Išplėstinė paieška
 
 
 
Pradžia>Teisė>Konstitucinė teisė>Seimas kaip įstatymų leidybos institucija Lietuvoje

Seimas kaip įstatymų leidybos institucija Lietuvoje

  
 
 
123456789101112131415161718192021222324
Aprašymas

Įžanga. Seimas kaip valstybinės valdžios institucija. Seimo formavimas. Seimo įgaliojimai ir kompetencija. Seimo struktūra. Etikos ir procedūrų komisija. Administravimo komisija. Peticijų komisija. Pirmalaikiai Seimo rinkimai. Seimo nario statusas. Įstatymų leidyba. Įstatymų leidybos procesas ir stadijos. Įstatymų leidybos subjektai. Įstatymų rengimas. Įstatymų ir kitų Seimo aktų projektų registravimas. Įstatymų ir kitų Seimo aktų projektų pateikimas Seimo posėdyje. Įstatymo projekto svarstymas pagrindiniame komitete. Įstatymo projekto svarstymas Seimo posėdyje. Įstatymo priėmimas Seimo posėdyje. Įstatymų priėmimo skubos tvarka specifikos. Įstatymų įsigaliojimo tvarka. Išvados.

Ištrauka

Referato temą turėjau galimybę pasirinkti pati iš trijų duotų temų: 1) Baltijos valstybių (Lietuvos, Latvijos, Estijos) prezidentų institucijų lyginamoji analizė; 2) Seimas kaip įstatymų leidybos institucija Lietuvoje; 3) Apkaltos proceso ypatumai Lietuvos teisėje. Visos šios duotos pasirinkti temos pakankamai skirtingos, savaip įdomios, todėl buvo sunku išsirinkti vieną iš jų. Tačiau vis dėlto aš pasirinkau temą, Seimas kaip įstatymų leidybos institucija Lietuvoje, kurią kaip tikra Lietuvos Respublikos pilietė jaučiu pareigą išnagrinėti ir žinoti. Tai pirmoji priežastis, lėmusi tokį mano pasirinkimą. Antroji – šiuo metu ši (įstatymų leidybos) tema, labai dažnai minima ir diskutuojama.
Iš kur atsirado pats terminas "įstatymų leidyba"? Šį terminą galime susieti su valdžių pasidalijimo teorijos atsiradimu ( XVII a. ), Džono Loko ir Monteskje vardais. Būtent tuo metu šis terminas tapo plačiai naudojamas. To meto terminas "įstatymų leidyba" buvo vartojamas kaip atskira įstatymų leidžiamosios valdžios veiklos dalis. "Tačiau tokiu atveju įstatymo sąvoka turi būti apibrėžiama nepriklausomai, nes ko tada būtų vertas terminas "įstatymų leidyba", jeigu įstatymu būtų vadinami visi įstatymų leidėjo nurodymai"1.
Šia tema tiek daug kalbama, diskutuojama, tačiau panorusi į ją įsigilinti susidūriau su literatūros stoka šia tema. Pastebėjau, kad galima rasti daugiau literatūros, rašančios kaip užsienio šalyse vykdoma ši įstatymų leidybos procedūra (pvz.: Friedrich A. Von Hayek Teisė, įstatymų leidyba ir laisvė. V., Eugrimas. 1998., III tomai). Todėl šiame darbe pagrindinai rėmiausi Lietuvos Respublikos Seimo Statuto V dalimi, kuri reglamentuoja būtent pačią įstatymų leidybos procedūrą, taip pat kitais Lietuvos Respublikos įstatymais (pvz.: įstatymas "Dėl Lietuvos Respublikos įstatymų ir kitų teisės aktų skelbimo ir įsigaliojimo tvarkos", Lietuvos Respublikos Piliečių įstatymų leidybos iniciatyvos įstatymas, Lietuvos Respublikos Įstatymų ir kitų teisės norminių aktų rengimo tvarkos įstatymas ir kt.), bei Lietuvos Respublikos Vyriausybės ir Konstitucinio Teismo nutarimais.
Manau, kad norint gerai įsigilinti šią temą, reikėtų iš pradžių panagrinėti Seimo formavimą, jo įgaliojimus, struktūrą ir pan. Tik tada galėsime suprasti įstatymų leidybos procedūrą, kuri Lietuvoje yra labai smulkiai detalizuota, susidedanti iš daugybės etapų ir stadijų. ...

Rašto darbo duomenys
Tinklalapyje paskelbta2007-12-21
DalykasKonstitucinės teisės referatas
KategorijaTeisė >  Konstitucinė teisė
TipasReferatai
Apimtis22 puslapiai 
Literatūros šaltiniai17 (šaltiniai yra cituojami)
Dydis30.78 KB
AutoriusNafania
Viso autoriaus darbų2 darbai
Metai2007 m
Klasė/kursas4
Failo pavadinimasMicrosoft Word Seimas kaip istatymu leidybos institucija Lietuvoje [speros.lt].doc
 

Panašūs darbai

Komentarai

Komentuoti

 

 
[El. paštas nebus skelbiamas]

 
 
  • Referatai
  • 22 puslapiai 
  • 4 Klasė/kursas
  • 2007 m
Ar šis darbas buvo naudingas?
Taip
Ne
0
0
Pasidalink su draugais
Pranešk apie klaidą