Išplėstinė paieška
 
 
 
Pradžia>Psichologija>Raidos psichologija>Pagrindinės raidos psichologijos problemos

Pagrindinės raidos psichologijos problemos

  
 
 
12345678910111213
Aprašymas

Įvadas. Pagrindiniai žmogaus psichikos ontogenezės klausimai. Paveldėjimo ir aplinkos reikšmė psichikos raidai. Brendimo ir mokymosi sąveika. Žmogaus raidos pobūdis. Išvada.

Ištrauka

Žmogaus psichikos kilme ir raida buvo domimasi nuo pat pasaulio mokslinio pažinimo pradžios; šių klausimų svarstymas senovės laikų filosofijoje buvo psichologijos užuomazga.
Psichologijos raidos problema ypač aktuali tapo 18 - 19 amžiuje, kai raidos principą imta vis plačiau taikyti aiškinant įvairius gamtos ir visuomenės reiškinius. Raidos psichologijos tikslas - suprasti žmogaus augimą ir keitimąsi. Mėginama nustatyti, kokie įvykiai ir aplinkybės suformavo individą, stengiamasi numatyti , kokia jo ateitis. Raidos psichologija, remdamasi savo pačios ir kitų psichologijos šakų bei kitų mokslų laimėjimais, iškėlė esminius žmogaus - individo ir asmenybės - raidos klausimus ir vis labiau gilindamasi į juos įstengė išaiškinti svarbius psichologinius raidos dėsningumus, visų pirma įrodyti jų buvimą. Jiems nustatyti ir patvirtinti prireikė ilgų empirinių ir teorinių tyrimų, nelengvų diskusijų, kurios vyko ir tebevyksta visą šį šimtmetį tarp skirtingos orientacijos psichologų.
Atliekant raidos psichologijos mokslinius tyrimus, sukaupta daug informacijos apie įprastą ir neįprastą elgesį, apie paveldėtas ir gyvenant įgytas ypatybes, apie aplinkos įtaką individo raidai ir kt. Remiantis šia informacija, galima geriau suprasti žmogaus praeitį, dabartį ir tiksliau prognozuoti ateitį.
Taigi raidos psichologija yra psichologijos šaka, tirianti, kaip žmonės ilgainiui keičiasi. Ji pagrįsta moksliniu žmogaus mąstymo, kalbos, emocijų, bendravimo ypatybių, fizinės žmogaus raidos tyrimu, rūpinimusi praktiniai jo poreikiais ir kt. Raidos psichologija studijuoja visą žmogaus raidą - nuo gyvybės užsimezgimo iki mirties, todėl galima sakyti, kad raidos psichologijos objektas yra augantis žmogus.
Svarbiausiais raidos psichologijos tikslas yra aprašyti, įvertinti ir paaiškinti augančio vaiko elgesio ir sugebėjimų pokyčius, įrodyti, kad tie pokyčiai yra universalūs, t. y. būdingi visiems bet kurios kultūros vaikams. Raidos psichologija tiria daugybe kitų fenomenų, ieškodama bendrų dėsningumų, ir aiškina individualių žmogaus žmogaus raidos skirtumų priežastis. ...

Rašto darbo duomenys
Tinklalapyje paskelbta2006-10-23
DalykasRaidos psichologijos referatas
KategorijaPsichologija >  Raidos psichologija
TipasReferatai
Apimtis12 puslapių 
Literatūros šaltiniai0
Dydis17.57 KB
AutoriusErla
Viso autoriaus darbų8 darbai
Metai2006 m
Klasė/kursas2
Mokytojas/DėstytojasAudrone Liniauskaitė
Švietimo institucijaKlaipėdos Universitetas
FakultetasPedagogikos fakultetas
Failo pavadinimasMicrosoft Word Pagrindines raidos psichologijos problemos [speros.lt].doc
 

Panašūs darbai

Komentarai

Komentuoti

 

 
[El. paštas nebus skelbiamas]

 
 
  • Referatai
  • 12 puslapių 
  • Klaipėdos Universitetas / 2 Klasė/kursas
  • Audrone Liniauskaitė
  • 2006 m
Ar šis darbas buvo naudingas?
Taip
Ne
0
-1
Pasidalink su draugais
Pranešk apie klaidą