Išplėstinė paieška
 
 
 
Pradžia>Teisė>Civilinė teisė>Vartotojai ir jų teisės

Vartotojai ir jų teisės

  
 
 
12345678910111213141516171819202122
Aprašymas

Vartotojo sąvoka. Vartotojų teisių gynimo teisinė aplinka. Vartotojų teisės ir jų gynimas. Vartotojų informavimas. Vartotojų teisių apsaugos ir kitų teisės normų suderinamumo problema. Informacijos apie prekes ir paslaugas pateikimas. Vartotojų teisių gynimo institucijos ir atsakomybė už šio įstatymo pažeidimus. Vartotojų teisių gynimo valstybės įstaigos. Tarybos funkcijos ir teisės. Visuomeninės vartotojų organizacijos. Vartotojų teisių apsaugos ir kitų teisės normų suderinamumo problema. Santykis tarp vartotojo teisių gynimo ir asmens duomenų apsaugos. Santykis tarp vartotojo teisių gynimo ir pinigų plovimo. Santykis tarp vartotojų teisių gynimo ir finansinių paslaugų teikėjų priežiūros reikalavimų.

Ištrauka

Vystantis rinkos santykiams naudojimasis finansinėmis paslaugomis tampa neatsiejama daugumos žmonių gyvenimo dalimi. Sunkiai įsivaizduotume modernų pasaulį, jei negalėtume naudotis mokėjimo kortelėmis ir kitomis elektroninėmis mokėjimo priemonėmis, valdyti banko sąskaitų, padėti indėlių, naudotis vartojimo kreditais, drausti savo turtą ir t.t. Naudojimasis finansinėmis paslaugomis didele dalimi priklauso nuo gyventojų pasitikėjimo gaunamomis paslaugomis, o pasitikėjimą savo ruožtu sąlygoja valstybės įgyvendinama vartotojų apsaugos politika. Vartotojų apsauga apima sistemą teisinių, organizacinių ir ekonominių priemonių. Šioje studijoje aptarsime teisines vartotojų apsaugos priemones, siekiant išsiaiškinti esamą vartotojų teisių apsaugos situaciją atskirų finansinių paslaugų sektoriuje, atskleisti egzistuojančius trūkumus, taip pat kiek tai neatsiejama, nustatyti pagrindines vartotojų apsaugos šioje srityje raidos tendencijas, apibūdinti vartotojų gynimo reglamentavimo atitikimą Europos Sąjungos teisės aktais.
Nagrinėjamos temos platumas ir neapibrėžtumas, taip pat kai kurių sričių teisinio reguliavimo dėl vartotojų teisių gynimo skurdumas, lėmė tai, kad patys autoriai turėjo nusistatyti sau ribas. Dėl šios priežasties kai kurios finansinės paslaugos (tokios kaip valiutos pirkimas-pardavimas, seifų nuoma) arba tam tikros veiklos formos (pvz. elektroniniai pinigai) iš viso nenagrinėjami. Kadangi studijoje nagrinėjamas vartotojų teisių gynimas daugiau dėl jų ekonominių interesų gynimo, nepaliečiama ir asmens duomenų apsaugos tema.
Tikimės, kad studija leis apibendrintai apžvelgti vartotojų teisių padėtį sparčiai augančiame finansinių paslaugų sektoriuje bei bus naudinga finansinių paslaugų vartotojams, paslaugų teikėjams, valstybės institucijoms, užsiimančioms vartotojų teisių apsauga, bei visiems kitiems besidomintiems vartotojų teisėmis.
VARTOTOJO SĄVOKA.
Atsižvelgiant į tai, kad vartotojų teises ginančios normos nustato didesnes jų teisių apsaugos garantijas lyginant su kitais civilinės apyvartos dalyviais, vartotojo sąvoka įgyja ne tik teorinę, bet ir praktinę reikšmę. Nuo tinkamo subjekto kvalifikavimo priklausys kokios teisės normos bus taikomos atsiradusiems teisiniams santykiams. Dėl šių priežasčių vartotojo sąvoka įtvirtinta Lietuvos Respublikos teisės normose. Antai 1994 m. lapkričio 10 d. Lietuvos Respublikos vartotojų teisių gynimo įstatymo (2000 09 19 įstatymo Nr. VIII-1946 redakcija) (toliau – Įstatymas) 2 str.1 p. pateikta tokia šiame įstatyme naudojama vartotojo sąvoka: "vartotojas – fizinis asmuo, kuris pareiškia norą pirkti, perka ir naudoja prekę ar paslaugą savo asmeniniams ar namų ūkio poreikiams". ...

Rašto darbo duomenys
DalykasCivilinės teisės referatas
KategorijaTeisė >  Civilinė teisė
TipasReferatai
Apimtis16 puslapių 
Literatūros šaltiniai3
Dydis189.46 KB
AutoriusMantas
Viso autoriaus darbų8 darbai
Metai2006 m
Klasė/kursas1
Švietimo institucijaKlaipėdos valstybinė kolegija
Failo pavadinimasMicrosoft Word Vartotojai ir ju teises [speros.lt].doc
 

Panašūs darbai

Komentarai

Komentuoti

 

 
[El. paštas nebus skelbiamas]

 
 
  • Referatai
  • 16 puslapių 
  • Klaipėdos valstybinė kolegija / 1 Klasė/kursas
  • 2006 m
Ar šis darbas buvo naudingas?
Taip
Ne
0
0
Pasidalink su draugais
Pranešk apie klaidą