Išplėstinė paieška
 
 
 
Pradžia>Teisė>Civilinė teisė>Pacientų teisių ir žalos sveikatai atlyginimo įstatymo pagrindinės nuostatos

Pacientų teisių ir žalos sveikatai atlyginimo įstatymo pagrindinės nuostatos

  
 
 
123456789101112
Aprašymas

Įvadas. Paciento teisių bei žalos atlyginimo pagrindinės nuostatos. Žmogaus teisės. Paciento teisių principai. Gydytojo teisių principai. Atsakomybės principai. Teisės į informaciją. Paciento sutikimas. Teisė skųstis. Privataus gyvenimo neliečiamumas. Žalos sveikatai atlyginimas. Baudžiamojo kodekso įstatymai, susiję su žalos sveikatai atlyginimu. Civilinio kodekso įstatymai, susiję su žalos sveikatai atlyginimu. Žalos atlyginimo mokėjimas. Pagrindinės įstatymo sąvokos. Išvados.

Ištrauka

"Valstybė rūpinasi žmonių sveikata ir laiduoja medicinos pagalbą bei paslaugas žmogui susirgus. Įstatymas nustato piliečiams nemokamos medicinos pagalbos valstybinėse gydymo įstaigose teikimo tvarką. Valstybė skatina visuomenės kūno kultūrą ir remia sportą.
Valstybė ir kiekvienas asmuo privalo saugoti aplinką nuo kenksmingų poveikių".
Detaliau pacientų teises reglamentuoja Lietuvos Respublikos civilinis kodeksas, Lietuvos Respublikos pacientų teisių ir žalos sveikatai atlyginimo, kiti įstatymai bei poįstatyminiai teisės aktai.
Šiuo metu yra svarstomas naujas Lietuvos Respublikos pacientų teisių ir žalos sveikatai atlyginimo įstatymo projektas. Dabar galiojantis Lietuvos Respublikos pacientų teisių ir žalos sveikatai atlyginimo įstatymas nurodo ir detalizuoja šias pagrindines pacientų teises:
• teisę į sveikatos priežiūrą;
• teisę į prieinamą sveikatos priežiūrą,
• teisę pasirinkti gydytoją, slaugos darbuotoją, sveikatos priežiūros įstaigą,
• teisę į informaciją,
• teisę atsisakyti dalyvauti mokymo procesuose, moksliniuose ir medicinos bandymuose,
• teisę atsisakyti gydymo,
• teisę skųstis,
• teisę į privataus gyvenimo neliečiamumą.

Tikslas: išsiaiškinti pacientų teises ir žalos sveikatai atlyginimo pagrindines nuostatas.

Objektas: pacientas, jo teisės ir žalos sveikatai atlyginimas.

Pacientų sveikatai padarytos žalos nustatymo komisija ir Pacientų sveikatai padarytos žalos nustatymo komisija yra ikiteisminė institucija, nagrinėjanti ginčus dėl pacientams padarytos žalos atlyginimo, išskyrus ginčus, kylančius iš civilinės atsakomybės draudimo santykių. Pirmiausia pacientas (jo atstovas) ar kiti suinteresuoti asmenys dėl žalos atlyginimo turi raštu kreiptis į sveikatos priežiūros įstaigos, kurioje jam buvo padaryta žala, vadovą. Gavęs sveikatos priežiūros įstaigos vadovo atsakymą (privaloma raštu atsakyti per 5 dienas), pacientas (jo atstovas) ar kiti suinteresuoti asmenys, nesutikdami su gautu atsakymu, gali kreiptis į Pacientų sveikatai padarytos žalos atlyginimo komisiją, prie pareiškimo būtinai pridėdami gautą sveikatos priežiūros įstaigos vadovo atsakymą.
Komisija, priimdama sprendimą, atsižvelgia į Valstybinės medicininio audito inspekcijos ir kitų sveikatos priežiūros įstaigas kontroliuojančių institucijų bei ekspertų išvadas, taip pat į kitas reikšmingas aplinkybes. Pacientų sveikatai padarytos žalos nustatymo komisija turi teisę gauti visą reikiamą informaciją ir dokumentus, reikalingus sprendimui priimti. Pagal naują ministro įsakymą į komisijos posėdžius kviečiami gydytojai, kurių netinkamai suteiktomis sveikatos priežiūros paslaugomis skundžiasi pacientas.
Vadovaujantis Pacientų teisių ir žalos sveikatai atlyginimo įstatymu, paciento (ar jo atstovo) ar kitų suinteresuotų asmenų pareiškimai Pacientų sveikatai padarytos žalos nustatymo komisijoje turi būti išnagrinėti ir sprendimas priimtas ne vėliau kaip per du mėnesius nuo pareiškimų pateikimo dienos. Pacientų sveikatai padarytos žalos nustatymo komisijos sprendimai sveikatos priežiūros įstaigoms yra privalomi.
Pacientas (jo atstovas), kitas suinteresuotas asmuo ar sveikatos priežiūros įstaiga per 30 dienų nuo sprendimo priėmimo dienos, o sprendimo priėmimo metu nedalyvavę asmenys – per 30 dienų nuo tos dienos, kai jie sužinojo apie sprendimą, turi teisę įstatymų nustatyta tvarka kreiptis su ieškiniu į teismą ginčydami Pacientų sveikatai padarytos žalos nustatymo komisijos sprendimą. Sudaryta ketveriems metams iš septynių žmonių, turinčių medicininį, teisinį arba kitą universitetinį aukštąjį išsilavinimą. Komisijos kompetencijai priklauso pacientams padarytos žalos atlyginimo atvejai, kai žala buvo padaryta po 2005 m. sausio 1 d. ...

Rašto darbo duomenys
DalykasCivilinės teisės referatas
KategorijaTeisė >  Civilinė teisė
TipasReferatai
Apimtis10 puslapių 
Literatūros šaltiniai4
Dydis19.95 KB
Autoriusegle
Viso autoriaus darbų2 darbai
Metai2006 m
Klasė/kursas3
Mokytojas/Dėstytojaslektorė E. Čižienė
Švietimo institucijaPanevėžio kolegija
FakultetasMedicinos ir socialinių mokslų fakultetas
Failo pavadinimasMicrosoft Word Pacientu teisiu ir zalos sveikatai atlyginimo istatymo pagrindines nuostatos [speros.lt].doc
 

Panašūs darbai

Komentarai

Komentuoti

 

 
[El. paštas nebus skelbiamas]

 
 
  • Referatai
  • 10 puslapių 
  • Panevėžio kolegija / 3 Klasė/kursas
  • lektorė E. Čižienė
  • 2006 m
Ar šis darbas buvo naudingas?
Taip
Ne
0
0
Pasidalink su draugais
Pranešk apie klaidą