Išplėstinė paieška
 
 
 
Pradžia>Psichologija>Socialinė psichologija>Dovanos. Dovanų psichologija

Dovanos. Dovanų psichologija

  
 
 
12345678910111213141516171819202122232425262728
Aprašymas

Įvadas. Dovanojimas. Ką dovanoti? Kaip dovanoti? Mecenato parama. Humanitarinė pagalba. Sponsorystė. Priimant dovaną. Gėlės. Kada dovanojamos gėlės? Kada būtina dovanoti gėles? Kaip parinkti gėles. Kaip priimti gėles. Dovanojimo filosofija. Pinigų, akcijų ir pažymėjimų dovanojimas. Dovana labdarai, organizacijai ar įstaigai. Dovanos iš muziejaus. Sportinė ar su pomėgiais susijusi dovana. Bendros ir grupinės dovanos. Kai kvietime parašyta: "Be dovanų" Dovanos panaudojimas dar kartą. Išbraukimas iš dovanų sąrašo. Pavėluota dovana. Netikėta dovana. Netinkama dovana. Dovanų įpakavimas. Atvirukas prie dovanos. Siūlomos dovanos. Dovanų sąrašas. Dovana pinigais. Kai dovanos atgabenamos į pobūvį. Kaip rodyti savo vestuvines dovanas. Jei norite pakeisti ar gražinti dovanas. Dovanos kūdikiui. Kaip dovanoti tarnybinę dovaną darbe. Kaip įteikti dovaną klientui. Išvados.

Ištrauka

Mano darbas yra susijęs su dovanomis ir dovanojimo psichologija. Dovanoti — tai menas, bylojąs apie dovanojančioje skonį, išradingumą, taip pat takto pojūtį. Įvaldžiusiam dovanojimo meną svarbiausia ne dovanos piniginė vertė, o džiaugsmas ir netikėtumas, rengiamas tam, kam skirta dovana. Kai žmonės vienas kitam neturi ko pasakyti, sunku parinkti ir tinkamą dovaną. Kada galima ir būtina teikti dovaną? Neverta praleisti nė mažiausios galimybės, leidžiančios nudžiuginti ir maloniai nustebinti kitus. Kaip dažnai galima dovanoti, be abejo, priklauso ir nuo materialinių galimybių. Visad reikia atsižvelgti į tai, kad per brangios ir per dažnos dovanos kitą žmogų gali priversti nesmagiai pasijusti. Jis pamanys esąs įpareigotas ar kuo nors skolingas dovanotojui, arba pagalvos, kad jį ketinama pajuokti, kadangi pats negali atsakyti tokia dovana. Krikščioniškose šalyse per Šventas Kalėdas visi dovanoja ir gauna dovanas. Vaikai siunčia savo pageidavimus Kalėdų Seneliui, žmona vyrui į ausį pakužda, ką tikisi rasti po eglaite, vyras nejučia prasitaria, jog Kalėdų Senelis galėtų ir jam atnešti kokį naują drabužį, tarnautojas laukia iš viršininko vokelio su kiek gausesne suma nei per praėjusias Kalėdas. Svajonėms ir norams nėra ribų. Taigi savame darbe rašysiu apie dovanojimą, jo psichologiją.
Dovanos teikiamos per Naujuosius metus, šeimos šventes, Motinos bei Tėvo dieną, taip pat valstybinių švenčių proga.
Gimtadienius mūsuose pradėta švęsti palyginti vėlai. Gimtadienis yra kiekvieno žmogaus asmeninė šventė, jeigu tą dieną svečiai ir nekviečiami, vis dėlto tai šeimos iškilmės ir sukaktuvininkui padovanojama dovana. Katalikams labai svarbios vardinės, todėl dovana teikiama vardinių proga.
Ištekėjusiai moteriai reikšmingos yra jungtuvių metinės. Be gerai žinomų sidabrinių bei auksinių vestuvių, visos kitos sutuoktuvių mėtinės irgi turi pavadinimus. Dėmesingas vyras tądien gali duoti valią savo vaizduotei, žmona irgi neturi likti abejinga vyrui. Ji gali paruošti bent jau skanią vakariene ir iškilmingiau padengti stalą. ...

Rašto darbo duomenys
Tinklalapyje paskelbta2006-11-03
DalykasSocialinės psichologijos referatas
KategorijaPsichologija >  Socialinė psichologija
TipasReferatai
Apimtis26 puslapiai 
Literatūros šaltiniai2
Dydis39.25 KB
AutoriusAlgirdas
Viso autoriaus darbų38 darbai
Metai2006 m
Klasė/kursas0
Švietimo institucijaMarijampolės kolegija
Failo pavadinimasMicrosoft Word Dovanos. Dovanu psichologija [speros.lt].doc
 

Panašūs darbai

Komentarai

Komentuoti

 

 
[El. paštas nebus skelbiamas]

 
 
  • Referatai
  • 26 puslapiai 
  • Marijampolės kolegija
  • 2006 m
Ar šis darbas buvo naudingas?
Taip
Ne
0
0
Pasidalink su draugais
Pranešk apie klaidą