Išplėstinė paieška
 
 
 
Pradžia>Psichologija>Asmenybės psichologija>Logoterapija kaip metodas

Logoterapija kaip metodas

  
 
 
12345678910111213
Aprašymas

Įvadas. Darbo tikslas: atskleisti logoterapijos pagalbos naudingumą ir veiksmingumą žmogui, neturinčiam gyvenimo prasmės. Logoterapijos samprata. Namų darbas Nr.2. Logoterapija kaip metodas. Problema: logoterapijos metodas padeda žmonėms, praradusiems gyvenimo prasmę, ją atrasti. Išvados. Probleminis medis.

Ištrauka

Darbo problema: Logoterapija padeda žmogui atrasti gyvenime prasmę.

Daugelį žmonių šiomis dienomis slegia beprasmybė, nepasitenkinimas tuo ka turi, linksmybių troškimas ir kiti laikini prasmės neturintys veiksniai. Logoterapijatas metodas, kuris gali padėti žmogui susivokti ir surasti savo gyvenimo prasmę laisvai apsisprendžiant, ir laisvai atsakant už savo gyvenimą ir pasirinkimą.

Darbo objektas: Logoterapijos pritaikomumas ir veiksmingumas ieškant gyvenimo prasmės.

Darbo tikslas: Atskleisti logoterapijos pagalbos naudingumą ir veiksmingumą žmogui, neturinčiam gyvenimo prasmės.

Uždaviniai:
1. Aprašyti logoterapijos sampratą.
2. Aprašyti logoterapijos metodo taikomumą žmonių gydymui skirtingais atvejais.
3. Atskleisti logoterapijos veiksmingumą ir pasekmes.


Vienas iš humanistinės (egzistencinės) psichologijos krypties atstovų ir tai krypčiai savitos asmenybės teorijos kūrėjų – V. Franklis (1905 – 1997)- austrų psichologas, neurologijos ir psichiatrijos profesorius. V.Franklis sukūrė naują psichoterapijos metodą, kurį pavadino logoterapija (graik. logos- "prasmė")- prasmės terapija. Logoterapija yra į prasmę orientuota psichoterapija, telkianti dėmesį į ateitį, kitaip sakant- į prasmes, kurias žmogui reikės rasti ateityje. Žmogus, nematantis gyvenimo prasmės, jaučia egzistencinį vakuumą, tuštumą. Tai gali sukelti neurozes, kurias Franklis pavadino noogeninėmis. Logoterapijos tikslas- teikti pagalbą žmonėms, ieškantiems gyvenimo prasmės. Logoterapija kaip tik ir padeda žmogui surasti savo uždavinius ir situacinę prasmę.
Jos pagrindinė mintis- žmogus gali rasti savo prasmę gyvenime trim būdais:
1. Veikla. Kažką duoti gyvenimui kuriant ar dirbant. Prasmę turi ne pati profesija, o tai, ką žmogus įdeda į savo darbą unikalaus kaip asmenybė.
2. Išgyvenimais. Kažką imti iš gyvenimo jį patiriant, pvz., gerumą, tiesą, grožį, gamtą, kultūrą. Mylint žmogų galima patirti jo unikalumą. Meilė – tai požiūris į kitą žmogų kaip į dvasinę būtybę, suvokimas jo dvasinio branduolio. Meilė išreiškiama per seksą, bet tai nėra meilės forma (skirtingai nei Froido teorijoje).
3. Kančia. Paklūstant likimui, kurio negalima pakeisti. Jei negalim pakeisti situacijos, galim pakeisti save. Visada sunkią padėtį galim paversti laimėjimu. Kartais kančia atitraukia tą akimirką, kai atrandama jos prasmė, pvz., pasiaukojimas. Liūdint pasunkėja neišvengiamos nelaimės našta, o priėmus iššūkį narsiai kentėti, gyvenimas tampa prasmingas. Čia pat V. Franklis pastebi, jog kančia anaiptol nėra būtina prasmei atrasti. Jis tvirtina, kad prasmė yra įmanoma net nepaisant kentėjimo, žinoma, jei tas kentejimas yra neišvengiamas, tačiau jei kentėjimo būtų galima išvengti, tuomet, prasminga būtų pašalinti jo priežastį. Kentėti be reikalo būtų veikiau mazochistiška negu herojiška.
Prasmės ieškojimas yra pagrindinė varomoji asmenybės jėga. ...

Rašto darbo duomenys
Tinklalapyje paskelbta2008-10-22
DalykasAsmenybės psichologijos referatas
KategorijaPsichologija >  Asmenybės psichologija
TipasReferatai
Apimtis11 puslapių 
Literatūros šaltiniai0
Dydis16.96 KB
Autoriusausra
Viso autoriaus darbų3 darbai
Metai2007 m
Klasė/kursas3
Mokytojas/DėstytojasDanilevičius
Švietimo institucijaVytauto Didžiojo Universitetas
FakultetasSocialinių mokslų fakultetas
Failo pavadinimasMicrosoft Word Logoterapija kaip metodas [speros.lt].doc
 

Panašūs darbai

Komentarai

Komentuoti

 

 
[El. paštas nebus skelbiamas]

 
 
  • Referatai
  • 11 puslapių 
  • Vytauto Didžiojo Universitetas / 3 Klasė/kursas
  • Danilevičius
  • 2007 m
Ar šis darbas buvo naudingas?
Taip
Ne
0
0
Pasidalink su draugais
Pranešk apie klaidą