Išplėstinė paieška
 
 
 
Pradžia>Informatika>Internetas>Žiniatinklis ir elektroninis paštas

Žiniatinklis ir elektroninis paštas

  
 
 
123456789
Aprašymas

Žiniatinklis – hipertekstinių dokumentų visuma. Hipertekstinių dokumentų struktūra. Elektroninis paštas.

Ištrauka

1. Hiperteksto idėja pasauliui pateikta 1945 m., kai Vannevaras Bushas pristatė konceptualų prietaiso, skirto efektyviam informacijos kaupimui ir valdymui, modelį. 1965 m. Tedas Nelsonas sugalvojo terminą "hipertekstas", kurį apibūdino kaip netiesinį lankstų informacijos pateikimo būdą, kai informacijos vienetai (kompiuterio ekrano puslapiai) dėstomi nenuosekliai, bet tam tikra autoriaus pasirinkta sistema. 1987 m. Tim Berners-Lee ir Robert Cailliau sukūrė HTML kalbą (ang. Hypertext Transfer Markup Language) – hiperteksto aprašymo kalbą. O kai 1987 m. internetas tapo atviras visiems vartotojams - atsirado populiariausia interneto paslauga — žiniatinklis.
2. Žiniatinklis (ang. World Wide Web, WWW) pasaulinis informacijos tinklas, skirtas globaliam informacijos platinimui. Tai hiperaplinka, kurios kūrimas ir egzistavimas pagrįstas hipertekstu.
3. Hipertekstas (ang. Hypertext) – tai tekstas, kurio atskiros dalys siejamos hipersaitais su kitais dokumentais ar to paties dokumento kita vieta.
4. Hipersaitas (ang. Hyperlink) - tai hipertekste esanti nuoroda, turinti matomą dalį ir po ja paslėptą komponentą - nurodomo objekto adresą, pagal kurį naršyklė ar kuri nors kita su hipertekstu dirbanti programa gali rasti ir parodyti nuorodos rodomą dokumentą bei atversti jį nurodytoje vietoje. Matomoji dalis hipertekste kokiu nors būdu išskiriama: nuspalvinama, pabraukiama, kad būtų matoma ir nespalvotame ekrane.
5. Hipertekstinis dokumentas (ang. Hypertext Document) - tai skirtingose vietose esantys kompiuterinės informacijos fragmentai sujunti į visumą. Tokiame dokumente gali būti įvairių tipų objektų: piešinių, garso ar vaizdo rinkmenų, programų.

10. Hipertekste nėra griežtai numatytos sekos, pagal kurią skaitomi atskiri informacijos fragmentai. Informacijos peržiūros seką nusistato pats naršytojas. Hipertekstas remiasi asociatyvaus informacijos parinkimo principu, tai reiškia nuo vienos minties pereinama prie kitos, grįžtama prie buvusios ir t.t. Naršytojas gali valdyti informacijos srautą — pasirinkti, ką skaityti ir ko neskaityti. Paprastame tekste skaitoma nuo pradžios iki galo, nuosekliai sekant autoriaus mintį. ...

Rašto darbo duomenys
Tinklalapyje paskelbta2006-03-01
DalykasInterneto referatas
KategorijaInformatika >  Internetas
TipasReferatai
Apimtis7 puslapiai 
Literatūros šaltiniai0
Dydis111.93 KB
AutoriusRomas
Viso autoriaus darbų2 darbai
Metai2006 m
Klasė/kursas11
Mokytojas/DėstytojasAndrius Petrauskas
Švietimo institucijaSkuodo r. Ylakių gimnazija
Failo pavadinimasMicrosoft Word Ziniatinklis ir elektroninis pastas [speros.lt].doc
 

Panašūs darbai

Komentarai

Komentuoti

 

 
[El. paštas nebus skelbiamas]

 
 
  • Referatai
  • 7 puslapiai 
  • Skuodo r. Ylakių gimnazija / 11 Klasė/kursas
  • Andrius Petrauskas
  • 2006 m
Ar šis darbas buvo naudingas?
Taip
Ne
0
0
Pasidalink su draugais
Pranešk apie klaidą