Išplėstinė paieška
 
 
 
Pradžia>Teisė>Civilinė teisė>Materialinė atsakomybė (8)

Materialinė atsakomybė (8)

  
 
 
12345678910111213141516171819
Aprašymas

Įvadas. Sąvoka. Materialinė atsakomybė. Materialinės atsakomybės sąlygos. Žala. Žala sveikatai. Neturtinė žala. Neteisėta veikla. Priežastinis ryšis. Pažeidėjas ir nukentėjusi šalis teisės pažeidimo metu yra susiję darbo santykiais. Žalos atsiradimas susijęs su darbo veikla. Darbuotojų materialinės atsakomybės atsiradimo pagrindas ir sąlygos. Materialinės atsakomybės rūšys. Žalos atlyginimas. Darbuotojo materialinė atsakomybė Darbo ir Civilinio kodekso. Išvados.

Ištrauka

Darbuotojų materialinė atsakomybė – tai pareiga atlyginti savo kalta veika padarytą žalą. Darbuotojų materialinė atsakomybė linksniuojama daugelyje Lietuvos Respublikos išleistuose dokumentuose: "Darbo Kodeksas", "Darbo Įstatymas", "Civilinis Kodeksas".
Mano tikslas – šiuo darbu išsamiau pateikti materialinę atsakomybę ir darbuotojų materialinę atsakomybę. Tai padaryti iškeliant tokius uždavinius:
1) apibrėžiant su tuo susijusias sąvokas;
2) plačiau pakomentuojant darbuotojų materialinės atsakomybės atsiradimo pagrindą ir jam reikalingas sąlygas;
3) išskiriant darbuotojų materialinės atsakomybės rūšis;
4) aptariant žalos atlyginimo tvarką;
5) palyginant darbuotojų materialinę atsakomybę Darbo ir Civiliniame Kodeksuose.


Pradedant aprašinėti temą, manau, svarbu apibrėžti sąvokas, nes turi būti aiškiai ir tiksliai apibrėžta apie ką bus kalbama toliau.
Visų pirma reikia išsiaiškinti, kaip apibrėžiama referato temos dalis – materialinė atsakomybė. Materialinė atsakomybė pagal darbo teisę – tai kaltos darbo sutarties šalies padarytos kitai šaliai žalos, nevykdant arba netinkamai vykdant pavestas funkcijas, atlyginimo pareiga [P. Čiočys, "Teisės pagrindai". Vilniaus Vadybos Kolegijos leidykla, Vilnius 2000, 229 pusl.]. Kad būtų įmanoma įgyvendinti materialinę atsakomybę, reikia tam tikros terpės, šiuo atveju, ta terpė yra darbo santykiai. Darbo santykiai - santykiai, kurie atsiranda darbo sutarties pagrindu ir kurių vienas subjektas (darbuotojas) atlieka tam tikrą darbo funkciją laikydamasis nustatytų darbo normų ir vidaus darbo tvarkos, o kitas subjektas (darbdavys) suteikia jam darbą, sulygtą pagal darbo sutartį, garantuoja darbo sąlygas, numatytas darbo įstatymuose, kolektyvine sutartimi ir šalių susitarimu ir moka darbo užmokestį pagal atliekamo darbo kiekį ir kokybę. Iš šio apibrėžimo kyla dar kelios sąvokos, kurias reikia apibrėžti. Subjektai: darbuotojas arba darbuotojų kolektyvas, darbdavys. Darbuotojas yra fizinis asmuo, turintis darbinį teisnumą ir veiksnumą, dirbantis pagal darbo sutartį už atlyginimą [www.LRS.lt. "Darbo kodeksas" 15 straipsnis]. Darbuotojų kolektyvas - jį sudaro visi darbuotojai, darbo santykiais susiję su darbdaviu [www.LRS.lt. "Darbo kodeksas" 17 straipsnis]. Darbdavys: 1. Darbdavys gali būti įmonė, įstaiga, organizacija ar kita organizacinė struktūra, nepaisant nuosavybės formos, teisinės formos, rūšies bei veiklos pobūdžio, pagal šio Kodekso 14 straipsnį turinčios darbinį teisnumą ir veiksnumą. 2. Darbdavys taip pat gali būti kiekvienas fizinis asmuo. Darbdavio (fizinio asmens) teisnumą ir veiksnumą reglamentuoja Civilinis kodeksas [www.LRS.lt. "Darbo kodeksas" 16 straipsnis]. Objektas- organizacijos vidaus darbo tvarka, nustatyta darbo teisės normomis. ...

Rašto darbo duomenys
DalykasCivilinės teisės referatas
KategorijaTeisė >  Civilinė teisė
TipasReferatai
Apimtis16 puslapių 
Literatūros šaltiniai5
Dydis29.25 KB
Autoriusdalia
Viso autoriaus darbų17 darbų
Metai2007 m
Klasė/kursas2
Mokytojas/DėstytojasK. Markauskienė
Švietimo institucijaVilniaus universiteto Tarptautinio verslo mokykla
Failo pavadinimasMicrosoft Word Materialine atsakomybe (8) [speros.lt].doc
 

Panašūs darbai

Komentarai

Komentuoti

 

 
[El. paštas nebus skelbiamas]

 
 
  • Referatai
  • 16 puslapių 
  • Vilniaus universiteto Tarptautinio verslo mokykla / 2 Klasė/kursas
  • K. Markauskienė
  • 2007 m
Ar šis darbas buvo naudingas?
Taip
Ne
0
0
Pasidalink su draugais
Pranešk apie klaidą