Išplėstinė paieška
 
 
 

Sapnai

  
 
 
12345678910111213
Aprašymas

Įvadas. Bendro pobūdžio informacija apie sapnus. Paprastieji sapnai. Telepatiniai sapnai. Transtelepatiniai sapnai. Priedai. Sapnų reikšmės. Išvados.

Ištrauka

Sapnai - tai vienas iš paslaptingiausių žmogaus psichikos procesų, kurių susidarymo mechanizmas dar nėra galutinai išaiškintas. Pasaulio mokslininkai, rimtai dirbantys šioje srityje savo darbų bei tyrimų rezultatus pateikia įvairių spėjimų pavidalu, kadangi dėl sapno tyrimo specifikos labai sunku formuluoti teiginius, kuriuos būtų galima patikrinti laboratorinėmis sąlygomis. Dažnai naują, ką tik išplėtotą teoriją paneigia koks nors pavyzdys, kurio ta teorija niekaip negali paaiškinti.
Šiandieniniai fiziologai ir psichologai sapnų turinį bando susieti su žmogaus asmenine patirtimi. Jų nuomone, sapnuose atsispindi įsisąmoninti procesai, turiniu susiję su išorinio pasaulio reiškiniais bei psichiniais žmogaus organizmo procesais, poreikiais ir pan. Labiausiai mus sudomino, kad sapnų turinys yra įtakojamas praeityje įvykusių įvykių, išgyvenimų ir pasąmonėje glūdinčios informacijos.
Tai, be abejo, teisingas aiškinimas, tačiau jis toli gražu neapima didelės dalies sapnų, kurie yra ypatingai įdomūs ir paslaptingi, susidarymo mechanizmo. Taigi, mūsų nuomone, aukščiau pateiktas sapnų susidarymo proceso modelis yra per siauras.
Šiame projekte, remdamosios tikrais sapnų pavyzdžiais mes pateiksime savo nuomonę, kuri paaiškins kur kas platesnio sapnų susidarymo mechanizmus. Žinoma, mes nepateiksime jums pilnos teorijos, išsemiančios visus šios be galo plačios temos apie sapnus vaizdus.
Tikimės sužinoti apie sapnų reikšmes, ką reiškia sapnuoti tam tikrą vaizdą ar daiktą. Ypatingas dėmesys bus skirtas taip vadinamiems pranašingiems sapnams, t.y. sapnams, kurie įspėja apie ateities įvykius ar išsipildo ir turi įtakos konkrečiam individui, jų grupei ar net visai žmonijai.
Informaciją rinksime iš interneto svetainių, knygų, pasinaudosime kitų žmonių patirtimi, žiniomis.
Miegas - tai žmogaus poreikis, kurį būtinai turi tenkinti, nes antraip galima susilaukti liūdnų pasekmių. Suaugusiesiems vidutiniškai reikia septynių – aštuonių valandų miego, vaikams – dvylikos, o paaugliams – maždaug devynių. Kaip žinoti, kad jums reikia daugiau miego? Ekspertai sako, kad jei dienos metu jaučiatės mieguistas arba paprastai užmiegate po penkių minučių atsigulę, galima įtarti, kad jums trūksta miego. Paprastai, norėdami kuo daugiau nuveikti, pirmiausia aukojame miego valandas, bet taip statome į pavojų savo gerą savijautą ir sveikatą. ...

Rašto darbo duomenys
Tinklalapyje paskelbta2006-04-20
DalykasKognityvinės psichologijos referatas
KategorijaPsichologija >  Kognityvinė psichologija
TipasReferatai
Apimtis11 puslapių 
Literatūros šaltiniai3
Dydis124.1 KB
AutoriusJustas
Viso autoriaus darbų6 darbai
Metai2006 m
Klasė/kursas11
Švietimo institucijaRokiškio "Romuvos" gimnazija
Failo pavadinimasMicrosoft Word Sapnai [speros.lt].doc
 

Panašūs darbai

Komentarai

Komentuoti

 

 
[El. paštas nebus skelbiamas]

 
 
  • Referatai
  • 11 puslapių 
  • Rokiškio "Romuvos" gimnazija / 11 Klasė/kursas
  • 2006 m
Ar šis darbas buvo naudingas?
Taip
Ne
0
0
Pasidalink su draugais
Pranešk apie klaidą