Išplėstinė paieška
 
 
 
Pradžia>Teisė>Administracinė teisė>Administraciniai teisiniai santykiai (3)

Administraciniai teisiniai santykiai (3)

Aprašymas

Įžanga. Teisinių santykių ir administracinių teisinių santykių samprata. Administracinių teisinių santykių struktūra. Administracinių teisinių santykių subjektas. Administracinių teisinių santykių objektas. Administracinių teisinių santykių turinys. Administracinių teisinių santykių rūšys. Administracinių teisinių santykių atsiradimo, pasikeitimo ir pasibaigimo pagrindai. Išvados.

Ištrauka

Žmogaus, laisvo individo, gyvenimas bei jo prasmė labai priklauso nuo santvarkos tos valstybės, kurioje jis gyvena. Nuo valdžios bei jos vykdomos politikos priklauso ir visa tai, kas neapsiriboja asmeniniais siekiais ir daro iš mūsų visuomenę. Valdžia kontroliuoja ir tuo pačiu saugo mūsų visuomenę pasitelkdama įvairius teisės institutus. Kaip tik todėl visuomeninių santykių teisinis reguliavimas yra naudingas. Šiame darbe būtent ir aptarsiu vieną iš svarbiausių mūsų visuomenėje egzistuojančių santykių – administracinius teisinius santykius, jų struktūrą, rūšis bei atsiradimo, pasikeitimo ir pasibaigimo pagrindus.
Temos aktualumas. Lietuvai tapus nepriklausoma, požiūris į administracinę teisę, jos prasmę pasikeitė, todėl iškilo būtinybė naujai sureguliuoti santykius, susijusius su viešąją administracija. Administracinės teisės mokslas taip pat prisitaikė prie visuomenės gyvenimo naujovių – po beveik visiškos tylos, pagausėjo teisinės literatūros, gvildenančios įvairias administracinės teisės problemas. Visos šios priežastys skatina atidžiau pažvelgti į administracinius teisinius santykius, kaip į neatsiejamą administracinės teisės dalį, ir juos giliau tyrinėti.
Tyrimo tikslas ir objektas. Šio darbo tikslas yra pažinti ir teoriniu aspektu aptarti administracinius teisinius santykius. Siekiant paminėto tikslo, darbe pasirinktas originalus tyrimo objektas – administracinių teisinių santykių analizė ir jų grupavimas.
Tyrimo metodai. Darbe naudoti: loginis tyrimo metodas – išvadoms ir apibendrinimams formuluoti, taip pat tam tikro loginio nuoseklumo laikytis, pereinant nuo bendriausių dalykų prie detalių; sisteminis-struktūrinis – santykius nagrinėjant ne kaip visumą, o išskaidant į atskiras rūšis, taip sudarant jų sistemą.
Naudota literatūra. Remtasi norminiais teisės aktais (LR Konstitucija, LR Administracinių bylų teisenos įstatymu), administracinės teisės mokslu (A. Bakaveckas, A. Dziegoraitis, A. Dziegoraitienė, A. Gylys ir kt. Lietuvos administracinė teisė. Bendroji dalis), taip pat kita specialiąja literatūra (A. Vaišvila. Teisės teorija; S. Vansevičius. Valstybės ir teisės teorija; E. Vaitkienė, S. Vidrickaitė. Lietuvos konstitucinės teisės įvadas). ...

Rašto darbo duomenys
Tinklalapyje paskelbta2006-11-25
DalykasAdministracinės teisės referatas
KategorijaTeisė >  Administracinė teisė
TipasReferatai
Apimtis15 puslapių 
Literatūros šaltiniai6
Dydis12 KB
Autoriusinga
Viso autoriaus darbų1 darbas
Metai2006 m
Klasė/kursas0
Failo pavadinimasMicrosoft Word Administraciniai teisiniai santykiai (3) [speros.lt].rtf
 

Panašūs darbai

Komentarai

Komentuoti

 

 
[El. paštas nebus skelbiamas]

 
 
Ar šis darbas buvo naudingas?
Taip
Ne
0
0
Pasidalink su draugais
Pranešk apie klaidą