Išplėstinė paieška
 
 
 
Pradžia>Teisė>Komercinė teisė>Prekių ir firminių ženklų apsauga

Prekių ir firminių ženklų apsauga

  
 
 
12345678910111213
Aprašymas

Įvadas. Prekių ir firminių ženklų apsauga. Prekių ženklų teisinė apsauga nepriklausomoje Lietuvoje 1918-1940 metais. Madrido protokolas. Ženklo savininko teisės. Prekių apsaugos technologija. Firminius ir prekinius ženklus galima apsaugoti tokiais būdais. Išvados.

Ištrauka

Siekiant orientuoti pirkėją, jau seniai gaminiai buvo pradėti ženklinti įvairiais gamintojų pasirinktinais ženklais. Iš pradžių tai buvo meistro inicialai, vėliau prekes imta žymėti įvairiais žodžiais, piešiniais arba jų kombinacijomis. Pastebėjus ženklų klastojimą, svetimų ženklų naudojimą ir kitus piktnaudžiavimus, prekių ženklų apsauga susirūpino prekybos organizacijos, o vėliau ir valstybės. Remiantis jais, naudoti prekių ženklus gali tik tas, kas juos nustatyta tvarka užregistruoja valstybės organuose. Ženklo savininkas įgyja teisę reikalauti kitiems uždrausti vartoti jo ženklą ir išreikalauti atlyginti už padarytą žalą.
Prekių ženklai Lietuvos Respublikoje buvo teisiškai saugomi, iš pradžių vadovaujantis carinės Rusijos priemonės įstatais. 1925 m. buvo priimtas "Prekių ženklų įstatymas", o 1926 metais "Prekių ženklų įstatymo instrukcijos". Iki 1940 metų liepos 20 dienos buvo įregistruota 5588 prekių ženklų.
Pagal 1925 metų sausio 27 dienos Prekių ženklams saugoti įstatymą prekių ženklais buvo laikomi gana įvairūs žymėjimai – žodžiai, piešiniai, etiketės, devizai, taip pat ir erdviniai įpakavimai. Prekių ženklai kenksmingi visuomenės tvarkai ir dorovei, taip pat klaidinantys skaitmenys, žodžiai, nurodantys kilmę, kainą, svorį nebuvo registruojami.
Prekių ženklų teisės subjektais buvo laikomi fiziniai ir juridiniai, tačiau firmos privalėjo nurodyti savininkų pavardes. Užsieniečiai jais galėjo būti laikomi tik savitarpio pagrindais. Vienas prekių ženklo teisės subjektas galėjo įregistruoti kelis ženklus, skirtus atskiroms prekių rūšims.
Įregistravus prekių ženklą, apie tai buvo paskelbiama "Vyriausybės žiniose", o prašytojui išduodamas Prekių ženklų liudijimas. Jo savininkas turėjo teisę perleisti ženklo naudojimo išimtinę teisę, parduodamas ar išnuomodamas prekybos ar pramonės įmonę arba jos dalį. Jis taip pat turėjo teisę iš neteisėto įregistruoto ženklo naudotojo gauti atlyginimą padarytiems nuostoliams kompensuoti. Toks naudotojas dar turėjo būti baudžiamas pagal kriminalinius įstatymus ir pagal tarptautinių sutarčių numatytą teisės formą.
Liudijimas galėjo būti panaikinamas jo savininko prašymu, likviduojant firmą, laiku nepratęsus, per 6 mėnesius nepranešus Finansų ministerijai, kad ženklas perleistas, pardavus ar išnomavus firmą, ar jos dalį, taip pat teismui nusprendus. Kadangi "Vyriausybės žinių" skelbimuose ženklas buvo apibūdinamas tik žodžiais, tai su ženklais susipažinti buvo galima Finansų ministerijoje. Rinkliavą,10 litų per metus, reikėjo mokėti kiekvienais metais. Taip pat reikėjo mokėti už skelbimą "Vyriausybės žiniose" apie prekių ženklo įregistravimą arba perleidimą (15 litų).
Pažymėta, kad dauguma prekių ženklų Lietuvoje buvo apsaugojusios įvairios užsienio firmos ir asmenys. Prekių ženklus įregistravo ir tuometiniai Lietuvos verslininkai.
Atkūrus Lietuvos Respublikos Nepriklausomybę, buvo parengtas Prekių ir paslaugų ženklų įstatymo projektas. Lietuvos išradėjų ir racionalizatorių draugija bei Lietuvos patentologų asociacija šį projektą detaliai apsvarstė ir pateikė nemažai pastabų. Valstybinis patentų biuras, atsižvelgdamas į šias pastabas, įstatymo projektą pataisė, o Seimas 1993 metų birželio 3 dieną priėmė "Lietuvos Respublikos prekių ir paslaugų ženklų įstatymą", kuris įgaliojo nuo tų pačių metų spalio 1 dienos. Tačiau mūsų verslininkai jo nelabai paiso ir įregistruoja labai mažai ženklų. ...

Rašto darbo duomenys
DalykasKomercinės teisės referatas
KategorijaTeisė >  Komercinė teisė
TipasReferatai
Apimtis12 puslapių 
Literatūros šaltiniai5
Dydis31.74 KB
Autoriustomaz
Viso autoriaus darbų9 darbai
Metai2007 m
Klasė/kursas3
Švietimo institucijaKauno Technologijos Universitetas
Failo pavadinimasMicrosoft Word Prekiu ir firminiu zenklu apsauga [speros.lt].doc
 

Panašūs darbai

Komentarai

Komentuoti

 

 
[El. paštas nebus skelbiamas]

 
 
  • Referatai
  • 12 puslapių 
  • Kauno Technologijos Universitetas / 3 Klasė/kursas
  • 2007 m
Ar šis darbas buvo naudingas?
Taip
Ne
0
0
Pasidalink su draugais
Pranešk apie klaidą