Išplėstinė paieška
 
 
 

Helenizmo estetika

  
 
 
1234567891011121314151617181920212223
Aprašymas

Įvadas. Helenizmo formavimosi ištakos. Pagrindiniai helenizmo estetikos formavimosi bruožai. Žymiausių helenizmo laikotarpio atstovų estetinės teorijos ir idėjos. Helenizmo estetinių idėjų įtaka auklėjimo idealų formavimuisi. Išvados.

Ištrauka

Antikos menas, per kelis Europos kultūros tūkstantmečius nuolat inspiravęs įvairių sričių grožinės bei mokslinės kūrybos pasireiškimus, yra toks platus, tvarus ir įvairiapusis reiškinys, kad net ir šiandieninėje postmodernistinės kultūros terpėje neretai parodo savo gyvybingumą, pademonstruodamas save kaip patikimą neblėstančios traukos objektą.
Ryšiai su antikos pasauliu ženklino ir Lietuvos istorijos puslapius, antikos kultūros bei meno atgarsiai įvairiomis formomis įtakojo mūsų pačių nacionalinės kultūros sklaidą. Lotynų ir graikų kalbų kelias, pradžioje pasukęs į bažnyčią ir ėjęs į Lietuvą iš Prahos, Krokuvos ir Karaliaučiaus universitetų, 1579 m. įsteigus Vilniaus universitetą, atvėrė galimybes pažinčiai su visa senovės graikų ir lotynų kultūra, filosofija bei menu.
XVII a. ir vėlesniais šimtmečiais senosios graikų kalbos mokant Lietuvos kolegijose, klasikinėse gimnazijose ir kunigų seminarijose, antikinės kultūros paveldo įsisavinimas tapo privalomas kiekvieno apsišvietusio žmogaus požymis.
1922 – 1940 m. veikusioje Kauno meno mokykloje – profesionalių dailininkų kalvėje – ir vėliau įsteigtame Vilniaus dailės institute antikinių skulptūrų kopijų piešimas buvo ne tik pirmasis jaunųjų dailininkų žingsnis į meno pasaulį, bet ir pamatas, nuo kurio prasidėdavo būsimųjų menininkų diskusijos apie harmonijos, proporcijos, meno ir tikrovės santykio bei kitas meniniu požiūriu nepaprastai svarbias estetines, menines sąvokas. Tai formavo kultūrinę ir meninę pasaulėžiūrą ir neabejotinai veikė paties meno charakterį.
Šio referato tikslas – atskleisti ir išanalizuoti vieno iš antikos periodų – helenizmo – estetikos pagrindinius bruožus ir ypatumus.
Darbo uždaviniai:
1. Apžvelgti helenizmo laikotarpio estetinių idėjų formavimosi ištakas.
2. Išanalizuoti pagrindines helenizmo laikotarpio estetines teorijas.
3. Apžvelgti žymiausių helenizmo atstovų estetines idėjas.
4. Atskleisti helenizmo idėjų įtaką auklėjimo idealų formavimuisi.
Šiame darbe naudotasi mokslinės – metodologinės literatūros analizės metodu. ...

Rašto darbo duomenys
DalykasSenovės filosofijos referatas
KategorijaFilosofija >  Senovės filosofija
TipasReferatai
Apimtis22 puslapiai 
Literatūros šaltiniai10
Dydis37.5 KB
AutoriusEdita
Viso autoriaus darbų7 darbai
Metai2006 m
Klasė/kursas3
Mokytojas/DėstytojasPuidokienė
Švietimo institucijaKlaipėdos Universitetas
FakultetasPedagogikos fakultetas
Failo pavadinimasMicrosoft Word Helenizmo estetika [speros.lt].doc
 

Panašūs darbai

Komentarai

Komentuoti

 

 
[El. paštas nebus skelbiamas]

 
 
  • Referatai
  • 22 puslapiai 
  • Klaipėdos Universitetas / 3 Klasė/kursas
  • Puidokienė
  • 2006 m
Ar šis darbas buvo naudingas?
Taip
Ne
0
0
Pasidalink su draugais
Pranešk apie klaidą