Išplėstinė paieška
 
 
 

Sapnai ir jų aiškinimas

  
 
 
1234567891011
Aprašymas

Sapnai ir sapnų aiškinimas pagal Z. Froidą ir K. G. Jungą. Z. Froido taisyklės sapnų aiškinimui. Z. Froido išvados apie sapno esmę. Trys sapno darbo rezultatai. K. G. Jungo sapnų analizė. Sapnų simboliai.

Ištrauka

Sapnai - tai vieni iš daugelio psichinių fenomenų, su kuriais susiduria kiekvienas žmogus. Sapnų svarbą ypač akcentavo daugelis senovės tautų. Jie buvo laikomi labai reikšmingais, ir buvo manoma, kad jais galima praktiškai pasinaudoti: iš jų spėdavo ateities įvykius ir juose ieškodavo pranašiškų ženklų. Tačiau toks sapnų aiškinimas buvo grynai intuityvus ir nesirėmė jokiais pagrįstais moksliniais faktoriais ir kriterijais. Domėjimasis sapnais pamažu sumažėjo, ir sapnų aiškinimas liko tik prietaru tarp neišsilavinusių žmonių.
XX - ajame amžiaus pradžioje sapnais jau susidomėjo mokslas: jie tampa psichoanalitinio tyrimo objektu. Tokiam sapnų traktavimui daugelis mokslininkų vis dar nepritarė. Jie sapnus laikė įprastais, menkais fenomenais, neturinčiais jokios praktinės naudos. Sapnų tyrimas daugeliui mokslo žmonių buvo nepraktiška, nereikalinga ir nemokslinė veikla. Tokiam požiūriui į sapnus pasipriešino psichoanalizės pradininkai S. Froidas ir K. G. Jungas. Šie mokslininkai nepritarė nuostatai, kad sapnai yra pernelyg nereikšmingi tyrimo objektai ir teigė, kad negalima besąlygiškai tvirtinti, jog sapnai yra visiškai nesvarbūs. S. Froidas ir K. G. Jungas išplėtoja savo sapnų aiškinimo teorijas, bandydami parodyti, kad sapnai yra reikšmingi mūsų psichikos objektai, ir mėgindami atskleisti sapno prasmę. Prieinama prie išvados, kad sapnai susiję su žmogaus pasąmonės lygmeniu ir kad sapnų supratimas padės išsiaiškinti šią sudėtingą psichikos dalį. Kaip teigia S. Froidas, "sapnai - tai karališkas kelias į pasąmonę". K. G. Jungas priėjo prie išvados, kad sapnai yra dažniausiai pasitaikantis ir visuotinai prieinamas šaltinis tirti žmogaus gebėjimą simbolizuoti, o simboliai taip pat siejami su pasąmone. Taigi šių mokslininkų teorijos aiškina sapnų kilmę ir prasmę, laikydamos juos labai reikšmingais pasąmonės elementais, įsiskverbiančiais į sąmonės lygmenį ir palaikančiais psichikos veiklą miegant.
Sapno aiškinimas yra labai sudėtingas ir painus procesas, kadangi pats sapnas gali būti labai įvairiai interpretuojamas, ir reikia atsižvelgti į labai daug veiksnių, kurie įtakoja psichiką. Aiškinant sapnus yra įsiskverbiama į pasąmonės lygmenį, kuris yra labai sudėtingas. Taigi, kad ir kaip sapnai bebūtų aiškinami, bet jie visada susiejami su žmogaus pasąmone. ...

Rašto darbo duomenys
Tinklalapyje paskelbta2005-06-07
DalykasKognityvinės psichologijos referatas
KategorijaPsichologija >  Kognityvinė psichologija
TipasReferatai
Apimtis10 puslapių 
Literatūros šaltiniai3
Dydis16.53 KB
Autoriusrokas
Viso autoriaus darbų1 darbas
Metai2005 m
Klasė/kursas0
Failo pavadinimasMicrosoft Word Sapnai ir ju aiskinimas [speros.lt].DOC
 

Panašūs darbai

Komentarai

Komentuoti

 

 
[El. paštas nebus skelbiamas]

 
 
Ar šis darbas buvo naudingas?
Taip
Ne
0
0
Pasidalink su draugais
Pranešk apie klaidą