Išplėstinė paieška
 
 
 
Pradžia>Teisė>Civilinė teisė>Vartotojų teisių gynimas

Vartotojų teisių gynimas

  
 
 
1234567891011121314151617181920212223242526272829
Aprašymas

Įvadas. Vartotojų teisės. Silpnesnioji sandorio šalis. Įstatymas reguliuoja. Jei prekė nekokybiška. Bendrieji išorės veiksniai. Vidiniai veiksniai. Kur kreiptis dėl vartotojų teisių pažeidimo. Vartotojų teisių apsaugos būklė ir problemos Lietuvoje. Išvados. Priedas.

Ištrauka

Vartotojai pagal apibrėžimą – tai mes visi" – savo 1962 m. kovo 15 d. deklaracijoje pristatytoje JAV Kongresui, nurodė Dž. Kenedis. "Jie yra didžiausia ekonominė grupė, veikianti ir veikiama beveik kiekvieno sprendimo tiek viešajame, tiek privačiame sektoriuose. Nepaisant to, jie yra vienintelė grupė… į kurių nuomonę dažnai neatsižvelgiama".Tik mūsų pačių- vartotojų -interesai ir poreikiai skatina ekonomikos plėtrą, įtakoją paslaugų tiekimo kokybę, prekių standartų keitimą ir kt., tuo reikalaudami ginti savo teises ir užsitikrinti kokybišką ir pilnavertį net kasdienį gyvenimą.
Tik vartotojų labui kuriasi jų teisių apsaugos institucijos, tarybos, organizacijos......Ir kyla klausimas, kaip jos gina Vartotojų teises, kaip vartotojai yra ginami Lietuvoje? Ar mūsų interesų gynimas nėra tik didelis muilo burbulas, įformintas teisės aktuose, įstatymuose, deklaracijose?....
Nacionalinė vartotojų teisių apsaugos taryba vienu savo veiklos prioritetų laiko siekį sukurti Lietuvoje aukštus Europos Sąjungos standartus atitinkančią vartotojų teisių apsaugos sistemą. Svarbiausi vartotojų teisių apsaugos tikslai, prioritetinės kryptys ir uždaviniai 2004 - 2006 metams nustatyti Lietuvos Respublikos Vyriausybės 2003 m. lapkričio 11 d. nutarimu Nr. 1404 patvirtintoje Valstybinėje vartotojų teisių apsaugos strategijoje ir Lietuvos nacionalinėje vartotojų švietimo programoje.
Prieš trejus metus įkurta Nacionalinė vartotojų teisių apsaugos taryba dirba remdamasi Europos Sąjungos reikalavimais ir vykdydama jai priskirtas funkcijas siekia ir sieks, kad kiekvienas vartotojas, kur jis begyventų kaime ar mieste žinotų, kad Nacionalinė vartotojų teisių apsaugos taryba bei jos koordinavimo srityje esančios valstybės institucijos padės išspręsti jam kaip vartotojui iškilusias problemas. ...

Rašto darbo duomenys
DalykasCivilinės teisės kursinis darbas
KategorijaTeisė >  Civilinė teisė
TipasKursiniai darbai
Apimtis27 puslapiai 
Literatūros šaltiniai22 (šaltiniai yra cituojami)
Dydis60.86 KB
Autoriusieva
Viso autoriaus darbų3 darbai
Metai2005 m
Klasė/kursas2
Mokytojas/Dėstytojasdėst. J. Kelpšaitė
Švietimo institucijaKolpingo kolegija
Failo pavadinimasMicrosoft Word Vartotoju teisiu gynimas [speros.lt].doc
 

Panašūs darbai

Komentarai

Komentuoti

 

 
[El. paštas nebus skelbiamas]

 
 
  • Kursiniai darbai
  • 27 puslapiai 
  • Kolpingo kolegija / 2 Klasė/kursas
  • dėst. J. Kelpšaitė
  • 2005 m
Ar šis darbas buvo naudingas?
Taip
Ne
0
0
Pasidalink su draugais
Pranešk apie klaidą