Išplėstinė paieška
 
 
 

Renta (2)

  
 
 
123456789101112131415
Aprašymas

Įvadas. Renta. Rentos sutarties esminės sąlygos. Rentos mokėjimo prievolės. Nuolatinė renta. Rentos išpirkimas. Rentos iki gyvos galvos sutartis. Išlaikymo iki gyvos galvos sutartis. Renta teisinėje praktikoje. Išvados.

Ištrauka

Šiame darbe daugiausia rėmiausi Civilinio kodekso 6 knygos "Prievolių teisė" pateikiama medžiaga apie rentą. Lietuvoje šis terminas nėra labai paplitęs, o literatūros šia tema nėra daug. Galbūt šis terminas nėra dar plačiai paplitęs todėl, kad senajame kodekse, išleistame dar 1964 metais liepos 17 dieną, keistame galybę kartų ir galiojusiame iki 2001 metų liepos 1 dienos nėra jo.
Susipažinęs su renta Civiliniame kodekse, daug sužinojau apie rentos mokėtojų ir gavėjų teises bei pareigas. Kartais net nustebdavau. Pavyzdžiui nustebau, kaip stipriai yra ginamas rentos mokėtojas kodekso 6.452 straipsnyje nuo apgavysčių: "Rentos sutarties sąlyga, panaikinanti rentos mokėtojo teisę išpirkti rentą, yra niekinė ir negalioja." Ginamas taip pat ir rentos gavėjas, planuojantis savo pajamas ir nenorintis patirti nuostolių, kodekso 6.453 straipsnyje: "Rentos gavėjas turi teisę reikalauti, kad rentos mokėtojas išpirktų rentą, kai rentos mokėtojas praleidžia mokėjimo terminą daugiau kaip vienus metus". Tokiu būdu yra apsaugomos abi pusės.
Toliau pasistengsiu pacituoti rentos sąvoką iš Civilinio kodekso bei kitų įstatymų, bei šaltinių.
Tarptautinių žodžių žodynas rentą (vok. Rente, pranc. rente < lot. reddita - atiduota atgal, sugrąžinta) apibūdina kaip pajamas, reguliariai gaunamas be darbinės veiklos iš kapitalo, žemės, kitokio turto. Šiuo metu rentos sąvoka yra šiek tiek kitokia.
Lietuvos Didžiojoje Kunigaikštystėje renta buvo vadinama Činšu. Feodalinė žemės renta buvo mokama pinigais arba natūra žemės savininkui baudžiauninkų ir laisvųjų žmonių (žemės lankytojų), valdančių žemę pagal činšo teisę. Lietuvos Didžiojoje Kunigaikštystėje činšu labiau buvo piniginė duoklė, mokama daugiausia baudžiauninkų. Pirmosios žinios apie činšą (rentą) Lietuvoje yra iš XIV a. pirmos pusės. Per XVI a. Valakų reformą galutinai virto pinigine duokle. Įsigalint baudžiavai, činšą keitė lažas. Užnemunėje 1864–1866 m., likusios Lietuvos dalies kaimuose 1886 m., miestuose ir miesteliuose 1926 m. činšas nebemokėtas.
Panagrinėjau, kas tai yra renta teisėje. Vienintelis, gan plačiai aprašantis rentą įstatymas, t.y. kodeksas yra Civilinis, kur renta yra šeštoje knygoje, vadinamoje "Prievolių teise". ...

Rašto darbo duomenys
Tinklalapyje paskelbta2006-04-06
DalykasKomercinės teisės referatas
KategorijaTeisė >  Komercinė teisė
TipasReferatai
Apimtis13 puslapių 
Literatūros šaltiniai4
Dydis20.97 KB
AutoriusTomas Mark
Viso autoriaus darbų1 darbas
Metai2005 m
Klasė/kursas2
Švietimo institucijaKauno Technologijos Universitetas
FakultetasSocialinių mokslų fakultetas
Failo pavadinimasMicrosoft Word Renta (2) [speros.lt].doc
 

Panašūs darbai

Komentarai

Komentuoti

 

 
[El. paštas nebus skelbiamas]

 
 
  • Referatai
  • 13 puslapių 
  • Kauno Technologijos Universitetas / 2 Klasė/kursas
  • 2005 m
Ar šis darbas buvo naudingas?
Taip
Ne
0
0
Pasidalink su draugais
Pranešk apie klaidą