Išplėstinė paieška
 
 
 
Pradžia>Teisė>Administracinė teisė>Aplinkybės pašalinančios administracinę atsakomybę

Aplinkybės pašalinančios administracinę atsakomybę

  
 
 
123456789101112
Aprašymas

Įžanga. Administracinio teisės pažeidimo sudėtis. Administracinio teisės pažeidimo objektas. Administracinio teisės pažeidimo objektyvinė pusė. Administracinio teisės pažeidimo subjektas. Administracinio teisės pažeidimo subjektyvinė pusė. Aplinkybės pašalinančios administracinę atsakomybę. Administracinių teisės pažeidimų bylų teiseną negalimą darančios aplinkybės. Administracinę atsakomybę lengvinančios aplinkybės. Išvados.

Ištrauka

Administraciniu teisės pažeidimu (nusižengimu) laikomas priešingas teisei, kaltas (tyčinis arba neatsargus) veikimas arba neveikimas, kuriuo kėsinamasi į valstybinę arba viešąją tvarką, nuosavybę, piliečių teises ir laisves, į nustatytą valdymo tvarką, už kurį įstatymai numato administracinę atsakomybę. Administracinė atsakomybė už šiame kodekse numatytus teisės pažeidimus atsiranda, jeigu savo pobūdžiu šie pažeidimai pagal galiojančius įstatymus neužtraukia baudžiamosios atsakomybės (ATPK 9 str.).
Administracinis teisės pažeidimas skiriasi nuo nusikaltimo ir baudžiamojo nusižengimo mažesniu pavojingumo laipsniu. Veikimo, neveikimo priešingumas teisei yra tai, kad tam tikrus veiksmus, elgesį draudžia įstatymas.
Administracinis teisės pažeidimas yra neišvengiama visuomeninio gyvenimo dalis, todėl tai gana aktuali problema. Šio darbo tikslas yra atskleisti administracinio teisės pažeidimo požymius bei sudėtį, taip pat išsiaiškinti, kokios aplinkybės lengvina administracinę atsakomybę ir pašalina veikos pavojingumą visuomenei ir priešingumą teisei.
Juridinė administracinio teisės pažeidimo sudėties analizė turi svarbią reikšmę, nes padeda teisingai juridiškai kvalifikuoti teisės pažeidimus ir kaltus asmenis patraukti administracinėn atsakomybėn.
Bet koks teisės pažeidimas yra organinė žmogaus veikos (veikimo, neveikimo) išorinio pasireiškimo ir jo sąmonės santykio vienybė, tos veikos objektas, jos išorinio pasireiškimo formos (būdai), subjektas ir jo psichinis santykis su padaryta veika. Todėl administraciniam teisės pažeidimui, kaip ir kitiems teisės pažeidimams, būdingi tokie sudėties elementai:
1) objektas;
2) objektyvinė pusė;
3) subjektas;
4) subjektyvinė pusė.
Visi šie elementai tarpusavyje yra susiję ir, jei nėra bent vieno iš jų, negali būti administracinio teisės pažeidimo sudėties bei negali atsirasti administracinė atsakomybė. Realus teisės pažeidimo padarymas, turintis visus įstatymo numatytus administracinio teisės pažeidimo sudėties požymius reiškia, kad yra faktinis pagrindas kaltą asmenį patraukti administracinėn atsakomybėn ir skirti jam atitinkamas poveikio priemones.
Siekiant kuo geriau atskleisti administracinio teisės pažeidimo sudėtį ir esminius šio antivisuomeninio reiškinio bruožus, būtina plačiau paanalizuoti jos sudedamuosius elementus bei jų požymius. ...

Rašto darbo duomenys
Tinklalapyje paskelbta2006-11-13
DalykasAdministracinės teisės referatas
KategorijaTeisė >  Administracinė teisė
TipasReferatai
Apimtis12 puslapių 
Literatūros šaltiniai0
Dydis22.85 KB
AutoriusEdita
Viso autoriaus darbų6 darbai
Metai2006 m
Klasė/kursas4
Švietimo institucijaKauno Technologijos Universitetas
Failo pavadinimasMicrosoft Word Aplinkybes pasalinancios administracine atsakomybe [speros.lt].doc
 

Panašūs darbai

Komentarai

Komentuoti

 

 
[El. paštas nebus skelbiamas]

 
 
  • Referatai
  • 12 puslapių 
  • Kauno Technologijos Universitetas / 4 Klasė/kursas
  • 2006 m
Ar šis darbas buvo naudingas?
Taip
Ne
0
0
Pasidalink su draugais
Pranešk apie klaidą