Išplėstinė paieška
 
 
 
Pradžia>Teisė>Administracinė teisė>Nuobaudų už administracinės teisės pažeidimus skyrimas

Nuobaudų už administracinės teisės pažeidimus skyrimas

  
 
 
12345678910
Aprašymas

Įvadas. Dėstomoji dalis. Valstybės Sienos Apsaugos Tarnybos nagrinėjamos administracinės teisės bylos. Pareigūno veiksmai, nagrinėjant administracinės teisės pažeidimus. Administracinės teisės protokolą surašantys pareigūnai. Asmens, traukiamo administracinėn atsakomybėn veiksmai. Administracinio teisės pažeidimo protokolo surašymo esmė. Išvada.

Ištrauka

Nors referato temą ištraukiau burtų keliu, tačiau ji itin svarbi Valstybės Sienos Apsaugos Tarnybos darbui užtikrinti, tarpinių procesinių dokumentų bei administracinių teisės pažeidimų bylų surašymui, baudų skyrimui. Šis referatas skirtas ne tik informuoti eilinį skaitytoją, bet tai gali būti neblogas "pagalbininkas" pradedančiajam vykdyti tarnybą pareigūnui. Referate surašyti administracinės teisės pažeidimų kodeksų straipsniai, kurios nagrinėja VSAT pareigūnai, todėl referatas padeda suvokti tarnybos vykdymo esmę, prasmingumą, reikalingumą, ypatumus.
ATPK 2252 straipsnyje nurodyta, kad Valstybės sienos apsaugos tarnybos vardu nagrinėti administracinių teisės pažeidimų bylas ir skirti administracines nuobaudas turi teisę Valstybės sienos apsaugos tarnybos įstaigų ir struktūrinių padalinių vadai ir jų pavaduotojai bei kiti tam įgalioti Valstybės sienos apsaugos tarnybos pareigūnai. Valstybės sienos apsaugos tarnybai žinybingos administracinės bylos dėl pažeidimų, numatytų ATPK 123 straipsnio šeštoje dalyje (dėl pažeidimų, padarytų pasienio kontrolės punktuose), 1241 straipsnio šeštoje dalyje (dėl įstatymų numatyto draudimo dokumento neturėjimo pasienio kontrolės punktuose), 137 straipsnio antrojoje dalyje (dėl pažeidimų, padarytų pasienio kontrolės punktuose), 205 straipsnyje, 206 ir 2062 straipsniuose dalyje (dėl pažeidimų, padarytų pasienio ruože).
Pareigūnas, nagrinėdamas administracinio teisės pažeidimo bylą, privalo išsiaiškinti: ar buvo padarytas administracinis teisės pažeidimas, ar šis asmuo kaltas jo padarymu, ar jis trauktinas administracinėn atsakomybėn, ar yra atsakomybę lengvinančių ar sunkinančių aplinkybių, ar padarytas turtinis nuostolis, taip pat išaiškinti kitas aplinkybes, turinčias reikšmės bylai teisingai išspręsti. Atkreiptinas dėmesys į ATPK 284 str. 2 d., kurioje numatyta organo (pareigūno), nagrinėjančio administracinio teisės pažeidimo bylą, teisė pakeisti nuorodą į ATPK straipsnį, jo dalį ar kitą teisės aktą. jei administracinio teisės pažeidimo protokole nurodyta administracinio teisės pažeidimo esmė yra įrodyta, tačiau suklysta nurodant ATPK straipsnį, jo dalį ar kitą teisės aktą, numatantį atsakomybę už padarytą teisės pažeidimą. Ši norma leidžia teigti, kad administracinio teisės pažeidimo protokolu apibrėžiamos administracinio teisės pažeidimo bylos nagrinėjimo ribos: byla nagrinėjama tik dėl to pažeidimo, kuris buvo nurodytas administracinio teisės pažeidimo protokole. Organo (pareigūno), nagrinėjančio administracinio teisės pažeidimo bylą, teisė pakeisti nuorodą į materialinės teisės normą nereiškia teisės pripažinti asmenį kaltu kito administracinio teisės pažeidimo, nenurodyto administracinio teisės pažeidimo protokole, padarymu. ...

Rašto darbo duomenys
Tinklalapyje paskelbta2006-04-10
DalykasAdministracinės teisės referatas
KategorijaTeisė >  Administracinė teisė
TipasReferatai
Apimtis6 puslapiai 
Literatūros šaltiniai1
Dydis15.14 KB
AutoriusVaidas
Viso autoriaus darbų1 darbas
Metai2006 m
Klasė/kursas1
Failo pavadinimasMicrosoft Word Nuobaudu uz administracines teises pazeidimus skyrimas [speros.lt].doc
 

Panašūs darbai

Komentarai

Komentuoti

 

 
[El. paštas nebus skelbiamas]

 
 
  • Referatai
  • 6 puslapiai 
  • 1 Klasė/kursas
  • 2006 m
Ar šis darbas buvo naudingas?
Taip
Ne
0
0
Pasidalink su draugais
Pranešk apie klaidą