Išplėstinė paieška
 
 
 
Pradžia>Teisė>Administracinė teisė>Administraciniai teisiniai santykiai (4)

Administraciniai teisiniai santykiai (4)

  
 
 
123456789101112131415
Aprašymas

Įžanga. Administracinių–teisinių santykių samprata. Administracinių–teisinių santykių požymiai. Administracinių–teisinių santykių rūšys. Administracinių–teisinių santykių turinys. Administracinių–teisinių santykių subjektai. Administracinių–teisinių santykių objektas. Administracinių–teisinių santykių atsiradimo, pasikeitimo ir pasibaigimo pagrindai. Išvados.

Ištrauka

Teisiniai santykiai yra visuomeninių santykių atmaina. Tam tikri socialiniai žmonių ryšiai atsiranda konkrečių asmenų valia, kiti – yra objektyvūs. Kiekviena žmonių karta patenka į sistemą objektyviai susiklosčiusių ryšių ir santykių, kurių negali nepaisyti, ir jie yra objektyvios atskirų individų elgesio ir veiklos ribos. Šie ryšiai ilgainiui keičiasi ir atsiranda naujų santykių. Mokslo ir technikos raida, pramoninės gamybos pažanga sudaro galimybes gaminti įvairius sudėtingus dalykus ir teikti paslaugas, tačiau kartu mažėja gamtos ištekliai, didėja aplinkos tarša. Kiekvienas visuomeninis santykis ir laisva žmogaus veikla turi tam tikras ribas. Visa tai neišvengiamai veikia esminius valstybės ir asmens interesus, o konkretus visuomeninis santykis patenka į teisinio reguliavimo sritį ir įgauna teisinį pobūdį. Žmogaus laisvė tampa subjektine teise, o jos ribos – pareiga, draudimu ar teisiniu ribojimu.
Administraciniai – teisiniai santykiai tai administracinės teisės normomis sureguliuoti visuomeniniai santykiai. Jie, kaip ir kiti teisiniai santykiai (pav., civiliniai, konstituciniai ir pan.) turi daug bendrų bruožų (apibrėžiant subjektą, objektą, teisinių santykių turinį ir kt.), tačiau turi ir savų požymių, padedančių juos atskirti nuo kitų teisinių santykių. Vienas esmingiausių – tas, jog administraciniai - teisiniai santykiai susiklosto specifinėje gyvenimo sferoje – valdyme. Jiems būdingas valdžios ir pavaldumo principas, administracinio teisinio santykio subjekto specifiškumas bei kiti bruožai.
Taigi šiame darbe sisteminio, loginio, lyginamojo ir kitų metodų pagalba paanalizuosime administracinius teisinius santykius teorinėje plotmėje: pirmiausia aptarsime kas apskritai yra administraciniai teisiniai santykiai (t. y. paanalizuosime, jų sampratą), kokie yra jų požymiai, aptarsime šių santykių subjektą, objektą, dalyką, turinį ir pan.
Tam tikslui pasitelksime teisinę literatūra, kurios, reikia pripažinti nėra gausu. Administracinius teisinius santykius savo darbuose nagrinėjo, tokie rusų mokslininkai, kaip J. Kozlovas, G. Petrovas ir kt. Pabandysime į administracinius - teisinius santykius pažvelgti pro teisės teorijos prizmę. Tam tikslui aptarsime teisės teoretiko St. Vansevičiaus mintis. ...

Rašto darbo duomenys
Tinklalapyje paskelbta2008-01-23
DalykasAdministracinės teisės referatas
KategorijaTeisė >  Administracinė teisė
TipasReferatai
Apimtis13 puslapių 
Literatūros šaltiniai5
Dydis18.38 KB
AutoriusV
Viso autoriaus darbų2 darbai
Metai2005 m
Klasė/kursas3
Mokytojas/DėstytojasKvedaras
Švietimo institucijaISM Vadybos ir Ekonomikos Universitetas
FakultetasISM Kaune
Failo pavadinimasMicrosoft Word Administracinai procesiinai teisinai santykiai [speros.lt].doc
 

Panašūs darbai

Komentarai

Komentuoti

 

 
[El. paštas nebus skelbiamas]

 
 
  • Referatai
  • 13 puslapių 
  • ISM Vadybos ir Ekonomikos Universitetas / 3 Klasė/kursas
  • Kvedaras
  • 2005 m
Ar šis darbas buvo naudingas?
Taip
Ne
0
0
Pasidalink su draugais
Pranešk apie klaidą