Išplėstinė paieška
 
 
 
Pradžia>Teisė>Civilinė teisė>Valdymas kaip savarankiška daiktinė teisė. Valdymo gynimas

Valdymas kaip savarankiška daiktinė teisė. Valdymo gynimas

  
 
 
12345678910111213
Aprašymas

Įvadas. Daiktai. Dalieji ir nedalieji daiktai. Nekilnojamieji ir kilnojamieji daiktai. Pakeičiamieji ir nepakeičiamieji daiktai. Daiktinė teisė. Turtinės (daiktinės) teisės požymiai. Daiktai kaip daiktinių teisių subjektai. Valdymas kaip savarankiška daiktinė teisė. Nekilnojamojo daikto valdymo atsiradimas. Kilnojamojo daikto valdymo atsiradimas. Daikto valdymo atsiradimas per kitą asmenį. Teisėtas ir neteisėtas daikto valdymas. Teismų praktika. Dėl didesnio pavojaus šaltinio valdytojui. Valdymo gynimas. Išvados.

Ištrauka

Civilinė teisė yra viena iš teisės šakų. Jos reikšmė mūsų gyvenime labai didelė, nes kiekviename žingsnyje visiems mums tenka susidurti su šios tesės reguliuojamais santykiais. Daugelis šių santykių tokie dažni, įprasti, kad nejaučiame jų teisinio pobūdžio. Pavyzdžiui, tokie santykiai yra gyventojų nuolat sudaromos maisto prekių, pramoninių prekių, valgyklose patiekalų pirkimo – pardavimo sutartys, rūbų taisymo, valymo pervežimo sutartys ir pan.
Civilinė teisė (subjektinė teisė). Jos laikomos prigimtinėmis. Visos teisės subjektinis tikslas – sudaryti sąlygas žmogui naudotis savo subjektinėmis teisėmis. Civilinė teisė reglamentuoja asmenų turtinius santykius ir su jais susijusius asmeninius neturtinius santykius, taip pat šeimos santykius.
Civilinės teisės subjektai turi turtines teises:
1. valdymas 4.22 str. (faktinis daikto turėjimas, turint tikslą jį valdyti).
2. nuosavybės teisė 4.37 str. (nepažeidžiant kitų asmenų teisių valdyti turtą).
3. turto patikėjimo teisė 4.106 str. (valstybės ar savivaldybės įmonės, įstaigos, organizacijos teisė savo įstatų ir kitų jos veiklą reglamentuojančių norminių aktų pagrindu valdyti valstybės ar savivaldybės paliktą turtą).
4. Hipoteka 4.170 str. (teisė esamo ar būsimo skolinio įsipareigojimo įvykdymą apsaugoti turto įkeitimu).
5. servitutas (teisė į svetimą nekilnojamą daiktą).
6. uzufruktas 4.111 str (teisė naudotis svetimu daiktu nekeičiant jo esmės ir gauti iš jo pajamas).
7. įkeitimas - 4.198 str
8. ilgalaikė nuoma (emphyteusis) - 4.165 str.
9. užstatymo teisė (superficies) 4.160 str.
10. daikto sulaikymas - 4.229 str.
11. kito asmens turto administravimas -4.236 str.)
Kuriant civilinės teisės kodeksą, naudojami principai: civilinės teisės santykiai reglamentuojami vadovaujantis lygiateisiškumo, nuosavybės neliečiamumo, sutarties laisvės, nesikišimo į privačius santykius, teisinio apibrėžtumo, neleistinumo piktnaudžiauti teise. Civilinės teisės santykiai gali būti apriboti tik įstatymais, jei toks apribojimas būtinas viešajai tvarkai palaikyti, žmogaus sveikatai, gyvybei , turtui apsaugoti.
Lietuvos Respublikos konstitucijoje ir kituose įstatymuose įtvirtinus privačią nuosavybę bei užtikrinus pagrindines asmens teises ir laisves, atsirado galimybė, o kartu kilo ir būtinybė sukurti daiktinės teisės instituciją, plačiai žinomą pasaulinėje teisės teorijoje ir praktikoje. Kai kurios daiktinės teisės buvo žinomos ir tarpukario Lietuvoje.
Šio savarankiško darbo tikslas išanalizuoti daiktinę teisę, valdymą ir jos gynimą. Praplėsti savo žinių akiratį, literatūros ir Interneto pagalba. ...

Rašto darbo duomenys
Tinklalapyje paskelbta2006-09-13
DalykasCivilinės teisės referatas
KategorijaTeisė >  Civilinė teisė
TipasReferatai
Apimtis11 puslapių 
Literatūros šaltiniai10
Dydis14.51 KB
Autoriusaire
Viso autoriaus darbų3 darbai
Metai2005 m
Klasė/kursas2
Švietimo institucijaKauno Technologijos Universitetas
Failo pavadinimasMicrosoft Word Valdymas kaip savarankiska daiktine teise. Valdymo gynimas [speros.lt].doc
 

Panašūs darbai

Komentarai

Komentuoti

 

 
[El. paštas nebus skelbiamas]

 
 
  • Referatai
  • 11 puslapių 
  • Kauno Technologijos Universitetas / 2 Klasė/kursas
  • 2005 m
Ar šis darbas buvo naudingas?
Taip
Ne
+1
0
Pasidalink su draugais
Pranešk apie klaidą