Išplėstinė paieška
 
 
 
Pradžia>Teisė>Civilinė teisė>Vartotojų teisės. Teisminė praktika

Vartotojų teisės. Teisminė praktika

  
 
 
12345678910111213141516
Aprašymas

Įvadas. Pirkėjo teisės. Valstybinė vartotojų teisių apsaugos tarnyba. Valstybinės vartotojų teisių apsaugos tarnybos uždaviniai ir funkcijos. Vartotojo teisės, kurias numato Lietuvos Respublikos civilinis kodeksas. Ką daryti, kai pažeidžiamos vartotojų teisės Teisminė praktika. Prašymas sumažinti pirkinio kainą. Bandymas nuslėpti esminius prekės trūkumus. Byla dėl savavališkai atliktų buto pertvarkymų. Kai nėra esminio prekės trūkumo. Neįrodytas prekių nekokybiškumas. Pirkėjo pasirinkimo teisė. Išvados. Išnašos.

Ištrauka

Dėl nepakankamo vartotojų teisinio išsilavinimo ir teisinės kultūros bei jų informavimo lygio, dauguma žmonių vis dar vengia kreiptis pagalbos į valstybines institucijas. Paprastam žmogui dažnai sunku suvokti, kokios realios pagalbos jis gali tikėtis iš institucijų, ginančių vartotojų teises. Ir retas kuris, neturėdamas teisinio išssilavinimo, puikiai išmano savo, kaip vartotojo, teises.
Turbūt nesuklysčiau teigdama, kad kiekvienas iš mūsų yra patekęs į situaciją, kai tokios žinios būtų pravertusios.
Todėl šiame darbe apžvelgsiu keletą dalykų. Pradėsiu nuo to, ką reiktų žinoti apie Valstybinę vartotojų teisių apsaugos tarnybą, jos uždavinius bei funkcijas. Taip pat bandysiu rasti, kokias teises vartotojui numato Lietuvo Respublikos civilinis kodeksas.
Ne mažiau svarbu aptarti ir praktinį šių teisių pritaikymą, ką aš ir bandysiu padaryti apžvelgdama, kaip Valstybinė vartotojų teisių apsaugos tarnyba gina vartotojų teises, kaip ir kokiais atvejais į ją kreiptis, kokių priemonių ji gali imtis, nustačiusi pažeidimą, ir ką daryti, kai pardavėjas atsisako patenkinti pretenzijas.
Antroje savo darbo dalyje apžvelgsiu keletą atvejų iš teismų praktikos, kurie padės iliustruoti realią situaciją ir suprasti, kaip įstatymai ir teisinės normos yra taikomos praktikoje.

Prieš pradedant nagrinėti vartotojų teisių apsaugos temą, reikia apsibrėžti pagrindines sąvokas, kurios bus naudojamos šiame darbe.
Pradėkime nuo vartotojo. Lietuvos Respublikos Vartotojų teisių apsaugos įstatyme vartotojo sąvoka pateikiama taip: vartotojas – tai fizinis asmuo, kuris pareiškia savo valią pirkti, perka ir naudoja prekę ar paslaugą asmeniniams, šeimos, namų ūkio poreikiams, nesusijusiems su verslu ar profesija, tenkinti. Kita būtina sąvoka yra prekė: kiekvienas daiktas, siūlomas parduoti arba parduodamas vartotojui. ...

Rašto darbo duomenys
Tinklalapyje paskelbta2008-02-29
DalykasCivilinės teisės referatas
KategorijaTeisė >  Civilinė teisė
TipasReferatai
Apimtis14 puslapių 
Literatūros šaltiniai7
Dydis39.53 KB
AutoriusAsia
Viso autoriaus darbų2 darbai
Metai2007 m
Klasė/kursas4
Mokytojas/DėstytojasT. Bagdanskas
Failo pavadinimasMicrosoft Word Vartotoju teises. Teismine praktika [speros.lt].doc
 

Panašūs darbai

Komentarai

Komentuoti

 

 
[El. paštas nebus skelbiamas]

 
 
  • Referatai
  • 14 puslapių 
  • 4 Klasė/kursas
  • T. Bagdanskas
  • 2007 m
Ar šis darbas buvo naudingas?
Taip
Ne
0
-1
Pasidalink su draugais
Pranešk apie klaidą