Išplėstinė paieška
 
 
 
Pradžia>Psichologija>Socialinė psichologija>Bendravimo problemos slaugoje. Konfliktai ir jų priežastys. Galimi sprendimų būdai ir strategijos

Bendravimo problemos slaugoje. Konfliktai ir jų priežastys. Galimi sprendimų būdai ir strategijos

  
 
 
1234567
Aprašymas

Įvadas. Būti pacientu ligoninėje. Bendravimas. Konfliktas. Konfliktų struktūra. Strategijos.

Ištrauka

Kai, mes slaugytojai priimame pacientą mums tenka rūpintis toliau. Taip pat žmogumi kaip ir mąstančiu, jaučiančiu, bei išgyvenančius. Žodis "serekata" reiškia būti sveikam visam. Liga pažeisdama žmogų, paveikia ir protą, kūno bei jausmų darumą. Kūno liga nėra izoliuotas fizinis reiškinys su savimi ji atneša pacientui nepražystamas mintis ir jausmus, taip pat socialinius pakitimus. Į proto negalavimus taip pat reikia atsižvelgti, kreipiant dėmesį į visumą, kurį sudaro žmogų.
Paguldytam į ligoninę pacientui reiškia, kad jis patenka į būtą, dažniausiai naują bei neįprastą aplinką. Jis atsiduria naujoje socialinėje aplinkoje. Ligoninės socialinėje aplinkoje žmogus dažniausiai atlieka paciento vaidmenį. Santykis tarp paciento ir slaugytojo apibūdinamas, kaip asimetrinis, tai kuomet slaugytojas atlieka ne tik savo pareigas, bet ir paciento. Norma, kad ligonio jausmai nestabilūs, jis jaučiasi netvirtas, ilgisi žmogiškos paramos ir artumo.
Iš esmės yra dveji pagrindiniai priežastys, dėl kurių žmogus jaučiasi bejėgis tam tikroje situacijoje. 1 – oji – žinių stoka apie esamą situaciją, o 2 – oji per maža situacijos kontrolė.. tyrimai parodė kad tie kurie dažnai artimai fiziškai kontaktuodavo su slaugytojais, atliekančiais kasdieninę veiklą – priežiūrą, maitinami, vaistų davimą. Apie save kalbėdavo daug geriau nei tie, kurie fiziškai kontaktuodavo mažiau. Galima daryti išvadas, kad jie slaugytojai, atlikdami priežiūrą bei kasdienines užduotis, liečia pacientus ir palaiko su jais gerą fizinį ryšį. Tai pacientų pasitikėjimas savimi auga, nepilnavertiškumo jausmas silpnėja. Ilgalaikiai pacientai pasiilgsta įprasto fizinio artumo, o slaugymo aplinkybės kaip tik suteikia teisėtą, fizinių kontaktų kurią pacientai vertina teigiamai.
Slaugytoja turi bendrauti su paciento šeimos nariais ar giminaičiais. Ji turi gerai viską išaiškinti kad būtų aišku ką turi daryti pacientas ar jo namiškiai. Namiškiai ir slaugytojas gali labai padėti pacientui išlaikyti kuo geresnį funkcijos lygį ir susikurti patenkinamą gyvenimą.
Ir dėl kylančių bendravimo problemų, pacientui be galo svarbu visą laiką palaikyti kontaktą su tais pačiais slaugytojais ir turėti atsakingąjį slaugytoją. Tai ypač naudinga, kai pacientas nebegali savęs išreikšti nei žodžiais, nei raštu. ...

Rašto darbo duomenys
Tinklalapyje paskelbta2007-10-22
DalykasSocialinės psichologijos referatas
KategorijaPsichologija >  Socialinė psichologija
TipasReferatai
Apimtis6 puslapiai 
Literatūros šaltiniai0
Dydis11.56 KB
Autoriusjurgita
Viso autoriaus darbų2 darbai
Metai2004 m
Klasė/kursas2
Švietimo institucijaŠiaulių valstybinė kolegija
Failo pavadinimasMicrosoft Word Bendravimo problemos slaugoje. Konfliktai ir ju priezastys [speros.lt].doc
 

Panašūs darbai

Komentarai

Komentuoti

 

 
[El. paštas nebus skelbiamas]

 
 
  • Referatai
  • 6 puslapiai 
  • Šiaulių valstybinė kolegija / 2 Klasė/kursas
  • 2004 m
Ar šis darbas buvo naudingas?
Taip
Ne
0
-1
Pasidalink su draugais
Pranešk apie klaidą