Išplėstinė paieška
 
 
 
Pradžia>Teisė>Civilinė teisė>Varžytynių vykdymo problema

Varžytynių vykdymo problema

  
 
 
123456789101112131415161718192021222324252627282930313233343536373839
Aprašymas

Išieškojimo bendrosios nuostatos. Raginimas, šalių teisės ir pareigos. Priverstinio išieškojimo bendrosios nuostatos. Turto realizavimo samprata. Turto pardavimas iš varžytinių. Skelbimas apie būsimas varžytinės. Dalyvavimo varžytinėse sąlygos. Varžytinių tvarka. Varžytinių protokolas. Turto pardavimo iš varžytinių aktas. Varžytinių paskelbimas neįvykusiomis. Turto pardavimo iš varžytinių pasekmės. Turto perdavimo išieškotojui aktas. Antrosios varžytinės. Turto pardavimas per prekybos įmonę. Vertybinių popierių arešto ir realizavimo ypatumai. Išieškotų sumų paskirstymas. Sprendimų vykdymo išlaidos. Turto realizavimo ir perdavimo pripažinimas negaliojančiu. Turto realizavimo ypatumai senajame Lietuvos Respublikos (LR) Civilinio proceso kodekse (CPK). Turto pardavimo iš varžytinių praktika. Išvados ir pasiūlymai.

