Išplėstinė paieška
 
 
 
Pradžia>Psichologija>Raidos psichologija>Berniukų raidos trikdžiai ankstyvojoje vaikystėje

Berniukų raidos trikdžiai ankstyvojoje vaikystėje

  
 
 
12345678910111213
Aprašymas

Įvadas. Ankstyvosios vaikystės ypatumai. Berniukų raidos trikdžiai ankstyvojoje vaikystėje. Biologinės priežastys. Chromosomų skirtumai. Hormoninės ypatybės: testosteronas. Pusrutulių skirtumai. Fizinis brandos skirtumas. Raidos trikdžių priežastys psichoanalizės požiūriu. Raidos trikdžių priežastys socializacijos teorijos požiūriu. Išvados.

Ištrauka

Ankstyvoji vaikystė tęsiasi nuo 1 iki 6 metų, šiuo laikotarpiu vaikas pradeda mąstyti susikurtais vaizdiniais. Iki tol jis galėjo spręsti apie kai kurias daiktų savybes, bet jo mąstymas buvo susijęs tik su tais objektais, kuriuos tiesiogiai, jaučia ar pasiekia. Dviejų metų vaikas jau sugeba apsimesti, vaizduoti, mėgdžioti, keičiasi sensomotorinio mąstymo būdas, todėl vaikas geriau sugeba naudotis simboliais ir aplinkos daiktų vaizdiniais. Ankstyvoji priešoperacinio mąstymo stadija, kuri yra vadinama intuityviu, arba ikisąvokiniu periodu, trunka nuo dviejų iki ketverių vaiko gyvenimo metų.
Minėti ankstyvosios raidos ypatumai būdingi ir mergaitėms, ir berniukams, tačiau mergaičių ir berniukų raidoje yra nemažai skirtumų, nes berniukams iškyla vienokių raidos trikdžių, o mergaitėms – kitokių.
Evoliucija nustatė dvi žmonių rūšis, išskirdama 23 – ąją jų chromosomų porą. XX – moters. XY – vyro. Vaiko lytis nustatoma pagal spermatozoido, kuris apvaisina kiaušinėlį, chromosominę formulę. Vadinasi, patiną gimdo patinas.
Nors chromosoma Y dar neišdavė visų savo paslapčių, genetika, ir ypač chromosominių anomalijų tyrimai, jau pateikė daug peno apmąstymams apie vyrų skirtinumą, jų trapumą ir savotiškai antrinį vyriškumo pobūdį.
Darbo tikslas: Įžvelgti berniukų raidos trikdžius ankstyvojoje vaikystėje.
Ankstyvoji vaikystė tęsiasi nuo 1 iki 6 metų . Vaiko mąstymui būdingas egocentrizmas, t.y. nesugebėjimas suprasti įvairius dalykus kitu aspektu, nesutampančiu su jo nuomone. Vaikas pasaulį supranta tik remdamasis savo paties požiūriu. Dėl egocentiškumo mažas vaikas links galvoti, kad jį supantys daiktai yra gyvi, kaip ir jis pats. Toks požiūris vadinamas animizmu. Augant egocentriškumas mažėja, ir vaikas pradeda daugiau bendradarbiauti, kurti bendrus žaidimus. Vaikui būdinga centracija,tai dėmesio sutelkimas tik į vieną situacijos bruožą. Jis fiksuoja vieną sąvybę ir nesugeba įvertinti visos situacijos. Vaikai pamažu pradeda klasifikuoti, t.y. objektus rūšiuoti į kategorijas ar klases. Vaikas objektus klasifikuoja pagal atsitiktinį, labiausiai krentantį į akis, net ir pastovų požymį, nesugeba suprasti, kad vienu atžvilgiu panašūs daiktai, gali skirtis kitu atžvilgiu. Nesupranta tvermės dėsnio ( tūris nekinta kintant kūno formai). Augančio vaiko savializuota kalba ir gi tobulėja, t.y. vaikas kartais stengiasi bendrauti su kitais savo bendraamžiais, mėgina aktyviai keistis mintimis ir suprasti tai, ką sako kitas. Trejų metų vaikas gali naudoti daugiskaitą, veiksmažodžių laikus, derinti būdvardžius su daiktavardžiais ir kt. Jie tarsi žaidžia žodžiais, kalbos darybos priemonėmis, mėgindami sudaryti vis naujas žodžio formas. Tačiau vaiko sugebėjimas aiškiai ir taisyklingai ištarti žodžius gerokai atsilieka nuo žodyno didėjimo ir gramatikos žinių. Nuo simbolinio mąstymo pradžios, pažintinė raida ir kalbos raida tarpusavyje susipina, ir, vienai gerėjant- gerėja ir kita. Kalba tampa universalia poveikio aplinkiniams, pasauliui priemone. ...

Rašto darbo duomenys
Tinklalapyje paskelbta2006-11-20
DalykasRaidos psichologijos referatas
KategorijaPsichologija >  Raidos psichologija
TipasReferatai
Apimtis11 puslapių 
Literatūros šaltiniai3
Dydis27.07 KB
AutoriusMilda
Viso autoriaus darbų4 darbai
Metai2006 m
Klasė/kursas2
Švietimo institucijaVilniaus kolegija
FakultetasPedagogikos fakultetas
Failo pavadinimasMicrosoft Word Berniuku raidos trikdziai ankstyvojoje vaikysteje [speros.lt].doc
 

Panašūs darbai

Komentarai

Komentuoti

 

 
[El. paštas nebus skelbiamas]

 
 
  • Referatai
  • 11 puslapių 
  • Vilniaus kolegija / 2 Klasė/kursas
  • 2006 m
Ar šis darbas buvo naudingas?
Taip
Ne
0
0
Pasidalink su draugais
Pranešk apie klaidą