Išplėstinė paieška
 
 
 

Renta

  
 
 
1234567891011121314
Aprašymas

Rentos sutartis. Neterminuota (nuolatinė) renta. Renta iki gyvos galvos. Išlaikymo iki gyvos galvos sutartis. Renta naudingiausia senam žmogui. Valstybinė signataro renta. Išvados.

Ištrauka

Absoliučiai ribotų ir neatgaminamų veiksnių kiekis, yra pastovus dydis. Šių gamybos veiksnių savininkai gauna pajamas, vadinamas grynąja ekonomine renta.
Renta yra apmokestinamos pajamos. Žemės savininkas, išnuomojąs žemę ir gaudamas už ją renta, moka žemės mokestį. Idėja apmokestinti žemės rentą priklauso amerikiečių rašytojui H. George. Jo nuomone, žemės rentos apmokestinimas nesumažina efektyvaus žemės panaudojimo. Žemės pasiūlos apimtis negali sumažėti reaguodama į tai, kad žemės savininkų rentinės pajamos, sumokėjus žemės mokestį sumažėja. Rentos dydis išliks tas pats, nors ir puse žemės rentos bus paimama mokesčio pavidalu. Žemės apmokestinimas, vadinasi, neturi įtakos dirbamam žemės kiekiui, todėl nėra pagrindo manyti, kad panaudojimo efektyvumas sumažės.
Kai kurios rečiau pasitaikančios rentų rūšys:
Paliktinė renta - tai vienas iš metinės rentos mokėjimo būdų, kurį taikant nurodytas asmuo turi teisę iki gyvos galvos gauti po pagrindinio gavėjo mirties likusią rentos dalį.
Laikinoji metinė renta - tai vienas iš metinės rentos mokėjimo būdų, kurį taikant metinė renta mokama nustatytą laiką (pavyzdžiui, penkerius metus) gyvam gavėjui; išmokos nemokamos pasibaigus nustatytam laikui arba gavėjui mirus.
Rentinės pajamos gali teikti ne tik žemė, bet ir tie gamybos veiksniai, kurie turi ypatingus, kokybiškai išskirtinius bruožus. Paprastai tai yra netipiški gamybos veiksniai, pvz., unikalūs žmogaus gabumai ir talentai. Unikalių, išskirtines savybes turinčių, bet atgaminamų gamybos veiksnių pajamų formavimosi mechanizmui paaiškinti yra taikoma ekonominės rentos sąvoka.
Ekonominė renta susidaro kaip skirtumas tarp gamybos veiksnio pajamų ir jo panaudojimo alternatyviųjų kaštų. Ekonominė renta yra gamybos veiksnio pajamų ir jo alternatyviųjų kaštų skirtumas.
Ekonominė renta yra pajamų skirtumas, susidarantis tarp ribinio darbuotojo atlyginimo ir kiekvieno specialisto darbo pasiūlos kainos. ...

Rašto darbo duomenys
Tinklalapyje paskelbta2005-12-14
DalykasKomercinės teisės referatas
KategorijaTeisė >  Komercinė teisė
TipasReferatai
Apimtis12 puslapių 
Literatūros šaltiniai5
Dydis25.43 KB
AutoriusSnieguole
Viso autoriaus darbų4 darbai
Metai2005 m
Klasė/kursas4
Švietimo institucijaKauno Technologijos Universitetas
FakultetasSocialinių mokslų fakultetas
Failo pavadinimasMicrosoft Word RENTA [speros.lt].doc
 

Panašūs darbai

Komentarai

Komentuoti

 

 
[El. paštas nebus skelbiamas]

 
 
  • Referatai
  • 12 puslapių 
  • Kauno Technologijos Universitetas / 4 Klasė/kursas
  • 2005 m
Ar šis darbas buvo naudingas?
Taip
Ne
0
0
Pasidalink su draugais
Pranešk apie klaidą