Ištrauka

Kievienas asmuo savo nuožiūra laisvai naudojasi įstatymų jam suteiktomis teisėmis, tarp jų – ir civilinėmis teisėmis. Taip pat įgyvendinant savo teises, įstatymai įpareigoja nepažeisti kito asmens teisių. Praktikoje tai deje ne visada pavyksta. Pažeidus asmens teises ir teisėtus interesus, tenka juos g inti įstatymų nustatyta tvarka. Kad būtų apgintos pažeistos teisės ar ginčijamos teisės arba įstatymo interesai kreipiamsi į teismą. Tačiau pats kreipimasis į teismą su ieškininiu pareiškimu, netgi palankus sprendimo priėmimas , toli gražu negarantuoja pažeistų teisių atstatymo, padėties, buvusios iki pažeidimo, atkūrimo ir patirtų nuostolių atlyginimo. Šie tikslai pasiekiami tik tada, kai teismo priimtas sprendimas yra realiai iki galo įvykdomas.
Todėl nagrinėjant bylą, svarbu ne tik priimti teisėtą ir pagrįstą sprendimą, bet ir jį realizuoti – įgyvendinti teismo sprendimo rezoliucineje dalyje suformuluotus įpareigojimus. Pažeistos ieškovo subjektinės teisės realiai atkuriamos tik tada, kai atsakovas jo naudai atlieka teismo sprendime nurodytus veiksmus: perduoda priteistą turtą, atlygina žalą ir kt. Tik tada pasiekiamas sprendimo teisinis efektas. Civilinių bylų praktikoje gausu teismų sprendimų, kurie nėra ir nebus įgyvendinti būtent dėl vykdymo procese iškilusių neįveikiamų kliūčių. Tai dar kartą įrodo teismo sprendimų realaus įvykdymo ir pačio vykdymo proceso, kaip savarankiškos civilinio proceso stadijos, svarbą.
Įgyvendinami visi teismo sprendimai , nes visi jie daro tam tikrą įtaką teisiniams šalių santykiams. Tuo tarpu sprendimų vykdymo sąvoka siejama daugiau su teismo sprendimų priverstiniu įvykdymu ir suprantama kaip viena iš sprendimų įgyvendinimo formų. Sprendimai, vykdomi panaudojant priverstinio vykdymo priemones, vadinami vykdytinais.
Priverstinai vykdomi ne visi teismo sprendimai. Kai kurie sprendimai patys savaime sukelia teisinį efektą, todėl jiems nereikia taikyti priverstinių vykdymo priemonių. Tokie sprendimai dėl teisinių santykių nustatymo, pakeitimo, nutraukimo, pvz. santuokos nutraukimo, bylose dėl tėvystės nustatymo ir t.t. Priverstinio įvykdymo gali nereikėti ir realizuojamiems sprendimams, kurie įgyvendinami, kai atsakovas atlieka veiksmus, kuriuos atlikti jį įpareigojo teismas. Tai sprendimai dėl turto, piniginių išmokų priteisimo, įpareigojimo atlikti tam tikrus veiksmus ar tam tikrus veiksmus nutraukti. Atsakovas gali savarankiškai įvykdyti tokį sprendimą dar iki vykdomojo dokumento išdavimo ir pateikimo vykdyti. Tačiau praktikoje tai pasitaiko nedažnai.
Prieš atsakovą, neatliekantį sprendime nurodytų įpareigojimų, tenka taikyti įstatymų nustatytą prievartą, kuri pasireiškia kaip priverstinių sprendimo vykdymo priemonių taikymas. Čia prasideda savarankiška civilinio proceso stadija – vykdymo procesas.
Lietuvoje, kaip ir daugialyje užsienio valstybių, vykdymo procesą reglamentuoja Civilinio proceso kodekso normos. Lietuvos Respublikos civilinio proceso kodekso normos reglamentuojančios teismo sprendimų vykdymą (vykdymo proceso normos), taikomos ir vykdant kitų valstybės institucijų sprendimus. Tokių sprendimų vykdymą be LR CPK paprastai dar reglamentuoja kiti teisės aktai ( LR Konstitucija, LR Civilinis kodeksas, ir kt.). Civilinio proceso kodekso normos vykdant šiuos sprendimus dažniausiai pradedamos taikyti tada, kai neįvykdomi sprendimuose nurodyti įpareigojimai ir, pradėjus taikyti priverstines sprendimo vykdymo priemones, išieškojimas nukreipiamas į skolininko turtą jį areštuojant ir parduodant iš varžytinių. Priverstinai realizuojant teismo sprendimą tiek skolininkas, tiek kiti suinteresuoti asmenys realiai susiduria su jo teisinėmis pasekmėmis, tiesiogiai paliečiami jų interesai.
Priverstinio teismo sprendimo vykdymo metu turi būti ginamos tiek išieškotojo tiek skolininko teisės ir pareigos bei teisėti interesai.
Konkrečius vykdymo veiksmus atlieka antstolis– tai valstybės įgaliotas asmuo, kuriam suteikia vykdomųjų dokumentų vykdymo, faktinių aplinkybių konstatavimo, dokumentų perdavimo ir kitas įsatymų nustatytos funkcijos. Jų veiklą reglamentuoja LR Antstolių įstatymas.
Naujumas - aktualumas:
Įsigaliojus naujam LR Civilinio proceso kodeksui ši tema aktuali proceso dalyviams. Naujumas tai, kad darbas atliktas remiantis LR CPK.
Darbo objektas – varžytynių vykdymo problema. .
Darbo tikslas – išanalizuoti, kaip realizuojamas priverstinis sprendimo vykdymas, parduodant skolininko turtą, nepažeidžiant skolininko, išieškotojo ,bei su vykdomąja byla susijusių asmenų interesų; analizuojama išieškotojų, skolininkų ir kitų suinteresuotų asmenų vykdymo procese teisių gynimo būdus.
Darbo uždaviniai:
1. turto realizavimo sampratos išaiškinimas;
2. turto pardavimo iš varžytynių pagrindai;
3. turto pardavimas per prekybos įmonę;
4. turto pardavimo iš varžytinių praktika.
Darbo atlikimo metodai:
1. Mokslinės literatūros analizė;
2. Norminių aktų analizė;
3. Lyginamasis metodas;
4. Aprašomojo metodo panaudojimas. ...

Rašto darbo duomenys
Tinklalapyje paskelbta2005-10-20
DalykasCivilinės teisės kursinis darbas
KategorijaTeisė >  Civilinė teisė
TipasKursiniai darbai
Apimtis35 puslapiai 
Literatūros šaltiniai13
Dydis49.73 KB
AutoriusGyte
Viso autoriaus darbų7 darbai
Metai2005 m
Klasė/kursas3
Švietimo institucijaVytauto Didžiojo Universitetas
Failo pavadinimasMicrosoft Word Varzytyniu vykdymo problema [speros.lt].doc
 

Panašūs darbai

Komentarai

Komentuoti

 

 
[El. paštas nebus skelbiamas]

 
 
  • Kursiniai darbai
  • 35 puslapiai 
  • Vytauto Didžiojo Universitetas / 3 Klasė/kursas
  • 2005 m
Ar šis darbas buvo naudingas?
Taip
Ne
0
0
Pasidalink su draugais
Pranešk apie klaidą