Išplėstinė paieška
 
 
 
Pradžia>Psichologija>Asmenybės psichologija>Gyvenimo prasmė ir jos įgyvendinimas pagal Franklį (2)

Gyvenimo prasmė ir jos įgyvendinimas pagal Franklį (2)

  
 
 
123456789
Aprašymas

Įvadas. Logoterapija. Prasmės siekimas. Išvados.

Ištrauka

Kodėl aš atėjau į šį pasaulį? Kokia yra gyvenimo prasmė? Kodėl aš gyvenu? Šie gyvenimo ir mirties klausimai kankina daugelį žmonių. Kiekvienas iš mūsų išgyvena daugiau ar mažiau skaudžių akimirkų, tam tikrais gyvenimo tarpsniais bandydamas atsakyti į šiuos beprasmybės ir prasmės temos klausimus.
Vieną ženkliausių pėdsakų XXa. psichologijoje ir psichoterapijoje, padedant žmonėms atsakyti į šiuos klausimus, paliko austrų psichoterapeutas Viktoras Emanuelis Franklis.- logoterapijos ir egzistencinės analizės įkūrėjas.
Logoterapija- tai psichoterapinė sistema, padedanti žmogui atrasti savo gyvenimo prasmę. Ši teorija sutelkia dėmesį į žmogaus būties prasmę ir jos ieškojimą. Juk skiriamoji riba tarp gyvenimo prasmės pajautos ir beprasmybės išgyvenimo- tai ir riba, skirianti dvasinę sveikatą nuo dvasios ir psichikos sutrikimų.
Išties, logoterapijos kontekste logos reiškia prasmę. O žmogaus egzistencija visuomet siekia išeiti už savo ribų, visuomet krypsta prasmės link. Todėl svarbiausia jai ne malonumas ar valdžia ir net ne saviraiška, o prasmės įgyvendinimas. Štai kodėl logoterapija kalba apie "prasmės troškimą" . Jau nuo Kanto laikų žinome, kad beprasmiški yra klausimai, kuriais bandoma peržengti erdvės ir laiko kategorijas- tiesiog todėl, kad mąstant, taigi ir klausiant, erdvė ir laikas jau numanomi kaip prielaidos. Lygiai taip žmogaus būtis visuomet jau yra būtis prasmės- nors menkai suvoktos- link: esama tarsi išankstinio žinojimo apie prasmę ir iš šios nuojautos kylančio " prasmės troškimo" . Žmogus tiki prasme iki paskutinio atodūsio- norėdamas to ar ne, suvokdamas tai ar ne. Net savižudis, pasak Franklio, tiki, jei ne gyvenimo- tolesnio gyvenimo- tai bent mirties prasme. Netikėdamas ja, jis negalėtų nė piršto pajudinti ir vien todėl nenusižudytų.
Kaip tik tai aš ir bandysiu panagrinėti savo darbe- Franklio požiūrį į gyvenimą ir jo prasmę. ...

Rašto darbo duomenys
DalykasAsmenybės psichologijos referatas
KategorijaPsichologija >  Asmenybės psichologija
TipasReferatai
Apimtis7 puslapiai 
Literatūros šaltiniai5
Dydis13.53 KB
Autoriusali
Viso autoriaus darbų5 darbai
Metai2006 m
Klasė/kursas0
Švietimo institucijaDruskininkų "Ryto" gimnazija
Failo pavadinimasMicrosoft Word Gyvenimo prasme ir jos igyvendinimas pagal Frankli (2) [speros.lt].doc
 

Panašūs darbai

Komentarai

Komentuoti

 

 
[El. paštas nebus skelbiamas]

 
 
  • Referatai
  • 7 puslapiai 
  • Druskininkų "Ryto" gimnazija
  • 2006 m
Ar šis darbas buvo naudingas?
Taip
Ne
0
0
Pasidalink su draugais
Pranešk apie klaidą