Išplėstinė paieška
 
 
 

Sapnų reikšmė

  
 
 
123456789101112131415
Aprašymas

Įvadas. Sąvoka. Sapnų vieta mūsų gyvenime. Sapnų reikšmė senovėje. Sapnų vieta šiuolaikinėje visuomenėje. Sapno tikslas. Sapnai ir REM miegas. Sapnų klasifikavimas. Sapno simboliai. Ką sapnuoja žmonės? Erotiniai sapnai. Košmarai. Praktinės sapnų taikymo sritis. Sapnų įtaka medicinai. Sapnai ir asmenybės ugdymo praktika. Sapnai ir socialiniai santykiai. Išvados.

Ištrauka

Šiame referate nagrinėsiu viena iš ypatingos sąmonės būsenų – sapnus. Visi mes ilsimės, miegame ir sapnuojame, todėl norėdami labiau suprasti šią būseną kiekvienam svarbu išsiaiškinti sapno funkcija, jo tikslą, prigimtį bei rūšį.Būtent todėl manau, kad tema yra aktuali. Šio darbo tikslas yra išnagrinėti sapno samprata, funkcijas, rūšys. Aptarsiu sapnų istorinė raida, kaip sapnus suprasdavo Senovėjė ir kaip šiuolaikiniai autoriai. Svarbu pabrėžti, kad labiausiai šią tema analizavo savo kūriniuose ir dėstė paskaitas Austrijos mokslininkas Sigmundas Freudas.Tačiau rašydama referatą rėmiausi taip pat ir kitais autoriais, internetiniais šaltiniais ir periodinė spauda. Šio darbo uždaviniai: atlikti sapno sampratos analizė, išsiaiškinti sapno rūšis, atlikti sapnų taikymo sričių apžvalgą, taip pat aptarti sapnuose regimų simbolių reikšmes, išsiaiškinti kodėl žmonės sapnuoja erotinius sapnus ir košmarus, ir galu gale suprasti sapno reikšme ir jo vieta mūsų gyvenime..

Tikriausiai susimąstome kas tai yra sapnai? Iš kur jie kyla? Kodėl sapnuojame? Iš tiesų tai vienas iš paslaptingiausių žmogaus psichikos procesų, kurių susidarymo mechanizmas dar nėra galutinai išaiškintas. Pasaulio mokslininkai, rimtai dirbantys šioje srityje savo darbų bei tyrimų rezultatus pateikia įvairių spėjimų pavidalu, kadangi dėl sapno tyrimo specifikos labai sunku formuluoti teiginius, kuriuos būtų galima patikrinti laboratorinėmis sąlygomis. Dažnai naują, ką tik išplėtotą teoriją paneigia koks nors pavyzdys, kurio ta teorija niekaip negali paaiškinti. Sapnai yra neatsiejami nuo miego. Jei nemiegotume tai ir nesapnuotume. Tai žmogaus poreikis, kurį būtinai turi tenkinti, nes antraip galima susilaukti liūdnų pasekmių. Roberto Petronio (Vilniaus psichinės sveikatos centro psichologas psichoterapeutas) manymu sapnai yra prasminga mūsų naktinio gyvenimo dalis, jie vienaip ar kitaip atspindi kasdienį gyvenimą: neįsisąmonytas emocijas, baimes, sunkumus ar abejones. Diduma sapnų yra dabarties dalykai: tai, ko šiandien ar vakar žmogus nesugebėjo ar nespėjo išgyventi, įgauna tam tikrą išraišką sapne. ...

Rašto darbo duomenys
Tinklalapyje paskelbta2008-03-12
DalykasAsmenybės psichologijos referatas
KategorijaPsichologija >  Asmenybės psichologija
TipasReferatai
Apimtis12 puslapių 
Literatūros šaltiniai12
Dydis20.58 KB
AutoriusTera
Viso autoriaus darbų1 darbas
Metai2007 m
Klasė/kursas3
Švietimo institucijaMykolo Romerio Universitetas
FakultetasSocialinės politikos fakultetas
Failo pavadinimasMicrosoft Word Sapnu reiksme [speros.lt].doc
 

Panašūs darbai

Komentarai

Komentuoti

 

 
[El. paštas nebus skelbiamas]

 
 
  • Referatai
  • 12 puslapių 
  • Mykolo Romerio Universitetas / 3 Klasė/kursas
  • 2007 m
Ar šis darbas buvo naudingas?
Taip
Ne
0
0
Pasidalink su draugais
Pranešk apie klaidą