Išplėstinė paieška
 
 
 
Pradžia>Teisė>Administracinė teisė>Administraciniai teisiniai santykiai (2)

Administraciniai teisiniai santykiai (2)

  
 
 
123456789101112
Aprašymas

Įžanga. Dėstymas. Administracinių teisinių santykių sąvoka ir rūšys. Administracinių teisinių santykių ypatumai ir struktūra. Administracinių teisinių santykių atsiradimo, pasikeitimo ir pasibaigimo pagrindai. Išvados.

Ištrauka

Individai visuomenėje yra saistomi įvairiausių tarpusavio santykių – ekonominių, moralinių, politinių, nacionalinių, pasaulėžiūrinių, teisinių, giminystės ir kitokių. Tokie santykiai vadinami visuomeniniais , arba socialiniais, nes jie atsiranda dėl to, kad žmonės tik veikdami kartu gali apsaugoti ir įgyvendinti savo interesus. Teisiniai santykiai atsiranda kasdieniniame gyvenime ir yra tvirtai susiję su įvairiais gyvenimiškais santykiais – pirmiausia santykiai klostosi kaip tarpusavio paslaugų teikimas, o keitimasis paslaugomis verčia žmones santykiauti. Žmonių buvimas šalia vienas kito ir dėl vienas kito žmonių santykius daro stabilius ir reikšmingus pavienio asmens egzistencijai , nes šių santykių dėka atsiranda nauja socialinė realybė – visuomenė. Tačiau ne visi žmonių santykiai yra vadinami teisiniais santykiais, o tik tie, kuriuos reguliuoja teisės normos ir kurie yra valstybės ginami ar jos nukreipiami. Svarbiausias teisinio santykio bruožas yra tas, kad asmenys asmenys sueina į juridiškai reikšmingus visuomeninius santykius, įgyja teisės normomis numatytas teises ir pareigas. Darbuotojo ir darbdavio, skaitytojo ir bibliotekos , ligoninės ir ligonio ir t.t. – tokie santykiai yra teisiniai, nes jie yra sureguliuoti teisės normomis ir juos gina valstybė.
Dėl žmonių interesų priešingumo tie santykiai yra prieštaringi ir dėl to sudėtingi - todėl jie yra ne tik gėris, bet ir grėsmė žmogaus teisėms. Todėl, kad apsaugoti žmonių santykius jie paverčiami teisiniais, suteikiant jiems privalomos teisių ir pareigų vienovės pavidalą. Todėl teisinis santykis tai visų pirma yra , toks santykis, kurių teisiniai dalyviai yra saistomi privalomų abipusių teisių ir pareigos pusiausvyros t.y tai yra asmuo įgyvendindamas savo teisę turi kartu įgyvendinti ir savo pareigą. Todėl reguliavimas socialinių santykių teisės normomis įpareigoja tokių santykių dalyvius įgyvendinti savo interesus remiantis teisių ir pareigų vienove. Administracinės teisės normos, reguliuodamos visuomeninius santykius valstybinio valdymo sferoje, suteikia jiems teisinį pobūdį. Šios teisės normos pačios nesukuria konkrečių teisinių santykių - jų pagrindu kyla teisiniai santykiai. Esant tam tikroms aplinkybėms ir tam tikroms šalims , tam tikras valdymo santykis, teisės normų pagrindu, tampa administraciniu teisiniu santykiu. Todėl tokie teisiniai santykiai atsiranda realizuojant administracines – teisines normas. Administracinė teisės norma numato administracinių teisinių santykių atsiradimo galimybę, nustato santykio šalių pareigų ir teisių apimtį, taip pat numato ir atsakomybę už teisinių pareigų nevykdymą arba vienos iš šalių teisių pažeidimą. ...

Rašto darbo duomenys
Tinklalapyje paskelbta2006-09-18
DalykasAdministracinės teisės referatas
KategorijaTeisė >  Administracinė teisė
TipasReferatai
Apimtis10 puslapių 
Literatūros šaltiniai4
Dydis12.43 KB
AutoriusMatilda
Viso autoriaus darbų4 darbai
Metai2006 m
Klasė/kursas0
Švietimo institucijaMykolo Romerio Universitetas
Failo pavadinimasMicrosoft Word Administraciniai teisiniai santykiai (2) [speros.lt].doc
 

Panašūs darbai

Komentarai

Komentuoti

 

 
[El. paštas nebus skelbiamas]

 
 
  • Referatai
  • 10 puslapių 
  • Mykolo Romerio Universitetas
  • 2006 m
Ar šis darbas buvo naudingas?
Taip
Ne
0
0
Pasidalink su draugais
Pranešk apie klaidą