Išplėstinė paieška
 
 
 
Pradžia>Filosofija>Senovės filosofija>Aristotelio būties samprata (2)

Aristotelio būties samprata (2)

  
 
 
12345678910111213
Aprašymas

Įvadas. Aristotelis ir jo filosofinės idėjos. Aristotelio gyvenimas. Aristotelis ir jo filosofinės idėjos. Būtis. Predikatinės Aristotelio filosofijos būties kategorijos. Substancija. Kiekybė. Kokybė. Santykis. Aristotelio genialumas. Keturi būties priežasčių tipai Aristotelio filosofijoje. Išvados.

Ištrauka

Aristotelis (Αριστοτέλης/Aristotelēs, 384 m. pr. m. e. – 322 pr. m. e.) – graikų filosofas, tyrinėtojas. Jis yra laikomas įtakingiausiu mąstytoju Vakarų filosofijos istorijoje. Buvo žymiausias Platono mokinys, taip pat savarankiškiausias. Jis įkūrė savo mokyklą. Lygindami Aristotelį su Platonu atrandame daug panašumų. Platonas ir Aristotelis suvokiami kaip tam tikri priešininkai. Aristotelis įsitikinęs pasaulio pažįstamumu.
Klausimas, kurį sprendžia abu filosofai: kaip galima tikrą žinojimą pasiekti ? Tai lemia mąstymo ir tapatybės struktūrų egzistavimus. Mūsų sprendimai turi atitikti pažįstamus daiktus. Aristotelio filosofijoje nemanoma, kad realybę sudaro idealių daiktų būtis. Mūsų mąstymo teiginiai turi atitikti realiai egzistuojančius daiktus. Aristotelis iškelia klausimą: kad mes gyvename realių daiktų kosmose?
Tikslas: supažindinti su Aristotelio būties samprata,
Uždaviniai: išsiaiškinti:
1. Kas yra Aristotelis ir kokios jo filosofinės idėjos;
2. Kas yra "būtis";
3. Kokios predikatinės Aristotelio filosofijos būties kategorijos;
4. Koks Aristotelio genialumas;
5. Kokie yra keturi būties priežasčių tipai Aristotelio filosofijoje.
Aristotelis (Αριστοτέλης/Aristotelēs, 384 m. pr. m. e. – 322 pr. m. e.) – graikų filosofas, tyrinėtojas. Kartu su Sokratu ir Platonu yra laikomas įtakingiausiu mąstytoju Vakarų filosofijos istorijoje.
384 m. pr. m. e. Aristotelis gimė Stageiroje, istorinėje Makedonijoje, dabartinė Graikijos Makedonijos provincija, Makedonijos karaliaus Aminto III-ojo dvaro gydytojo Nikomacho šeimoje. Tėvai anksti mirė, augo globėjų šeimoje. 365 m.pr.m.e. 17-os metų amžiaus Aristotelis įstojo į Akademiją Atėnuose (tuo metu Platonui viešint Sicilijoje), o mokylai vadovaujant Eudoxus iš Cuidus (matematikui ir geofrafui). Neaišku viena – kaip 20 m. būdamas Akademijos narius, Aristotelis sukūrė savo filosofinę sistemą.
Dar prieš grįžtant į Atėnus, ir ten įkuriant savo mokyklą, Aristotelis pareiškė, kad nebūtina turėti atskirą trancendentualų Idėjų pasaulį. Vienok paskutiniai "Analytica posteriora" skyriai rodo, kad jis Platono idėjas pakeitė kažkuo (katholou), ką žmogus gali įžvelgti atskiruose daiktuose.
Pagal Platoną atskiri daiktai yra netobulos Idėjų kopijos. ...

Rašto darbo duomenys
DalykasSenovės filosofijos referatas
KategorijaFilosofija >  Senovės filosofija
TipasReferatai
Apimtis12 puslapių 
Literatūros šaltiniai5
Dydis19.96 KB
Autoriusnijole
Viso autoriaus darbų6 darbai
Metai2006 m
Klasė/kursas2
Failo pavadinimasMicrosoft Word Aristotelio buties samprata (2) [speros.lt].doc
 

Panašūs darbai

Komentarai

Komentuoti

 

 
[El. paštas nebus skelbiamas]

 
 
  • Referatai
  • 12 puslapių 
  • 2 Klasė/kursas
  • 2006 m
Ar šis darbas buvo naudingas?
Taip
Ne
0
0
Pasidalink su draugais
Pranešk apie klaidą