Išplėstinė paieška
 
 
 
Pradžia>Teisė>Konstitucinė teisė>Įstatymų leidybos procesas ir jo stadijos pagal Lietuvos Respublikos Konstituciją. Teisės aktų skelbimo ir įsigaliojimo tvarka. Respublikos prezidento veto teisė

Įstatymų leidybos procesas ir jo stadijos pagal Lietuvos Respublikos Konstituciją. Teisės aktų skelbimo ir įsigaliojimo tvarka. Respublikos prezidento veto teisė

  
 
 
123456789101112131415
Aprašymas

Įvadas. Įstatymų leidybos procesas ir jo stadijos pagal Lietuvos Respublikos Konstituciją. Teisės aktų skelbimo ir įsigaliojimo tvarka. Respublikos prezidento veto teisė. Išvados.

Ištrauka

Įstatymų leidybos tempai Lietuvoje nuolat auga. Tai nenuostabu, nes po Nepriklausomybės atkūrimo, pereinamajam laikotarpiui pasibaigus, sovietiniai įstatymai jau nebegalioja, todėl vyksta tiek mastais, tiek apimtimi labai dinamiška įstatymų leidyba. Duomenys rodo, kad Seimas nuo 1990 m. kovo 10 d. iki 1998 m. balandžio 22 d. priėmė 1906 įstatymus ir 1709 nutarimus, t.y. iš viso 3615 teisės aktų.
Rašydamas šį rašto darbą pasirinkau tikslą trumpai apžvelgti įstatymų ir kitų teisės aktų leidybos reglamentavimą Lietuvos Respublikoje.
Lietuvos Respublikoje be Konstitucijos, Seimo statuto ir Prezidento įstatymo teisės norminių aktų rengimo tvarką reglamentuoja LR Įstatymų ir kitų teisės norminių aktų rengimo tvarkos įstatymas, LR Vyriausybės įstatymas, LR Konstitucinio teismo įstatymas, LR Tarptautinių sutarčių įstatymas, LR Peticijų įstatymas, LR Vietos Savivaldos įstatymas, ministerijų nuostatai bei kt.
Dėstomojoje dalyje panagrinėsiu įstatymu leidybos procesą jo reglamentavimą Lietuvos Respublikos Konstitucijoje bei kituose įstatymuose, įstatymų ir kitų teisės aktų leidybos stadijas, jų paskelbimo ir įsigaliojimo tvarką. Taip pat apžvelgsiu Lietuvos Respublikos Prezidento veto teisės bei pakartotino įstatymo svarstymo ir priėmimo tvarką. Tačiau įvade norėčiau trumpai paminėti kai kuriuos pagrindinius teisėkūros apibrėžimus bei įstatymų leidybos principus.
Teisėkūra – tai visuomenės ar įgaliotų valstybės institucijų veikla, kuria siekiama sukurti, pakeisti arba panaikinti teisės normas atsižvelgiant į visų visuomenės narių teisių ir teisėtų interesų apsaugos bei įgyvendinimo poreikius.[...] Paprastai šnekant teisėkūra - tai procesas nuo teisinio sumanymo, teisinės idėjos suformulavimo iki teisės normos priėmimo ir paskelbimo.
Teisėkūros tikslas demokratinėje visuomenėje – formuluoti teisės normas siekiant užtikrinti žmogaus teisių apsaugą ir jų įgyvendinimą.
Pagrindinis teisėkūros subjektas atstovaujamosios demokratijos sąlygomis – tam įgaliota valstybės institucija (parlamentas, prezidentas, vyriausybė, ministerijos, ministrai, savivaldybių tarybos). Toks subjektas yra ir pati Tauta, kai ji pareiškia savo nuomonę referendume. Kitos valstybės institucijos ir piliečių susivienijimai gali būti teisėkūros subjektai tik kompetentingoms valstybės institucijoms sankcionuojant jų kuriamas elgesio taisykles.
Remiantis valstybės aktyvumu kuriant teisę, skiriami keli teisės normų kūrimo būdai: originalioji kūryba, sankcionavimas bei ratifikavimas. ...

Rašto darbo duomenys
DalykasKonstitucinės teisės referatas
KategorijaTeisė >  Konstitucinė teisė
TipasReferatai
Apimtis13 puslapių 
Literatūros šaltiniai18 (šaltiniai yra cituojami)
Dydis23.96 KB
AutoriusLinas
Viso autoriaus darbų2 darbai
Metai2004 m
Klasė/kursas4
Švietimo institucijaMykolo Romerio Universitetas
FakultetasTeisės fakultetas
Failo pavadinimasMicrosoft Word Istatymu leidybos procesas ir jo stadijos pagal Lietuvos Respublikos Konstitucija [speros.lt].doc
 

Panašūs darbai

Komentarai

Komentuoti

 

 
[El. paštas nebus skelbiamas]

 
 
  • Referatai
  • 13 puslapių 
  • Mykolo Romerio Universitetas / 4 Klasė/kursas
  • 2004 m
Ar šis darbas buvo naudingas?
Taip
Ne
0
0
Pasidalink su draugais
Pranešk apie klaidą