Išplėstinė paieška
 
 
 
Pradžia>Psichologija>Asmenybės psichologija>Džiuzepe Kolombero. Vidinio išgijimo kelias

Džiuzepe Kolombero. Vidinio išgijimo kelias

  
 
 
1234567891011121314151617
Aprašymas

Įvadas. Žmogaus dvasinis pasaulis. Tylos būstas. Meilė. Neišduokime savęs. Atsižadėjimas. Sąžinės pritarimas. Baimė ir agresyvumas. Nerimas. Savęs auklėjimas. Priešiškumas. Prieštaravimas. Valdingumas. Šeima. Romumas. Mylėti ir būti mylimam. Išvados.

Ištrauka

Kodėl pasaulyje tiek daug nelaimingų, kenčiančių žmonių? Kenčiančių ne nuo fizinio, o nuo dvasinio skausmo. "Tai kančia, kurią mes patys sukuriame, leisdami keroti jos šaknims, ir kurios aukomis bei bendrininkais vėliau patys tampame" (Giuseppe Colombero. Vidinio išgijimo kelias). Jei sugebėtume panaikinti tamsiąją savo pusę: godumą – visų blogybių versmę, neapykantą, pavydą, perdėtą įtarumą, norą visur bet kokia kaina pirmauti, priešiškumą, neurotišką baimę – būtume daug laimingesni, išsivaduotume iš mus draskančios kančios. Laimė, anot autoriaus, yra visai šalia. Tik išmokime sustoti, sustabdyti lekiančias mintis ir jausmus. Ir tada tyloje atrasime tai ko ieškome. Laimė yra mumyse.
Laimę dažnai tapatiname su fizine sveikata, kuri priklauso nuo mūsų geros vidinės savijautos, nuo to ar gyvename taikoje su savimi, su savo sąžine.
Dž. Kolombero išskiria kūną kaip fizinio skausmo vietą, o sielą – kančios vietą. Kančia prasiskverbia į sielą daug giliau negu skausmas į kūną ir ją daug sunkiau įveikti.
Kad pasiektume gerą fizinę, protinę ir socialinę savijautą turime pajungti ne tik dvasią, protą ir sielą, bet ir jausmus bei nuotaikas.
Ir nors mums bent kartą pavyksta pasiekti vidinę ramybę, dar nereiškia, kad ji išliks visam laikui. Dėl jos reikia kovoti kiekvieną dieną, ieškoti kompromiso tarp poreikių, postūmių, polinkių, troškimų, savęs įtvirtinimo ir malonumų ieškojimo. Radęs kompromisą žmogus užsitikrina emocinę ramybės būseną, pusiausvyrą, kad, pasak Sigmundo Freudo, išlaikytume kuo mažesnę organizmo įtampą, nepriklausomai nuo įvykių ir žmonių, nuo dalykų su kuriais pastoviai susiduriame.
Knygoje teigiama, kad net dešimtadalį suaugusių žmonių kankina įvairios neurozės. Neurozės kyla iš neišspręstų konfliktų. Neurotikas yra "draskomas" iš vidaus, jis neturi ramybės. Tokie žmonės yra nesubrendę, kompleksuoti, nenuspėjami, asocialūs, paranojiški. Tai kančia, kuri sukelia asmenybės žlugimą. Žmogų apima gyvenimo beviltiškumas, savigarbos nebuvimas, savęs gailėjimasis, pesimizmas, kaltės jausmas, nesugebėjimas bendrauti, įsitvirtinti visuomenėje. Kad atkreiptų į save dėmesį, kad priverstų ką nors pasijusti kaltu mėgina nusižudyti. Dažnai pradeda vartoti narkotines medžiagas, tyčia žaloja save, žmonėse mato arba tik visa gerai, arba tik visa blogai. Vieni jaučiasi labai blogai. Stengiasi su kuo nors supanašėti.
Tokiems žmonėms nebeužtenka vien tik jų pačių pastangų, jiems reikia padėti susidoroti su problemomis, nes jie nėra pajėgūs norėti.
Priežastys slypi ankstyvojoje vaikystėje – tai meilės trūkumas. "Baisiausia nelaimė, kuri gali atsitikti žmogui,- reikiamu laiku nepatirti meilės. Tada viduje pasilieka ta spraga, tam tikra tuštuma, kurios neįmanoma apibūdinti, tačiau ji visada yra, kai nežinia ko nuolat ieškoma ir ko nuolat laukiama. Tai ilgesys šilumos, kurios nebuvo, kuri nešildė, tai nerimas, kad visiems esi svetimas, kad nebuvo nė vieno žmogaus, kuris savo meile būtų padėjęs pajusti, kad gyventi – tai būti laukiamam" (Giuseppe Colombero. Vidinio išgijimo kelias). Todėl noras kabintis į gyvenimą atsiranda tik tada, kai pajunta, kad kam nors ,kuom nors yra svarbūs, jog ką nors domina, kad gyvena. ...

Rašto darbo duomenys
Tinklalapyje paskelbta2006-06-05
DalykasAsmenybės psichologijos referatas
KategorijaPsichologija >  Asmenybės psichologija
TipasReferatai
Apimtis15 puslapių 
Literatūros šaltiniai4
Dydis179.53 KB
Autoriusaginzera
Viso autoriaus darbų3 darbai
Metai2006 m
Klasė/kursas8
Mokytojas/Dėstytojasdoc. I. Dirgėlienė
Švietimo institucijaKretingos r. Baublių pagrindinė mokykla
Failo pavadinimasMicrosoft Word Dziuzepe Kolombero. Vidinio isgijimo kelias [speros.lt].doc
 

Panašūs darbai

Komentarai

Komentuoti

 

 
[El. paštas nebus skelbiamas]

 
 
  • Referatai
  • 15 puslapių 
  • Kretingos r. Baublių pagrindinė mokykla / 8 Klasė/kursas
  • doc. I. Dirgėlienė
  • 2006 m
Ar šis darbas buvo naudingas?
Taip
Ne
+1
0
Pasidalink su draugais
Pranešk apie klaidą