Išplėstinė paieška
 
 
 
Pradžia>Teisė>Civilinė teisė>Prievolių pasibaigimas civilinėje teisėje

Prievolių pasibaigimas civilinėje teisėje

  
 
 
1234567891011121314151617181920212223242526
Aprašymas

Įvadas. Prievolės sąvoka, dalykas, atsiradimo pagrindai. Prievolių rūšys. Prievolių pasibaigimas civilinėje teisėje. Prievolės pabaiga ją įvykdžius. Prievolės pabaiga suėjus naikinamajam terminui. Prievolės pabaiga šalims susitarus. Prievolės pabaiga šalims sutapus. Prievolės pabaiga, kai neįmanoma jos įvykdyti. Prievolės pabaiga mirus fiziniam asmeniui arba likvidavus juridinį asmenį. Prievolės pabaiga atleidus skolininką nuo prievolės vykdymo. Specialūs prievolės pabaigos ir prievolės pakeitimo atvejai. Prievolės pabaiga ją įskaičius. Prievolės pabaiga novacijos būdu. Išvados.

Ištrauka

Civilinė teisė yra labiausiai paplitusi teisės šaka. Jos raida Lietuvoje buvo neįtikėtinai sparti ir ypač paskutinį dešimtmetį. Keitėsi ir tobulėjo ne tik teisininkų praktikų ir teisės mokslininkų požiūris į civilinės teisės paskirtį, jos reikšmę, bet iš esmės buvo atnaujinta ir privačių santykių reglamentavimo sistema. Parengtas per kelis metus ir įsigaliojęs 2001 metų liepos 1 dieną naujasis Lietuvos Respublikos Civilinis Kodeksas savyje atspindi ir parodo ne tik Lietuvos civilinės teisės mokslininkų darbo rezultatus, bet ir Europos Sąjungos direktyvas, reglamentuojančias bendrovių ir įmonių statusą ir veiklą, vartotojų teisių apsaugą, nuostatas bei idėjas.
Naujasis Civilinis Kodeksas yra svarbus ne tik Lietuvos Respublikai, bet ir kiekvienam atskirai jos piliečiui. Ką tik žmogus nedaro, jam visada tenka susidurti su civilinės teisės reguliuojamais santykiais. Daugelis šių santykių mums tapo tokie įprasti, kad mes net nejaučiame ir nesuvokiame, kad šie santykiai yra teisiniai. Kiekvienas mūsų eina į parduotuvę, perka maistą ar drabužius. Tai mums yra paprasta ir normalu. Bet tai ir yra paprasčiausia pirkimo sutartis. Šis pavyzdys galėtų pagrįsti mano ankstesnę tezę, kad žmogus visur susiduria su civilinės teisės reguliuojamais santykiais.
Civilinės teisės paskirtis – asmenų turtinių santykių reglamentavimas. Šie santykiai gali būti labai įvairūs pagal savo pobūdį. Tačiau vieni iš svarbiausių yra nuosavybės santykiai. Tokie santykiai užtikrina turto turėjimą kaip asmens nuosavybę ir sudaro prielaidas žmogaus, kaip laisvo ir nepriklausomo visuomenės nario, saviraiškai. Kiti santykiai kyla dėl įsipareigojimų suteikti paslaugas, vežti krovinius, pagaminti daiktus, arba atlikti kitokius veiksmus kito asmens naudai. Taigi, civilinės teisės paskirtis yra suteikti turto ar kitokių vertybių turėtojams tvarkyti savo reikalus patiems, užtikrinti jų teisių ir interesų apsaugą ir gynimą nuo kitų asmenų nesąžiningų ir neteisėtų veiksmų žalingo poveikio.
Civilinės teisės tikslai – tai civilinės paskirties konkretizavimas, atsižvelgiant į konkrečius valstybės socialinės ir ekonominės politikos uždavinius, kuriuos įvykdyti savo valstybės piliečiams yra įsipareigoję valstybės politikai. Taigi, civilinės teisės tikslus lemia valstybės vykdoma politika ir jos suformuluota teisinė ideologija.
Civilinės teisės paskirtis ir tisklai yra įgyvendinami per civilinės teisės funkcijas, kurias nagrinėja teisės teorijos mokslas. Taigi, civilinei teisei būdingos dvi pagrindinės funkcijos:
reglamentavimo (reguliavimo)
valstybės prievartos legalizavimo ir normavimo

Be šių pagrindinių dar yra būdinga trečia papildoma funkcija – informavimo.
Manyčiau, gavome pradinį įvadą į civilinės teisės mokslą. Dar norėčiau pridurti, kad civilinė teisė yra skiriama į šešis pagrindinius institutus:
Bendrosios nuostatos (I knyga)
Asmenys (II knyga)
Šeimos teisė (III knyga)
Daiktinė teisė (IV knyga)
Paveldėjimo teisė (V knyga)
Prievolių teisė (VI knyga)

Kaip matome, prievolių teisė užima svarbią vietą civilinės teisės sistemoje. Privolių teisę ir konkrečiai prievolių pasibaigimą civilinėje teiseje aš aptarsiu dėstomoje darbo dalyje. ...

Rašto darbo duomenys
Tinklalapyje paskelbta2006-04-06
DalykasCivilinės teisės referatas
KategorijaTeisė >  Civilinė teisė
TipasReferatai
Apimtis24 puslapiai 
Literatūros šaltiniai6
Dydis30.22 KB
AutoriusKarina
Viso autoriaus darbų4 darbai
Metai2005 m
Klasė/kursas1
Mokytojas/DėstytojasHenrikas Šadžius
Švietimo institucijaKauno Technologijos Universitetas
FakultetasSocialinių mokslų fakultetas
Failo pavadinimasMicrosoft Word Prievoliu pasibaigimas civilineje teiseje [speros.lt].doc
 

Panašūs darbai

Komentarai

Komentuoti

 

 
[El. paštas nebus skelbiamas]

 
 
  • Referatai
  • 24 puslapiai 
  • Kauno Technologijos Universitetas / 1 Klasė/kursas
  • Henrikas Šadžius
  • 2005 m
Ar šis darbas buvo naudingas?
Taip
Ne
0
0
Pasidalink su draugais
Pranešk apie klaidą