Išplėstinė paieška
 
 
 
Pradžia>Teisė>Administracinė teisė>Savivaldybių ir apskričių viršininkų institucijų kompetencija ir sąveika kultūros srityje

Savivaldybių ir apskričių viršininkų institucijų kompetencija ir sąveika kultūros srityje

  
 
 
123456789101112131415161718192021
Aprašymas

Įvadas. Vietos savivaldos esmė. Savivaldybių įvairovė. Savivaldybių funkcijos. Savivaldybių institucijos. Savivaldybės tarybos funkcijos. Savivaldybės administracijos direktoriaus funkcijos. Apskrities viršininko institucija. Apskrities viršininko įgaliojimai. Savivaldybių ir apskričių viršininkų institucijų sąveika kultūros srityje. Programos rezultatai. Išvados.

Ištrauka

Savivaldybių funkcijas tiek ūkinėje, tiek socialinėje veikloje įgyvendina jų institucijos. Atstovaujamoji savivaldybės institucija yra savivaldybės taryba, o vykdomoji institucija yra savivaldybės administracijos direktorius, turinčios vietos valdžios ir viešojo administravimo teises ir pareigas. Tik per šias savivaldybių institucijas galima atskleisti savivaldybių veiklos turinį bei jos sritį, sužinoti šių institucijų paskirtį ir jų kompetenciją savose teritorijose. Jos administruoja žmonių reikalus ir sprendžia vietinio pobūdžio socialines bei ūkines problemas.
1994 m. liepos 19 d. buvo priimtas Lietuvos Respublikos administracinių vienetų ir jų ribų įstatymas, ir šalies teritorija padalinta į 10 apskričių. Šioms apskritims vadovauja apskričių viršininkai, kurie įgyvendindami jiems priskirtas funkcijas ir vykdydami Lietuvos Respublikos įstatymus, Respublikos Prezidento dekretus ir Vyriausybės nutarimus bei kitus teisės aktus, bendradarbiauja su savivaldybių ir valstybės valdymo institucijomis, joms pavaldžiomis valdymo įstaigomis bei organizacijomis apskrityje.
Nors savivaldybės institucijų ir apskričių viršininkų įgaliojimai pakankamai platūs, tačiau Lietuvos Respublikos apskrities valdymo įstatyme nustatytos apskrities viršininko funkcijos kultūros srityje vykdomos nepakankamai. Nenumatytos lėšos kultūrai regionuose plėtoti, nesukurtas apskričių kultūros įstaigų tinklas. Rajonų partnerystės stoka lemia savivaldybių ir jų kultūros įstaigų izoliuotumą, neskatina bendros kultūrinės veiklos regionuose. Apskričių viršininkų administracijos, savivaldybių institucijos pateikia per mažai kultūros projektų tarptautiniams fondams. Retai rengiami projektai, siejantys kultūros, turizmo, kaimo plėtrą; silpnas regionų, tarptautinis bendradarbiavimas. Siekiant pagerinti šalies gyventojų kultūrą, Lietuvos Respublikos Vyriausybė 2002 m. rugpjūčio 13 d. nutarimu Nr. 1282 patvirtino "Regionų kultūros plėtros programą". Šio programos strateginis tikslas – toliau dekoncentruoti ir decentralizuoti šalies kultūros valdymą, didinti kultūros ir meno paslaugų sklaidą regionuose, gerinti regionų kultūrinį gyvenimą, suteikti jų gyventojams platesnes galimybes tenkinti kultūros poreikius ir ugdyti etnografinių regionų tradicijas . Šią programą vykdė Kultūros ministerija, kitos valstybės valdymo institucijos, taip pat ir apskričių viršininkai, savivaldybių institucijos. Įgyvendinus šią programą jiems pavyko pagerinti žmonių kultūrinį gyvenimą.
Darbo tikslas:
Išanalizuoti ir įvertinti savivaldybių ir apskričių viršininkų institucijų kompetenciją ir sąveiką kultūros srityje.
Uždaviniai:
1. Apibendrinti vietos savivaldos esmę.
2. Apibendrinti ir išanalizuoti, kokios yra savivaldybių institucijos ir jų funkcijos.
3. Išanalizuoti apskrities viršininko funkcijas.
4. Įvertinti, kokią įtaką savivaldybių ir apskričių viršininkų institucijos daro kultūros srityje. ...

Rašto darbo duomenys
Tinklalapyje paskelbta2007-03-20
DalykasAdministracinės teisės referatas
KategorijaTeisė >  Administracinė teisė
TipasReferatai
Apimtis18 puslapių 
Literatūros šaltiniai8 (šaltiniai yra cituojami)
Dydis33.48 KB
AutoriusEdita
Viso autoriaus darbų4 darbai
Metai2006 m
Klasė/kursas2
Mokytojas/DėstytojasL. Maslauskaitė
Švietimo institucijaMykolo Romerio Universitetas
Failo pavadinimasMicrosoft Word Savivaldybiu ir apskriciu virsininku instituciju kompetencija ir saveika kulturos srityje [speros.lt].doc
 

Panašūs darbai

Komentarai

Komentuoti

 

 
[El. paštas nebus skelbiamas]

 
 
  • Referatai
  • 18 puslapių 
  • Mykolo Romerio Universitetas / 2 Klasė/kursas
  • L. Maslauskaitė
  • 2006 m
Ar šis darbas buvo naudingas?
Taip
Ne
0
0
Pasidalink su draugais
Pranešk apie klaidą