Išplėstinė paieška
 
 
 
Pradžia>Teisė>Administracinė teisė>Antstoliai. Antstolio veiklos principai

Antstoliai. Antstolio veiklos principai

  
 
 
1234567891011121314151617181920212223
Aprašymas

Antstolio apibrėžimas. Antstolio veiklos principai. Reikalavimai asmenims pretenduojantiems tapti antstoliu. Antstolių viešas konkursas. Teisė vykdyti antstolių veiklą. Vykdymo vieta, laikas. Antstolio procesinės veiklos kontrolė. Taikos sutartis vykdymo procese. Vykdymo išlaidos. Vykdymo išlaidų apmokėjimas. Vykdymo išlaidų išieškojimo iš skolininko tvarka. Antstolio veiklos apribojimas. Antstolio įgaliojimų sustabdymas. Antstolio įgaliojimų pasibaigimas. Drausminės nuobaudos. Antstolio atsakomybė. Antstolio funkcijos ir kita veikla. Antstolio teisė gauti informaciją. Antstolio kvalifikacijos kėlimas. Antstolio atestavimas ir sveikatos tikrinimas. Antstolio depozitinės sąskaitos, antspaudas ir parašas. Išvados.

Ištrauka

Mes dažnai girdime žodį "Antstolis" ,bet ne kiekvienas žinome kas tai yra iš tikrųjų.Visi žinome juk jeigu nemokėsime kokių mokesčių.ar būsime pasėmę ką nors lizingu ir nemokėsime bankui iki ant sutarties nurodytos datos tam tikros sumos, bankas mus paduos antstoliams, o antstoliai tuos pinigus iš mūsų išieškos vienokiu ar kitokiu būdu.Tai pagrindinė informacija kuria žinome kiekvienas.
Savo darbe norėčiau plačiau apie visą tai pakalbėti. Stengiausi surinkti informaciją, kuri yra svarbiausia ir įdomiausia susipažįstant "giliau" su antstoliais.
Antstolis - tai valstybės įgaliotas asmuo, kuriam valstybė suteikia vykdomųjų dokumentų vykdymo, faktinių aplinkybių konstatavimo, dokumentų perdavimo ir kitas įstatymų nustatytas funkcijas.
Pagal Lietuvos Respublikos antstolių įstatymą 2002 m. Gegužės 9 d. Nr. IX-876 I skyriaus bendrąsias nuostatas antstolis gali teikti šiame Įstatyme numatytas paslaugas, jeigu tai netrukdo jam atlikti antstolio funkcijų (toliau - savo funkcijų). Antstolius šio Įstatymo nustatyta tvarka skiria ir atleidžia teisingumo ministras. Šio Įstatymo nustatyta tvarka teisingumo ministras nustato
antstolių skaičių ir priskiria antstoliams veiklos teritorijas.
1. Antstoliai, atlikdami savo funkcijas, privalo vadovautis antstolių veiklos teisėtumo, kooperacijos ir demokratiškumo, taip pat civilinio proceso principais. Antstolis privalo sąžiningai atlikti profesines pareigas, neatskleisti profesinės veiklos metu jam paaiškėjusių asmeninio gyvenimo aplinkybių, saugoti komercines ir kitas įstatymų saugomas paslaptis.Vykdydamas vykdomuosius dokumentus, antstolis privalo imtis visų teisėtų priemonių tinkamai apginti išieškotojo interesus, nepažeisdamas kitų vykdymo proceso dalyvių teisių bei teisėtų interesų.
2. Atlikdami savo funkcijas, antstoliai yra nepriklausomi ir savo veikloje vadovaujasi Lietuvos Respublikos Konstitucija, Lietuvos Respublikos tarptautinėmis sutartimis, šiuo bei kitais įstatymais, kitais teisės aktais, Antstolių profesinės etikos kodeksu.
Antstoliu gali būti skiriamas nepriekaištingos reputacijos Lietuvos Respublikos pilietis, turintis aukštąjį teisinį universitetinį išsilavinimą (vienpakopį, bakalauro, magistro), ne mažiau kaip vienerius metus buvęs antstolio padėjėju ir laimėjęs viešą konkursą arba ne mažiau kaip penkerius metus dirbęs teisinį darbą ir laimėjęs viešą konkursą. Socialinių mokslų teisės krypties daktaras bei habilituotas daktaras, laimėjęs viešą konkursą, gali būti skiriamas antstoliu be egzaminų.
Teisiniu darbu laikoma veikla, nurodyta Vyriausybės patvirtintame teisinių pareigybių sąraše. Teisinio darbo stažas skaičiuojamas nuo tada, kai asmuo įgijo aukštąjį teisinį universitetinį išsilavinimą ir pradėjo dirbti teisinį darbą. ...

Rašto darbo duomenys
Tinklalapyje paskelbta2006-05-04
DalykasAdministracinės teisės referatas
KategorijaTeisė >  Administracinė teisė
TipasReferatai
Apimtis13 puslapių 
Literatūros šaltiniai2
Dydis18.51 KB
Autoriusvida
Viso autoriaus darbų3 darbai
Metai2005 m
Klasė/kursas2
Mokytojas/Dėstytojaslekt. E. Keidošienė
Švietimo institucijaKolpingo kolegija
Failo pavadinimasMicrosoft Word Antstoliai. Antstolio veiklos principai [speros.lt].doc
 

Panašūs darbai

Komentarai

Komentuoti

 

 
[El. paštas nebus skelbiamas]

 
 
  • Referatai
  • 13 puslapių 
  • Kolpingo kolegija / 2 Klasė/kursas
  • lekt. E. Keidošienė
  • 2005 m
Ar šis darbas buvo naudingas?
Taip
Ne
0
-2
Pasidalink su draugais
Pranešk apie klaidą