Išplėstinė paieška
 
 
 
Pradžia>Teisė>Komercinė teisė>Pramonės dizaino pavyzdžių, prekių ir paslaugų ženklų apsauga

Pramonės dizaino pavyzdžių, prekių ir paslaugų ženklų apsauga

  
 
 
123456789101112131415161718192021222324252627
Aprašymas

Įvadas. Pasaulinės intelektualinės nuosavybės organizacijos įkūrimo prielaidos, tikslai, uždaviniai, funkcijos ir pagrindinės veiklos kryptys. Teisinė pramonės nuosavybės objektų apsauga. Pramonės dizaino pavyzdžių apsauga Lietuvoje. Prekių ir paslaugų ženklų apsauga Lietuvoje. Lietuvos Respublikos valstybinis patentų biuras.

Ištrauka

Pastaruoju metu Lietuvos Respublikoje vis daugiau dėmesio skiriama techninei kūrybai, stengiamasi kuo plačiau jos rezultatus panaudoti šalies ūkyje ir realizuoti užsienyje. Tokia patentinė politika susidarė dėl to, kad nuolat auga gamybinės jėgos, siekiama kuo efektyviau panaudoti mokslo bei technikos naujoves, užfiksuoti ir apsaugoti šių naujovių asmeninį ir valstybinį prioritetą. Nepriklausomybę atkūrusi Lietuva siekia bendradarbiauti su užsienio valstybėmis ir plėsti tarptautinį bendradarbiavimą. Todėl Lietuvos Respublikoje priimtas įstatymas "Dėl Lietuvos Respublikos tarptautinių sutarčių" (galiojo nuo 1991-05-21 iki 1999-07-08), kur sakoma, kad Lietuvos Respublikos Vyriausybė ratifikuoja tarptautines sutartis dėl Lietuvos dalyvavimo tarptautinėse organizacijose bei pasirašant daugiašales sutartis ir sudaro prielaidas tarptautiniam bendradarbiavimui.
1992 metais Lietuvos Respublika įstojo į tarptautinę Pasaulinės intelektualinės nuosavybės organizaciją, o 1994 m. prisijungė prie 1883 m. Paryžiaus konvencijos ir tapo tarptautinės Sąjungos pramonės nuosavybei saugoti nare. 1994 m. ji taip pat prisijungė prie 1970 m. Vašingtono sutarties dėl patentinės kooperacijos ir prie 1886 m. Berno konvencijos. Tais pačiais metais buvo pasirašytas Lietuvos respublikos Vyriausybės ir Europos Patentų organizacijos susitarimas dėl bendradarbiavimo patentavimo srityje, taip pat susitarimas dėl Europos patentų išplėtimo į Lietuvos respubliką. 1994 m. sausio 18d. buvo priimtas Lietuvos respublikos patentų įstatymas Nr. I-372, skirtas svarbiausiam pramonės nuosavybės objektui – išradimams teisiškai saugoti. [5, p. 164-165].
Šiame referate aprašomos Pasaulinės intelektualinės nuosavybės organizacijos įkūrimo prielaidos, tikslai, uždaviniai, funkcijos ir pagrindinės veiklos kryptys, detaliau aptariami tokie klausimai kaip pramonės dizaino pavyzdžių apsauga bei prekių ir paslaugų ženklų apsauga Lietuvoje.
Nuo seno techninės kūrybos rezultatai buvo teisiškai apsaugoti ir jų naudojimas reglamentuotas įstatymais bei norminiais aktais.
Pasirodžius pirmiesiems patentų įstatymams įvairiose šalyse ir atsiradus galimybėms gauti monopolines teises tam tikrą laiką (15-20 metų) naudoti techninius patobulinimus - išradimus, naudinguosius modelius, pramoninius pavyzdžius ir t. t., atsirado įvairių tarptautinių problemų. Pasirodė, kad nors patentų įstatymai ir panašūs, nesutampa jų monopolinės teisės (jos buvo teritorinio pobūdžio), patentų galiojimo laikas, naujumo ir naudingumo samprata ir kita. ...

Rašto darbo duomenys
Tinklalapyje paskelbta2006-03-22
DalykasKomercinės teisės referatas
KategorijaTeisė >  Komercinė teisė
TipasReferatai
Apimtis25 puslapiai 
Literatūros šaltiniai16
Dydis52.45 KB
AutoriusStefa
Viso autoriaus darbų4 darbai
Metai2004 m
Klasė/kursas4
Švietimo institucijaVilniaus Universitetas
FakultetasEkonomikos fakultetas
Failo pavadinimasMicrosoft Word Pramones dizaino pavyzdziu prekiu ir paslaugu zenklu apsauga [speros.lt].doc
 

Panašūs darbai

Komentarai

Komentuoti

 

 
[El. paštas nebus skelbiamas]

 
 
  • Referatai
  • 25 puslapiai 
  • Vilniaus Universitetas / 4 Klasė/kursas
  • 2004 m
Ar šis darbas buvo naudingas?
Taip
Ne
0
0
Pasidalink su draugais
Pranešk apie klaidą