Išplėstinė paieška
 
 
 

Meilė (4)

  
 
 
123456789101112131415
Aprašymas

Pratarmė. Įžanga. Kas yra meilė?. Meilės prasmė. Meilės deformacijos: sadizmas ir mazochizmas. Meilės rūšys. Išvados. Santrauka.

Ištrauka

"Tas, kas nieko nežino, nieko nemyli. Tas kas nieko negali, nieko nesupranta. Tas kas nieko nesupranta, yra nieko nevertas. O tas, kas supranta, taip pat ir myli, stebi, mato… Kuo daugiau žinai apie daiktą, tuo labiau jį myli… Tas, kas įsivaizduoja, kad visi vaisiai prisirpsta tuo pačiu laiku kaip ir žemuogės, nieko nežino apie vynuoges." (PARACELSAS)
Kas yra meilė? Kokia jos prasmė? Didelė dauguma su meile susijusių veikalų yra parašyta psichologų, teologų ir filosofų. Meilės esmę yra svarstę daugybe žymių mąstytojų. Kiekvienas mylime savaip ir skirtingai, kiekvienas meilę pergyvename savaip ir skirtingai. Meilė gali deformuotis ir virsti sadizmu ar mazochizmu. Meilės yra daugybę rūšių.
Meilė turi daug prasmės atspalvių. Tai jog keli žmonės kalba apie vienos rūšies meilę, dar nereiškia, kad jie kalba apie vieną ir tą patį dalyką. Su meilės apraiškomis susiduriama įvairiose moksluose,didelė dauguma su meile susijusių veikalų yra parašyta psichologų, teologų ir filosofų. Meilė pirmiausia priklauso psichologijai, nes meilė yra vienas giliausiu žmogiškųjų pergyvenimų, bet psichologijos mokslas dar nėra parodęs didelio susidomėjimo meilės problemomis. Meilės esmę yra svarstę visa eilė žymiausių visų laikų mąstytojų. Su meilės klausimais taipogi susiduria sociologija, antropologija, biologija, psichiatrija ir kai kurie kiti mokslai. Taigi meilė gali būti daugelio mokslų objektu, studijuojamu įvairiais atžvilgiais, tačiau populiariausias jos pažinimo šaltinis daugumai yra dailioji kūryba, ypač literatūra.
Šiame amžiuje meilę buvo bandoma paversti tiksliųjų mokslų objektu,bet tiksliųjų mokslų metodu pagrįsti tyrimai dažniausiai liečia jau ne meilę, o geidimą su visais jo padariniais. Daugybė moksliškai surinktų duomenų apie seksą, ir jų moksliškos klasifikacijos neturi ryšio su meile.
Apie meilę yra sakoma,jog ji yra misterija - kažkas nepaaiškinama ir nesuprantama. Abejotina yra tai, jog yra pasaulyje žmogus, kuris savo gyvenime iš viso nėra nieko mylėjęs, bet tik nedaugelis galėtų pasakyti, kas yra meilė. Net ir filosofiškai aptarti meilę yra nelengva. Jos pilnas aptarimas retai kur duodamas, nors yra parašyta pakankamai daug labai rimtų veikalų. ...

Rašto darbo duomenys
Tinklalapyje paskelbta2007-06-11
DalykasSocialinės psichologijos referatas
KategorijaPsichologija >  Socialinė psichologija
TipasReferatai
Apimtis11 puslapių 
Literatūros šaltiniai4
Dydis18.42 KB
Autoriusmistace
Viso autoriaus darbų1 darbas
Metai2006 m
Klasė/kursas11
Mokytojas/DėstytojasA. Kripauskienė
Švietimo institucijaKauno Technologijos Universitetas
Failo pavadinimasMicrosoft Word meile (4) [speros.lt].doc
 

Panašūs darbai

Komentarai

Komentuoti

 

 
[El. paštas nebus skelbiamas]

 
 
  • Referatai
  • 11 puslapių 
  • Kauno Technologijos Universitetas / 11 Klasė/kursas
  • A. Kripauskienė
  • 2006 m
Ar šis darbas buvo naudingas?
Taip
Ne
0
0
Pasidalink su draugais
Pranešk apie klaidą