Išplėstinė paieška
 
 
 

Temperamentas (5)

  
 
 
1234567891011121314
Aprašymas

Įvadas. Temperamentas. Ekstravertai ir intravertai. Temperamento tipai. Temperamento atsiskleidimas. Sangvinikas. Melancholikas. Cholerikas. Flegmatikas.

Ištrauka

Bendravimas yra dviejų ar daugiau žmonių tarpusavio sąveika, todėl jį labai įtakoja bendraujančių žmonių asmeninės savybės. Tų savybių darna ir visuma atskleidžia žmogų kaip unikalią asmenybę. Daugelio asmenybės savybių atsiradimas bei raiška priklauso nuo aplinkos, kurioje augo žmogus, nuo jį supančių žmonių, auklėjimo. Tačiau su savo prigimtimi mes jau atsinešame tam tikras įgimtas savybes, kurios praktiškai beveik nekinta. Be abejonės, su žmogaus branda ir vystymusi, įgimtos savybės įgyja savitus atspalvius, bet pačios savybės išlieka visą gyvenimą, keičiasi tik atspalviai.

Viena reikšmingiausių žmogaus ypatybių, pasižyminti dideliu pastovumu ir turi įtakos visoms kitoms asmeninems savybėms, jo psichinėms būsenoms bei psichiniams procesams, yra temperamentas.
Psichologijos žodynas šį žodį apibrėžia taip: "Temperamentas – individo psichikos ypatybių, nuo kurių priklauso psichinės veiklos dinamika (intesyvumas, tempas, ritmas) visuma. Tai įgimta ir santykiškai pastovi asmens savybė." Iš tikrųjų, vieni žmonės greitai ir stipriai reaguoja į įvairius gyvenimo reiškinius, aiškiai parodo savo pasitenkinimą, džiaugsmą, pyktį ar liūdesį, o kitų reakcija būna lėta, vos pastebima.
Norint parodyti temperamento įtaką žmogaus būsenų ir savybių dinamiškumui, būtina pabrėžti tam tikrus skiriamuosius temperamento bruožus:
1. Temperamento savybės nekinta.
2. Temperamento savybės dėsningai siejasi tarpusavyje:
3. Temperamento savybės daro įtaką įvairioms žmogaus veiklos sritims, bet skiriasi nuo poveikio, kurį žmogaus asmenybei daro asmenybės kryptingumas. ...

Rašto darbo duomenys
DalykasAsmenybės psichologijos referatas
KategorijaPsichologija >  Asmenybės psichologija
TipasReferatai
Apimtis9 puslapiai 
Literatūros šaltiniai4
Dydis155.53 KB
AutoriusTikrove
Viso autoriaus darbų65 darbai
Metai2006 m
Klasė/kursas2
Švietimo institucijaVilniaus Universitetas
Failo pavadinimasMicrosoft Word Temperamentas (5) [speros.lt].DOC
 

Panašūs darbai

Komentarai

Komentuoti

 

 
[El. paštas nebus skelbiamas]

 
 
  • Referatai
  • 9 puslapiai 
  • Vilniaus Universitetas / 2 Klasė/kursas
  • 2006 m
Ar šis darbas buvo naudingas?
Taip
Ne
0
0
Pasidalink su draugais
Pranešk apie klaidą