Išplėstinė paieška
 
 
 
Pradžia>Teisė>Baudžiamoji teisė>Nusikaltimai ir baudžiamieji nusižengimai valstybės tarnybai ir viešiesiems interesams

Nusikaltimai ir baudžiamieji nusižengimai valstybės tarnybai ir viešiesiems interesams

  
 
 
1234567891011121314151617
Aprašymas

Įžanga. Nusikaltimas valstybės tarnybai. Nusikaltimų valstybės tarnybai objektas. Nusikaltimų valstybės tarnybai objektyvioji pusė. Kyšininkavimas. Tarpininko kyšininkavimas. Papirkimas. Piktnaudžiavimas. Tarnybos pareigų neatlikimas. Nusikaltimų valstybės tarnybai subjektas. Nusikaltimų valstybės tarnybai subjektyvioji pusė. Išvados.

Ištrauka

Bėgant amžiams nusikaltimai valstybės tarnybai keitėsi kartu su valstybe, ir jos valdymo formomis. Senovėje tarnyba priklausė karaliui, imperatoriui ar kitam valdovui, o ne valstybei.
Aristotelis savo veikale "Politika" yra pažymėjęs, kad "Asmenys vykdantys herontų pareigas būna paperkami ir dažnai valstybės reikalus aukoja savo asmeninei naudai". Terminą "Korupcija" Aristotelis panaudojo apibūdindamas šį reiškinį kaip sugedusią monarchijos formą-tironiją. Pats korupcijos terminas kilęs iš lotyniškojo žodžio ,,coruptio" reiškiančio gadinimą, , papirkimą. Korupcijos reiškinys senas kaip pasaulis. Kiek egzistuoja tarnyba, pareigos, pasitikėjimas jų vykdytojais tiek egzistuoja korupcija. Korupcija siaurąją prasme priskiriami pirmiausia galiojančiame baudžiamajame įstatyme apibrėžti nusikaltimai valstybės tarnybai ,tai kyšio ėmimas, papirkimas, piktnaudžiavimas tarnyba, valstybės pareigūno neteisėtas dalyvavimas įmonės komercinėje veikloje, ūkinėje ar finansinėje veikloje , tarnybos įgaliojimų viršijimas, tarnybos pareigų neatlikimas, tarnybinis suklastojimas.
Įvairių lygių valdžios atstovų papirkimas legalus ar nelegalus, toleruojamas ar baudžiamas egzistavo, egzistuoja ir reikia manyti dar ilgai egzistuos. Nors neretai korupcijos problema ideologizuojama ir politizuojama. Valstybės normalaus funkcionavimo užtikrinimas didžiąja dalimi priklauso nuo valstybės tarnautojų ir pareigūnų (valdininkų) veiklos, įgyvendinant Konstituciją, įstatymus ir kitus teisės aktus, sąžiningas jiems suteiktų įgaliojimų, tarnybos pareigų bei teisių vykdymas. Tenka pripažinti, kad valstybės tarnybos klausimai nėra išsamiai, visapusiškai ir nuosekliai reglamentuoti. Dauguma teisės aktų, reglamentuojančių valstybės tarnybą yra nenuoseklūs, nelogiški ir prieštaringi.
LR Konstitucijos 5 str. numato kad valstybės valdžią Lietuvoje vykdo Seimas ir Vyriausybė, teismas. Valdžios galias riboja Konstitucija. Valdžios įstaigos tarnauja žmonėms. Valstybės tarnautojai ir pareigūnai privalo tinkamai vykdyti savo tarnybines pareigas, laikytis nustatytos darbo ir valstybinės drausmės. Už nusižengimus, susijusius su valstybine tarnyba bei jos atlikimo tvarka, darbuotojai traukiami atsakomybėn. Yra taikomos visos keturios teisinės atsakomybės rūšys tai drausminė, administracinė, materialinė ir baudžiamoji. ...

Rašto darbo duomenys
Tinklalapyje paskelbta2005-10-22
DalykasBaudžiamosios teisės referatas
KategorijaTeisė >  Baudžiamoji teisė
TipasReferatai
Apimtis15 puslapių 
Literatūros šaltiniai5
Dydis23.75 KB
Autoriusmulkis
Viso autoriaus darbų3 darbai
Metai2004 m
Klasė/kursas3
Mokytojas/DėstytojasA.Lebednikienė
Švietimo institucijaKlaipėdos verslo aukštoji mokykla
Failo pavadinimasMicrosoft Word Nusikaltimai ir baudziamieji nusizengimai valstybes tarnybai ir viesiesiems interesams [speros.lt].doc
 

Panašūs darbai

Komentarai

Komentuoti

 

 
[El. paštas nebus skelbiamas]

 
 
  • Referatai
  • 15 puslapių 
  • Klaipėdos verslo aukštoji mokykla / 3 Klasė/kursas
  • A.Lebednikienė
  • 2004 m
Ar šis darbas buvo naudingas?
Taip
Ne
0
0
Pasidalink su draugais
Pranešk apie klaidą