Išplėstinė paieška
 
 
 
Pradžia>Viešasis administravimas>Valstybės valdymo sistema

Valstybės valdymo sistema

  
 
 
123456789
Aprašymas

Įvadas. Valstybės valdymo aparatas. Valstybės valdymo aparato struktūra. Pagrindinės valstybės valdžios institucijos. Įstatymų leidžiamoji valdžia. Seimo struktūra. Seimo darbas. Vykdomoji valdžia. Prezidentas. Vyriausybė. Teismai. Bendrosios kompetencijos teismai. Specializuoti - administraciniai teismai. Išvados.

Ištrauka

Kas gi yra valstybė? Tai tam tikroje konkrečioje teritorijoje gyvuojanti politinė organizacija, turinti nuolatinę valdžią, nuolatinius gyventojus ir suverenitetą. Šiame referate būtent ir aprašysime "valdžią", tiksliau valstybės valdymo sistemą.

Tikslas – išanalizuoti valstybės valdymo sistemą.

Uždaviniai:
1. Išanalizuoti valstybės valdymo aparatą;
2. Išnagrinėti valstybės valdymo aparato sudedamasias dalis;
3. Išanalizuoti pagrindines valstybės valdžios institucijas;
4. Išnagrinėti pagrindines Seimo sudedamasias dalis;
5. Įvertinti Lietuvos Respublikos Prezidento ir Vyriausybės įgaliojimus;
6. Apibūdinti teismus.

Valstybės valdymo aparatas — tai valstybės institucijų sistema, kuria įgyvendinama valstybės valdžia, vykdomos pagrindinės funkcijos, sprendžiami valstybės uždaviniai ir siekiama užsibrėžtų tikslų. Valdymo aparatas yra bene svarbiausias bet kurios valstybės sudedamasis elementas. Valstybės institucijas nuo nevalstybinių įstaigų ir organizacijų skiria tokie požymiai:
• valstybės institucijos sudaromos valstybės valia ir įgyvendina savo funkcijas jos vardu;
• kiekviena institucija vykdo įstatymuose nustatytais būdais ir formomis griežtai apribotą veiklą;
• kiekvienas organizacinis darinys įtvirtintas teisiškai, nustatytos teritorinės jo veiklos ribos, tam tikra padėtis valstybės aparate ir santykiai su kitomis valstybės institucijomis bei organizacijomis;
• valdžios įgaliojimų suteikimas. Tokie įgaliojimai yra būdingiausias valstybės institucijos požymis.


Valstybės valdymo aparato struktūra - tai valstybės valdymo aparato vidinė sandara, jo grandžių išdėstymo tvarka ir jų tarpusavio sąveika, funkcionavimo principai. Bendroji valdymo aparato sistema susideda iš dalinių sistemų, t. y. funkcijų, vidinės sandaros, tikslų, veiklos būdų atžvilgiu vienarūšių valstybės įstaigų. Svarbiausios valstybės valdymo aparato sistemos yra: valstybės valdžios institucijų sistema, valstybės valdymo institucijų sistema, teismo institucijų sistema ir prokuratūros sistema. Pirmos trys sistemos yra atitinkamos valstybės valdžios — įstatymų leidžiamosios, vykdomosios ir teismo, reiškėjos. Demokratinėse šalyse vyrauja koncepcija, kad valstybės valdžios šaltinis yra tauta ir todėl ji turi pirmauti.
Pagrindinis valstybės valdymo tikslas yra žmogaus teisių ir laisvių apsauga ir pripažinimas bei teisingumo užtikrinimas. Būtini sudedamieji teisingumo elementai yra: laisvi periodiniai rinkimai, atstovaujamoji valdymo forma, kai vykdomoji valdžia atskaitinga įstatymų leidžiamajai valdžiai arba rinkėjams, valstybės valdžios institucijų pareiga laikytis konstitucijos ir veikti pagal įstatymus, aiškus valstybės ir politinių partijų skirtumas, vykdomųjų institucijų ir teismo veikla įstatymų nustatyta tvarka, kariuomenė ir policija kontroliuojama civilinės valdžios ir jai atskaitinga, žmogaus teisių ir laisvių garantas — įstatymas ir įsipareigojimai pagal tarptautinę teisę. ...

Rašto darbo duomenys
DalykasViešojo administravimo referatas
KategorijaViešasis administravimas
TipasReferatai
Apimtis6 puslapiai 
Literatūros šaltiniai5
Dydis18.96 KB
Autoriusausraiii
Viso autoriaus darbų4 darbai
Metai2007 m
Klasė/kursas2
Mokytojas/Dėstytojasasistentas K. Žiemys
Švietimo institucijaMarijampolės kolegija
FakultetasVerslo ir technologijų fakultetas
Failo pavadinimasMicrosoft Word Valstybes valdymo sistema [speros.lt].doc
 

Panašūs darbai

Komentarai

  • 2019-01-06 IP: 193.219.11.82
    Eglė5 sako

    Tris kartus bandyta atsisiųsti, tačiau visada "išmeta" klaidą. Pinigų nusukinėjimas.

Komentuoti

 

 
[El. paštas nebus skelbiamas]

 
 
  • Referatai
  • 6 puslapiai 
  • Marijampolės kolegija / 2 Klasė/kursas
  • asistentas K. Žiemys
  • 2007 m
Ar šis darbas buvo naudingas?
Taip
Ne
+1
0
Pasidalink su draugais
Pranešk apie klaidą