Išplėstinė paieška
 
 
 
Pradžia>Teisė>Administracinė teisė>Respublikos prezidento paskirtis ir pagrindinės veiklos funkcijos

Respublikos prezidento paskirtis ir pagrindinės veiklos funkcijos

  
 
 
1234567891011121314151617
Aprašymas

Įvadas. Prezidento funkcijos. Respublikos Prezidento rinkimų tvarka ir jo įgaliojimų nutrūkimas. Respublikos Prezidento kompetencija. Respublikos Prezidento teisės aktai, imunitetas, vėliava, antspaudas, valstybinis aprūpinimas ir aptarnavimas.

Ištrauka

Prezidentas – respublikinės valdymo formos valstybės aukščiausias pareigūnas - valstybės vadovas. Pirmą kartą pasaulinėje praktikoje prezidento, kaip valstybės vadovo institutas pasirodė JAV 1787 metais, paskelbus JAV Konstituciją. Netrukus prezidento institutas pasirodė ir Europoje, Prancūzijoje – 1848 pagal II Respublikos konstituciją, prezidentas buvo renkamas 4 metams. Pirmuoju prezidentu tampa Liudvikas Bonapartas, Napoleono sūnėnas. Prezidento institutas pasirodo daugelyje Europos valstybių jau 19 – 20 a., ypatingai po I pasaulinio karo, kaip monarcho pakaitalas Pagrindiniai bruožai:
1. Tai vienasmenis (nekolegialus) institutas
2. Prezidentas visuomet renkamas
3. Prezidento postas nepaveldimas
4. Priklausomai nuo valstybės formos, šiuolaikinis prezidentas:
a) Yra formalus valstybės vadovas (nėra vyriausybės vadovas); - Vokietija, kitos parlamentinės respublikos. Renka parlamentas.
b) Yra tarpe tarp a) ir c) – nėra vyriausybės vadovas, tačiau turi pakankamai galių, ypač skiriant svarbius valstybės pareigūnus; - pusiau prezidentinio valdymo valstybėse. Renka tauta tiesiogiai ar per išrinktus atstovus / ranka parlamentas.
c) Yra galinga valstybės valdžios šaka, kurio sprendimai turi įstatymo galią (yra ir vyriausybės vadovas); - JAV, kitos prezidentinės respublikos. Renka tauta tiesiogiai ar per išrinktus atstovus.
d) Yra beveik vienvaldis valstybės vadovas – diktatorius. Autoritarinio ir totalitarinio valdymo valstybėse. Indonezija (Sucharta), Baltarusija (Lukašenka).
Savo darbe norėčiau aptarti Lietuvos Respublikos Prezidento instituciją plačiai ir detaliai. Mano manymu, svarbu aptarti Respublikos Prezidento rinkimų tvarką, kompetenciją, Respublikos Prezidento priimamus teisės aktus, Respublikos Prezidento įgaliojimų suteikimą.
Respublikos Prezidento vieta valstybės valdžios institucijų sistemoje atskleidžia jo įgaliojimai bei tarpusavio santykiai su Seimu, Vyriausybe bei teismine valdžia . Aptariant Respublikos Prezidento padėtį valdžios institucijų sistemoje, būtina apžvelgi ir šių klausimų teisinį reglamentavimą, ir besiklostančią valstybės valdžios institucijų sąveikos praktiką. Respublikos Prezidentas yra valstybės vadovas. Jis atstovauja valstybei ir daro visa, kas jam pavesta Konstitucijos ir įstatymų. ...

Rašto darbo duomenys
Tinklalapyje paskelbta2006-05-02
DalykasAdministracinės teisės referatas
KategorijaTeisė >  Administracinė teisė
TipasReferatai
Apimtis15 puslapių 
Literatūros šaltiniai6
Dydis27.29 KB
Autoriusmantas
Viso autoriaus darbų3 darbai
Metai2006 m
Klasė/kursas3
Mokytojas/DėstytojasMindaugas Šatas
Švietimo institucijaŠiaulių Universitetas
Failo pavadinimasMicrosoft Word Respublikos prezidento paskirtis ir pagrindines veiklos funkcijos [speros.lt].doc
 

Panašūs darbai

Komentarai

Komentuoti

 

 
[El. paštas nebus skelbiamas]

 
 
  • Referatai
  • 15 puslapių 
  • Šiaulių Universitetas / 3 Klasė/kursas
  • Mindaugas Šatas
  • 2006 m
Ar šis darbas buvo naudingas?
Taip
Ne
0
0
Pasidalink su draugais
Pranešk apie klaidą