Išplėstinė paieška
 
 
 

Prezidentas

  
 
 
12345678910111213141516171819
Aprašymas

Įvadas. Dėstomoji dalis. Respublikos Prezidento įgaliojimai Lietuvos Respublikos 1938 m. ir 1992 m. konstitucijose ir 1992 m. Konstitucijos projektuose. Dabartinių Respublikos Prezidento įgaliojimų grupės ir jo padėtis parlamentinės respublikos požiūriu. Respublikos Prezidento teisė kreiptis į Konstitucinį Teismą. Respublikos Prezidento įgaliojimai įstatymų promulgavimo stadijoje. Respublikos Prezidento viešas nepasitikėjimas Ministru Pirmininku. Respublikos Prezidento vaidmuo skiriant ir atleidžiant teisėjus. Kiti klausimai. Suspensyvinė veto teisė. Respublikos Prezidento pavadavimas ir įgaliojimų pasibaigimas.

Ištrauka

Kiekvienai valstybei yra reikalingas atsakingas asmuo, užtikrinantis konstitucinę tvarką, garantuojantis valstybinės valdžios tęstinumą ir stabilumą, atstovaujantis tarptautiniuose santykiuose. Būtent tokias funkcijas vykdo valstybės vadovas, turintis pakankamų įgaliojimų bendradarbiaujant su įstatymų leidžiamąja, vykdomąja ir teismine valdžiomis.
Prezidentas – tai valstybės vadovas, kuris yra atsakingas už viską, kas šalyje vyksta, nes tas, kas viešai vyksta, vyksta įstatymo pagrindu.
Nagrinėjant valstybės vadovo padėtį valstybinės valdžios sistemoje, tenka kalbėti apie jo įgaliojimų santykį su įstatymų leidžiamosios, vykdomosios bei teisminės valdžių galiomis. Valdžių padalijimo principas kaip teisinės valstybės požymis numato, jog bet kurio pareigūno įgaliojimai priskirtini vienai iš trijų išvardintų valdžių. Valstybės vadovas, realizuodamas įgaliojimus, bendradarbiauja su visomis trimis valdžiomis.
Lietuvos Respublikos Prezidento įgaliojimų visuma yra išdėstyta Konstitucijoje, Prezidento įstatyme bei kituose norminiuose teisės aktuose. Pagal Lietuvos Respublikos Konstituciją, Lietuvos Prezidentas yra įvardijamas kaip: "Respublikos Prezidentas yra valstybės vadovas. Jis atstovauja Lietuvos valstybei ir daro visa, kas jam pavesta Konstitucijos ir įstatymų "
Siekiant įgyvendinti teisę, Lietuvos Respublikos Prezidentas privalo:
1. garantuoti įstatymų kokybę;
2. užtikrinti įstatymų vykdymą;
3. didinti valdymo aparato atsakomybę ir drausmę.
Tik laikantis šių reikalavimų bus matomas poveikis valstybės valdžių sistemai.
Taigi šiame darbe mano tikslas bus iš arčiau aptarti – Respublikos Prezidento įgaliojimus 1938 m. ir 1992 m. Konstitucijose, taip pat 1992 m. Konstitucijos projekte, Prezidento santykius su Konstituciniu Teismu ir Vyriausybe, teisėjų skyrimu bei atleidimu, koks yra Prezidento vaidmuo įstatymų promulgavimo stadijoje, taip pat aptarsiu pagal savo norą pasirinktus klausimus tokius kaip, Prezidento suspensyvinė veto teisė ir Prezidento rinkimų tvarka bei Prezidento pavadavimas ir įgaliojimų pasibaigimas.
Pagrindinės priežastys, dėl kurių prireikė 1938 m. Konstitucijos – tautininkų konstitucinės valdžios koncepcijos, jų požiūriu į valstybės bei visuomenės uždavinius susikristalizavimas, kurių kontekste 1928 m. Konstitucijos atrodė pasenusi, taip pat 10 metų termino, per kurį 1928 m. Konstitucijos leidėjai buvo įsipareigoję patikrinti šią Konstituciją referendumu baigimasis.
Nors 1938 m. Konstitucija pasižymi aukšto lygio detalumu nustatant Respublikos Prezidento konstitucinį statusą, šios Konstitucijos 61 str. nustatė, jog Respublikos Prezidentas "daro kita, kas Konstitucija ir įstatymais jam yra pavesta " . Tuo būdu Respublikos Prezidento statusas pagal 1938 m. Konstituciją yra tik bazė, jam įgaliojimai taip pat gali būti suteikiami ir įstatymais, kuriuos leidžiant jam buvo suteiktas pagrindinis vaidmuo. ...

Rašto darbo duomenys
Tinklalapyje paskelbta2006-09-19
DalykasKonstitucinės teisės referatas
KategorijaTeisė >  Konstitucinė teisė
TipasReferatai
Apimtis16 puslapių 
Literatūros šaltiniai19 (šaltiniai yra cituojami)
Dydis26.23 KB
AutoriusMatilda
Viso autoriaus darbų4 darbai
Metai2006 m
Klasė/kursas0
Švietimo institucijaMykolo Romerio Universitetas
Failo pavadinimasMicrosoft Word Prezidentas [speros.lt].doc
 

Panašūs darbai

Komentarai

Komentuoti

 

 
[El. paštas nebus skelbiamas]

 
 
  • Referatai
  • 16 puslapių 
  • Mykolo Romerio Universitetas
  • 2006 m
Ar šis darbas buvo naudingas?
Taip
Ne
0
0
Pasidalink su draugais
Pranešk apie klaidą