Išplėstinė paieška
 
 
 
Pradžia>Teisė>Administracinė teisė>Administraciniai teisiniai santykiai

Administraciniai teisiniai santykiai

  
 
 
123456789101112
Aprašymas

Įžanga. Administracinių teisinių santykių sąvoka ir požymiai. Administracinių teisinių santykių struktūra. Administracinių teisinių santykių objektas. Administracinių teisinių santykių subjektai. Administracinių teisinių santykių turinys. Administracinių teisinių santykių rūšys. Išvados.

Ištrauka

Darbo tema - Administracinių teisinių santykių samprata,struktūra ir rūšys.
Tarp visuomenės individų susiklosto visuomeniniai santykiai, nes apsaugoti ir įgyvendinti savo teises pagal interesus žmonės gali tik veikdami kartu. Šių santykių pobūdis nustato žmonių elgesio taisyklių specifiką. Santykių dalyvių teisėto elgesio ribas be moralinių ir kitų normų reglamentuoja teisės normos, nustatančios teisinių santykių dalyviams tam tikras teises ir pareigas, o už jų nevykdymą numatančios atsakomybę. Administracinės teisės normos reguliuoja visuomeninius santykius, kurie susidaro valstybės institucijoms vykdant viešojo valdymo funkcijas. Administraciniai teisiniai santykiai sudaro atskirą teisinių santykių grupę, besiskiriančią savo pobūdžiu, teisiniu turiniu ir dalyviais.
Šiuo metu, kai Lietuva integruojasi į Europos teisės sistemą, įtvirtinami demokratinės valstybės pamatai, kuriamos naujos teisinės institucijos ir organizacijos bei įstatymus gerbianti visuomenė, yra svarbus teisinių prioritetų įgyvendinimas, iš kurių vienas reikšmingiausių ir labiausiai akcentuojamų yra žmogaus teisių apsauga. Suteikiant visuomeniniams santykiams privalomos teisių ir pareigų vienovės pavidalą, siekiama padaryti tuos santykius patogius įgyvendinti žmogaus teises, bet nepatogius vykdyti agresiją prieš kito asmens teises.
Darbo metu stengsiuosi atskleisti, kokie yra administracinių teisinių santykių ypatumai ir ištirti šių santykių struktūrą, kaip tarpusavyje susijusių teisinio santykio būtinų elementų visumą.
Tiriant pasirinktą temą naudojausi mokslinės literatūros šaltiniais, Lietuvos Respublikos įstatymais ir teisės aktais. Darbo metu naudosiu literatūros analizės metodą. Visuomeninių santykių reguliavimo teisės normomis tikslas yra tokių santykių dalyvių įpareigojimas įgyvendinti savo interesus teisių ir pareigų vienove. Valstybė, kurdama teisės normas ir užtikrindama jų vykdymą, valdo žmonių santykius visų visuomenės narių gerovės interesais. Taip konkretus visuomeninis santykis patenka į teisinio reguliavimo sritį ir įgauna teisinį pobūdį. Vienas iš teisės teorijoje pateikiamų teisinių santykių apibrėžimų yra toks:
Teisiniai santykiai – tai teisės normomis sureguliuoti ir dėl to socializuoti žmonių santykiai, kurių dalyviai tarpusavyje susaistyti privalomos abipusių teisių ir pareigų pusiausvyros, kurią gina valstybė. ...

Rašto darbo duomenys
Tinklalapyje paskelbta2006-03-15
DalykasAdministracinės teisės referatas
KategorijaTeisė >  Administracinė teisė
TipasReferatai
Apimtis10 puslapių 
Literatūros šaltiniai10
Dydis20.69 KB
AutoriusRasa
Viso autoriaus darbų7 darbai
Metai0 m
Klasė/kursas0
Švietimo institucijaMykolo Romerio Universitetas
Failo pavadinimasMicrosoft Word Administraciniai teisiniai santykiai [speros.lt].doc
 

Panašūs darbai

Komentarai

Komentuoti

 

 
[El. paštas nebus skelbiamas]

 
 
  • Referatai
  • 10 puslapių 
  • Mykolo Romerio Universitetas
Ar šis darbas buvo naudingas?
Taip
Ne
0
0
Pasidalink su draugais
Pranešk apie klaidą