Išplėstinė paieška
 
 
 
Pradžia>Teisė>Administracinė teisė>Valstybės valdžios sistema

Valstybės valdžios sistema

  
 
 
1234567891011121314151617181920
Aprašymas

Įvadas. Valstybės valdžios sistema. Seimas. Seimo rinkimų tvarka. Seimo nario pareigos. Seimo struktūra ir darbo tvarka. Seimo kontrolieriai. Respublikos Prezidentas. Respublikos Prezidento statusas. Vyriausybė. Vyriausybės sudėtis ir jos formavimo tvarka. Vyriausybės kompetencija. Vyriausybės įgaliojimų grąžinimas. Vyriausybės atsistatydinimas. Išvados. Konstitucinis teismas.

Ištrauka

Valstybinė valdžia – tai valstybės funkcijų įgyvendinimo per valdingus įgaliojimus turinčias institucijas svarbiausias būdas. Valstybinę valdžią realizuoja įstatymų leidžiamieji, vykdomieji ir teismo organai. Pagrindinis teisinės valstybės organizacijos principas yra valdžių paskirstymas.
Šiame darbe bus kalbama apie Lietuvos Respublikos Valstybinę valdžią, tačiau pirmiausia reikėtų išsiaiškinti keletą sąvokų, susijusių su šia tema.
Lietuvos Respublikos Konstitucijos 5 straipsnyje sakoma, kad valstybės valdžią Lietuvoje vykdo Seimas, Respublikos Prezidentas ir Vyriausybė, Teismas. Valdžios galias riboja Konstitucija. Toks demokratiškas valdžių pasiskirstymo principas nustato kiekvienos institucijos valdinių įgaliojimų ribas, kad tuo būtų užtikrinta laisva pilietinės visuomenės raida, užkirstas kelias galimiems piktnaudžiavimams valdžia bei galimybei sukoncentruoti valdžią vieno asmens ar institucijos rankose.
Seimas – atstovauja tautos suverenitetą ir tik jis vienas gali išreikšti tautos valią įstatymų forma.
Prezidentas – demokratinių valstybių atstovas, aukščiausiasis pareigūnas valstybės institucijų, vykdančių aukščiausiąjį atstovavimą šalies viduje ir tarptautiniuose santykiuose.
Vyriausybė – tai valstybės aikščiausioji kolegiali vykdomosios valdžios institucija. Apie tai plačiau bus rašoma šiame darbe.
Darbo objektas – valstybės valdžios organai: Lietuvos Respublikos Prezidentas, Lietuvos Respublikos Vyriausybė, Lietuvos Respublikos Seimas.
Darbo tikslas – išsiaiškinti Lietuvos Respublikos Seimo, Prezidento ir Vyriausybės, kaip valdžios, sistemą bei jų vykdomų funkcijų reikšmingumą.
Kiekviena valstybė savo funkcijas įgyvendina per valstybės valdžios institucijų sistemą. Valstybės valdžia - tai valstybės funkcijų įgyvendinimo per valdingus įgaliojimus turinčias institucijas svarbiausias būdas. Valstybės valdžios institucijos gana įvairios, nes jos atlieka skirtingas funkcijas. Jas galima klasifikuoti įvairiais pagrindais: pagal valstybės veiklos pobūdį - į politines, socialines, ekonomines, ūkines; pagal formavimo tvarką- į renkamąsias, skiriamąsias ir t. t.
Demokratinėse šalyse valstybės valdžios institucijų organizavimo pagrindinis principas yra valdžių padalijimo į įstatymų leidžiamąją, vykdomąją ir teisminę, kurios yra visiškai savarankiškos ir nepriklausomos, teorija. Toks valdžių padalijimo principas grindžiamas tuo, kad valstybėje būtina atlikti tris funkcijas: įstatymų priėmimą, jų vykdymą ir teisingumo įgyvendinimą, t. y. žmogaus teisių ir laisvių apsaugą, teisės pažeidėjų nubaudimą, problemų, konfliktų, susijusių su įstatymų taikymu, sprendimą. Kiekvienai valstybės valdžios institucijai suteikiama jos paskirtį atitinkanti kompetencija, kurios ribų negalima viršyti, apibrėžiama jų tarpusavio sąveika.
Toks valdžių pasidalijimo principas užtikrina laisvą pilietinės visuomenės raidą, užkerta kelią galimiems piktnaudžiavimams valdžia, neleidžia sukoncentruoti ir monopolizuoti ją vieno asmens ar vienos institucijos rankose. Ne mažiau svarbu, kas šios atskiros valdžios šakos gali kontroliuoti viena kitą ir riboti viena kitos galias. ...

Rašto darbo duomenys
Tinklalapyje paskelbta2006-10-25
DalykasAdministracinės teisės referatas
KategorijaTeisė >  Administracinė teisė
TipasReferatai
Apimtis18 puslapių 
Literatūros šaltiniai1
Dydis29.84 KB
AutoriusLilija
Viso autoriaus darbų5 darbai
Metai2006 m
Klasė/kursas0
Švietimo institucijaVilniaus kolegija
Failo pavadinimasMicrosoft Word Valstybes valdzios sistema [speros.lt].doc
 

Panašūs darbai

Komentarai

Komentuoti

 

 
[El. paštas nebus skelbiamas]

 
 
  • Referatai
  • 18 puslapių 
  • Vilniaus kolegija
  • 2006 m
Ar šis darbas buvo naudingas?
Taip
Ne
0
0
Pasidalink su draugais
Pranešk apie klaidą