Išplėstinė paieška
 
 
 
Pradžia>Psichologija>Raidos psichologija>Psichologinės raidos teorija pagal Z. Freudą

Psichologinės raidos teorija pagal Z. Freudą

  
 
 
1234567891011
Aprašymas

Teorijų paskirtis. Psichoanalitinė teorija. Pagrindiniai Freudo teorijos teiginiai. Gynybos mechanizmai. Agresijos prigimtis. Žmogaus raidos stadijos psichoanalitinėje teorijoje.

Ištrauka

Teorija yra prielaidų sistema apie tai, kaip vyksta procesai.Siekiama paaiškinti stebimus įvykius ir numatyti kitų pasirodymą ateityje. Stebėjimas ar atskiri faktai vieni patys nedaug ką tereiškia. Jie tampa prasmingi tik tada, kai interpretuojami remiantis tam tikra teorija.
Teorija nėra vien faktų interpretavimo sistemos, jos padeda atlikti ir mokslinius tyrimus. Eksperimentatoriai gali pateikti tiriamiesiems daugybę klausimų , o teorijos padeda nuspręsti, kuriuos klausimus tikslinga ir svarbu klausti ir kaip reikia klausti.
Teorijos vertinamos pagal keletą kriterijų. Pirmiausia, jos turi būti patikimos,jautrios,nuoseklios. Jose neturi būti teiginių, kurių yra nesuderinami tarpusavyje arba gali lemti klaidingas išvadas. Maža to,jos turi organizuoti ir suderinti faktus , nustatytus atliekant mokslinius tyrimus, ir padėti numatyti tolesnių tyrimų kryptis. Remiantis teorijomis, turi būti įmanoma kelti prielaidas, kurias būtų galima patikrinti; t.y. teorijos turi būti specifinės, palyginamos ir patikrinamos.
Dabar raidos psichologijoje nėra vienos vyraujančios teorijos. Taip yra todėl ,kad stebimi faktai gali būti skirtingai interpretuojami, be to, vieni psichologai akcentuoja ir tiria vienus raidos aspektus, o kiti –kitus. Pvz.: Piaget ir Freudo teorijos yra visiškai skirtingos: pirmasis- stengėsi atskleisti vaiko pažintinių sugebėjimų raidą, o antrasis- paaiškinti emocinių sutrikimų priežastis.
Psichoanalitinės teorijos pradininkas šio amžiaus pradžioje buvo Vienos gydytojas, taip pat nervų ligų specialistas S. Freudas. Jam darė įtaką Darwino mintis apie žmogaus kilmę iš gyvūnų. Freudo nuomone, elgesys pakinta dėl to, kad neadekvačiai reiškiasi pagrindiniai poreikiai. Jis tikėjo , kad žmogaus elgesiui didžiulę įtaką daro biologiniai instinktai, ypač pabrėždamas seksualinių potraukių bei agresijos vaidmenį ir jų slopinimo poveikį normaliai bei patologinei raidai. Norint geriau suprasti psichoanalitinės teorijos įtaką, verta prisiminti tą intelektualinį klimatą, kuriame ši teorija formavosi.
Jis domėjosi suaugusių žmonių neurozėmis ir formulavo savo teoriją, remdamasis psichinėmis ligomis sergančių žmonių klinikiniais tyrimais. Taip pat, remdamasis savo stebėjimais, Freudas priėjo prie išvados, kad emocinių problemų priežastys slypi žmogaus sąmonėje. ...

Rašto darbo duomenys
Tinklalapyje paskelbta2005-12-18
DalykasRaidos psichologijos referatas
KategorijaPsichologija >  Raidos psichologija
TipasReferatai
Apimtis8 puslapiai 
Literatūros šaltiniai1
Dydis13.57 KB
AutoriusKRISTINA
Viso autoriaus darbų4 darbai
Metai2005 m
Klasė/kursas0
Švietimo institucijaPanevėžio kolegija
Failo pavadinimasMicrosoft Word Psichologines raidos teorija pagal Z. Freuda [speros.lt].doc
 

Panašūs darbai

Komentarai

Komentuoti

 

 
[El. paštas nebus skelbiamas]

 
 
  • Referatai
  • 8 puslapiai 
  • Panevėžio kolegija
  • 2005 m
Ar šis darbas buvo naudingas?
Taip
Ne
0
0
Pasidalink su draugais
Pranešk apie klaidą