Išplėstinė paieška
 
 
 
Pradžia>Psichologija>Raidos psichologija>Pagyvenusių žmonių psichikos sutrikimai

Pagyvenusių žmonių psichikos sutrikimai

  
 
 
1234567891011121314
Aprašymas

Įvadas. Literatūros apžvalga. Miego sutrikimai. Miego apnėja. Naktinis mioklonusas. Miegojimo gyvybinę veiklą įtakojantys veiksniai. Slauga. Slaugos veiksmai. Demencijos. Klinikiniai demencijos kriterijai. Pirminė degeneracinė Alzhaimerio demencija. Klinikiniai požymiai. Slauga. Veiksmai. Daugiažidininė (multiinfarktinė) demencija. Klinikiniai požymiai. Slauga. Delyrai. Klinikiniai požymiai. Slauga. Depresijos. Didžiausios depresijos kriterijai. Klinikiniai senatvės depresijos ypatumai. Slauga. Paciento mokymas. Manija. Pagrindiniai manijos klinikiniai požymiai. Diagnozė. Mes kalbame su vyresniojo amžiaus žmonėmis.

Ištrauka

Fiziologiniams pokyčiams, kurie atsiranda žmogui senstant, priklauso mąstymo lėtėjimas, lengvas ir neryškėjantis atminties silpnėjimas, entuziazmo mažėjimas, atsargumo didėjimas, miego ritmo pakitimai ir padidėjęs noras miegoti dieną. Senas žmogus vertinamas kaip viena iš žmogaus gyvenimo raidos fazių. Ji nėra nekintama – sename amžiuje susiformuojančios gynimosi reakcijos į tam tikrus psichosocialinės stokos reiškinius gali būti ir senos, ir naujai įgyjamos. Visais žmogaus gyvenimo tarpsniais yra traumuojamų aplinkybių, kurios yra būdingos būtent tam tarpsniui. Tačiau seni žmonės linkę atsiskirti nuo pagrindinės žmonijos gyvenimo srovės, o ne trokšta būti jos dalis.
Nustatyti ir diagnozuoti psichikos sutrikimą seniems žmonėms yra sudėtinga dėl šių priežasčių:
1. Psichikos sutrikimo pradžia dažniausiai sunkiai pastebima.
2. Organinių (somatinių) ligų ir psichikos sutrikimų simptomai dažnai tarpusavyje susipynę (pvz., fizinė liga gali sukelti psichikos sutrikimą arba psichikos sutrikimas prasidėti tik organiniais simptomais).
3. Senyvo amžiaus žmonės sunkiai pripažįsta ir dažnai nepasako psichologinių simptomų.
Miegas yra kiekvieno žmogaus svarbi gyvybinė veikla, kadangi kiekvienas žmogus pramiega nuo trečdalio iki ketvirtadalio savo gyvenimo. Visą miego – bendrumo ciklą daugiausia reguliuoja pagumburis (hipotalamas). Miegas duoda didžiausią galimybę būti ramybės būvyje, pailsėti, organizmo sistemos, kad ir žemesniu lygiu, tebefunkcionuoja. Miegas apibūdinamas kaip periodiška sąlyginės ramybės būsena.
Miego sutrikimų nustatoma daug, ypač jais skundžiasi senyvo amžiaus žmonės. Miego sutrikimai gali atsirasti dėl nuo amžiaus priklausomos miego disfunkcijos, gali būti ir ankstyvasis psichikos sutrikimo požymis.
Miego sutrikimai skirstomi į pirminius ir antrinius. Prieš juos diagnozuojant, svarbu įvertinti veiksnius, galinčius pabloginti nakties miego kokybę:
1. Ėjimo miegoti laikas.
2. Užmigimo trukmė.
3. Prabudimų dažnis ir trukmė.
4. Visa miego trukmė (valandų).
5. Streso veiksniai.
6. Vaistų vartojimas.
7. Svaigalų vartojimas.
8. Dienos miego trukmė.
Pirminiai miego sutrikimai senatvėje – tai miego apnėja ir naktinis mioklonusas. Kiti pirminiai šio amžiaus žmonių miego sutrikimai reti. ...

Rašto darbo duomenys
Tinklalapyje paskelbta2006-10-04
DalykasRaidos psichologijos referatas
KategorijaPsichologija >  Raidos psichologija
TipasReferatai
Apimtis14 puslapių 
Literatūros šaltiniai3
Dydis22.88 KB
AutoriusJurate
Viso autoriaus darbų27 darbai
Metai2009 m
Klasė/kursas4
Švietimo institucijaAlytaus profesinio rengimo centras
Failo pavadinimasMicrosoft Word Pagyvenusiu zmoniu psichikos sutrikimai [speros.lt].doc
 

Panašūs darbai

Komentarai

Komentuoti

 

 
[El. paštas nebus skelbiamas]

 
 
  • Referatai
  • 14 puslapių 
  • Alytaus profesinio rengimo centras / 4 Klasė/kursas
  • 2009 m
Ar šis darbas buvo naudingas?
Taip
Ne
0
0
Pasidalink su draugais
Pranešk apie klaidą