Išplėstinė paieška
 
 
 

Seimas

  
 
 
1234567891011121314151617181920
Aprašymas

Įžanga. Temos aktualumas. Objektas. Uždaviniai. Metodas. Seimo kaip institucijos ir ją reglamentuojančių teisės aktų raidos apžvalga. Pirmosios nepriklausomos Lietuvos valstybės konstitucijos ir Seimas. Nuolatinės Lietuvos Konstitucijos. 1992 m. Lietuvos Respublikos Konstitucija. Išvados.

Ištrauka

Lietuvos Respublikos Seimas yra įstatymų leidžiamoji institucija. Seimo, kaip šios rūšies institucijos, įgaliojimai įtvirtinti Konstitucijoje. Jis svarsto ir priima Konstitucijos pataisas, leidžia įstatymus, priima nutarimus dėl referendumų, skiria Lietuvos Respublikos Prezidento rinkimus, steigia įstatymo numatytas valstybės institucijas, skiria ir atleidžia jų vadovus ir t.t.
Šios institucijos reglamentavimas Konstitucijoje turi ypatingai svarbią reikšmę, dėl paties teisės akto išskirtinumo ir ypatingumo. Konstitucija – tai abstrakčiai fundamentalius sprendimus įtvirtinantis aktas. Teisinės hierarchijos požiūriu ji yra viršiausias teisės aktas valstybės nacionalinėje sistemoje.
Lietuvos Respublikos Konstitucijos 5 str. sakoma: "Valstybės valdžią Lietuvoje vykdo Seimas, Respublikos Prezidentas, Vyriausybė ir Teismas. Valdžios galias riboja Konstitucija. Valdžios įstaigos tarnauja žmonėms". Kiti Konstitucijos straipsniai apibrėžia Seimo ir Seimo narių funkcijas, veiklos formas, galias bei pareigas. Konstitucijoje nėra detaliai reglamentuojami Seimo nario statuso, Seimo, kaip institucijos veiklos, etikos ir kitų taisyklių nuostatos. Šiame teisės akte tik įtvirtinami tiek Seimo, kaip institucijos, tiek Seimo nario teisiniai veiklos pagrindai. Detaliau teisinius santykius reguliuoja Seimo statutas.
Konstitucijos ir Seimo santykis yra nepaprastai svarbus ir ypatingas. Kokia Konstitucija, tokia ir valstybės santvarka bei įstatymų leidžiamoji institucija.
Kiekviena valstybės forma, jos institucijos turi savo vystymosi istoriją, kurią apsprendžia vidaus ir išorės visuomenės raidos aplinkybės. Tokią raidą praėjo ir Lietuvos Respublikos Konstitucija bei Lietuvos Respublikos Seimas.
Temos aktualumas
Lietuvos Respublikos Konstitucija (LR Konstitucija) – viena iš seniausių Europoje. Pirmieji bandymai susisteminti krašto įstatymus pastebimi dar viduramžiais. Tas pats pasakytina ir apie įstatymų leidžiamąją instituciją. Šio klausimo tyrimas yra aktualus teisniu požiūriu patiems teisininkams, o taip pat teisės ir visuomenės istorijos tyrinėtojams. Konstitucijos ir jos reglamentuojamos įstatymų leidžiamosios valdžios santykis apibūdina ir pačia valstybinę santvarką, joje egzistuojančia tvarką, apsprendžia institucijų tarpusavio santykius bei santykius su visuomene. Būtent šie aspektai apsprendė mano kursinio darbo temos "Seimo institucija Lietuvos valstybės Konstitucijoje" pasirinkimą. ...

Rašto darbo duomenys
Tinklalapyje paskelbta2006-10-26
DalykasKonstitucinės teisės referatas
KategorijaTeisė >  Konstitucinė teisė
TipasReferatai
Apimtis19 puslapių 
Literatūros šaltiniai14 (šaltiniai yra cituojami)
Dydis28.31 KB
AutoriusDalia
Viso autoriaus darbų3 darbai
Metai2006 m
Klasė/kursas4
Švietimo institucijaVilniaus Universitetas
Failo pavadinimasMicrosoft Word Seimas [speros.lt].doc
 

Panašūs darbai

Komentarai

Komentuoti

 

 
[El. paštas nebus skelbiamas]

 
 
  • Referatai
  • 19 puslapių 
  • Vilniaus Universitetas / 4 Klasė/kursas
  • 2006 m
Ar šis darbas buvo naudingas?
Taip
Ne
0
-1
Pasidalink su draugais
Pranešk apie klaidą