Išplėstinė paieška
 
 
 
Pradžia>Teisė>Baudžiamoji teisė>Nusikaltimai valstybės tarnybai ir viešiesiems interesams

Nusikaltimai valstybės tarnybai ir viešiesiems interesams

  
 
 
123456789101112131415161718
Aprašymas

Įžanga. Pirmas skyrius. Nusikaltimai valstybės tarnybai ir viešiesiems interesams. Nusikaltimų valstybės tarnybai raida. Nusikaltimai valstybės tarnybai rūšinė sudėtis. Antras skyrius. Papirkimo sudėties požymiai: sąvoka, objektas, objektyvioji pusė, subjektas, subjektyvioji pusė. Papirkimo sudėtį kvalifikuojantys požymiai. Atleidimas nuo baudžiamosios atsakomybės pagal BK 227 str. 4d. Išvados.

Ištrauka

Nuo seniausių laikų vienaip ar kitaip buvo ir dabar egzistuoja atsakomybė už nusikaltimus valstybės tarnybai. Gilioje senovėje buvo tarnyba karaliui, imperatoriui ar kitam valdovui, o ne valstybei. Aristotelis veikale "Politika" yra pažymėjęs, kad "asmenys, vykdantys herontų pareigas, būna paperkami ir dažnai valstybės reikalus aukoja savo asmeninei naudai" .
Konstitucijos 5 straipsnio 3 dalyje yra aiškiai nustatyta, kad "valdžios įstaigos tarnauja žmonėms". Kadangi Konstitucija yra traktuojama kaip žmogaus pagrindinių teisių ir laisvių garantas, tai kartu pabrėžtina ir valstybės institucijų, kaip žmogaus teisių ir laisvių bei jų realizavimo garantijos, svarba.
Valstybės valdžios vykdymas, demokratijos stiprinimas, teisinės valstybės kūrimas, tautos ūkio organizavimas bendrai tautos gerovei, kitų valstybės visuomenės reikalų tvarkymas neįmanomas be tam tikros institucijų sistemos-valstybės aparato.
Nagrinėjant nusikaltimus valstybės tarnybai ir viešiemsiems interesams svarbus yra Lietuvos Respublikos Baudžiamasis kodeksas (toliau-LR BK),paminėtini tokie įstatymai kaip LR korupcijos prevencijos įstatymas, LR valstybės tarnybos įstatymas ir kt. Svarbu, kad nagrinėjant nusikaltimų valstybės tarnybai ir viešiesiems interesams klausimus galima pastebėti, kad šie nusikaltimai įgauna tarptautinį pobūdį. Tai atsispindi tarptautiniuose dokumentuose: 1975 m. Jungtinių Tautų rezoliucija, Europos Tarybos priimtos antikorupcinės konvencijos, Ekonominio bendradarbiavimo ir plėtros organizacijų antikorupcinės konvencijos ir pan.
Valstybės, visuomenės gyvenime valstybės aparato efektyvumas, stabilumas priklauso nuo valstybės tarnyboje dirbančių asmenų sąžiningumo, pareigingumo, atsakomybės jausmo.Valstybės tarnybos įstatymo 3 str. 1 d. kalbama apie valstybės tarnybos ir valstybės tarnautojų veiklos etikos principus ir yra numatyta, kad Lietuvos Respublikos valstybės tarnyba grindžiama įstatymų viršenybės, lygiateisiškumo, lojalumo, politinio neutralumo, skaidrumo, atsakomybės už priimtus sprendimus ir karjeros principais.
Analizuojant nusikaltimų valstybės tarnybai ir viešiesiems interesams sudėtis galima būtų paminėti, kad nuo 2004 m. sausio 1 d. iki 2004 m. rugsėjo 30 d. STT nustatė šias nusikalstamų veikų, turinčių baudžiamųjų nusižengimų valstybės tarnybai ir viešiesiems interesams požymių, rūšis: BK 225 str. (kyšininkavimas) – 19 (14 proc.); BK 226 str. (tarpininko kyšininkavimas)- 0 (0 proc.); BK 227 str. (papirkimas) – 26 (20 proc.); BK 228 str. (piktnaudžiavimas) – 51 (38 proc.); BK 229 str. (tarnybos pareigų neatlikimas) – 37 (28 proc.);
Šiame savo kursiniame darbe pabandysiu aptarti esminius aspektus skirtus nusikaltimams valstybės tarnybai ir viešiesiems interesams, o taip pat pabandysiu pateikti papirkimo sudėties analizę ir pateikti svarbiausias ir esmines išvadas. ...

Rašto darbo duomenys
Tinklalapyje paskelbta2006-05-22
DalykasBaudžiamosios teisės kursinis darbas
KategorijaTeisė >  Baudžiamoji teisė
TipasKursiniai darbai
Apimtis17 puslapių 
Literatūros šaltiniai12
Dydis22.92 KB
AutoriusIzidee
Viso autoriaus darbų2 darbai
Metai2006 m
Klasė/kursas3
Failo pavadinimasMicrosoft Word Nusikaltimai valstybes tarnybai ir viesiesiems interesams [speros.lt].doc
 

Panašūs darbai

Komentarai

Komentuoti

 

 
[El. paštas nebus skelbiamas]

 
 
Ar šis darbas buvo naudingas?
Taip
Ne
0
0
Pasidalink su draugais
Pranešk apie klaidą