybingumo viesajame sektoriuje analize [speros.lt].doc
 

Panašūs darbai

Komentarai

  • 2016-06-11 IP: 78.60.46.15
    valkirijos sako

    Dešimtbalėje sistemoje vertinčiau 6 dėl stilistikos, rašybos, minčių dėstymo, citavimo ir pan. klaidų. Viskas suplakta į vieną vietą, elementariai nesilaikoma rašto darbams keliamų raštvedybos taisyklių. Mintys dėstomos atmestinai, viena mintis pertraukia kitą, ko pasėkoje neįmanoma suprasti ką norima tuo pasakyti. Atsižvelgiant į tai, šį rašto darbą vertinu neigiamai.

Komentuoti

 

 
[El. paštas nebus skelbiamas]

 
 
  • Referatai
  • 12 puslapių 
  • Mykolo Romerio Universitetas / 5 Klasė/kursas
  • 2001 m
Ar šis darbas buvo naudingas?
Taip
Ne
0
-1
Pasidalink su draugais
Pranešk apie klaidą